۵/۵ - (۱ امتیاز)

ساعت دیواری

امروزه ساعت های دیواری به اندازه اعلام آب و هوا به عنوان بخشی از چیدمان داخلی شما اهمیت دارند. با توجه به تنوع خیلی زیاد ساعت دیواری در بازار، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها با دقت بخوانید تا در زمان خرید ساعت دیواری مناسب دچار سردرگمی نشوید. افراد هرگز نتوانسته اند هیچ چیز را جایگزین ساعت دیواری کنند. به همین دلیل، معمولاً حداقل یک ساعت دیواری در هر خانه وجود دارد.

تاثیر ساعت را در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل نمیتوان نادیده گرفت ، پس تا پایان همراه آئین لایف باشید.

هنگام خرید ساعت دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

همان طور که گفتیم تنوع ساعت دیواری در بازار بسیار زیاد است. انتخاب و خرید ساعت مناسب عمدتا به سلیقه شما بستگی دارد، اما بهتر است نکات مهم زیر را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب ممکن را انجام داده باشید و تا سال ها از تعویض ساعت منزل خود بی نیاز باشید:

نوع ساعت دیواری

به طور کلی ساعت های دیواری از یک نظر به دو دسته ساعت های کوارتز و مکانیکی تقسیم می شوند. تفاوت بین دو دسته به نوع مکانیسم مربوط می شود. ساعت های کوارتز به انرژی باتری نیاز دارند و دقت بیشتری نسبت به ساعت های مکانیکی دارند.

shuj nd,hvd

از کریستال های کوارتز در این ساعت ها استفاده شده است. در مقابل، ساعت های مکانیکی پر از سیم پیچ و چرخ دنده هستند و نیازی به باتری ندارند، بنابراین دقت آنها کمتر از ساعت های کوارتز است. ساعتهای کوارتز بیشتر رایج هستند و در خانه های زیادی دیده می شوند.

از طرف دیگر، ساعت های دیواری به دو دسته دیجیتالی یا آنالوگ تقسیم می شوند. ساعت دیواری دیجیتالی به عنوان یک عدد کامپیوتر با دو عقربه بزرگ در وسط طراحی شده است تا ساعت و دقیقه را از هم جدا کند. اما ساعت آنالوگ دارای سه عقربه است و اعداد در اطراف عقربه ها قرار می گیرند.

هر دو ساعت باید به صورت دستی تنظیم شوند. تنها ساعت که به طور خودکار کار می کند و برای تنظیم آن فقط باید اطلاعات منطقه زمانی را وارد کنید ساعت اتمی است.

shuj nd,hvd

جنس ساعت دیواری

ساعت های دیواری معمولاً از مواد مختلفی مانند فلز، چوب، پلاستیک، شیشه، اکریلیک، مرمر و موارد مشابه ساخته می شوند. انتخاب مواد و جنس به کار رفته در ساخت ساعت ها سلیقه ای است و باید با دکوراسیون خانه یا علاقه شخصی شما مطابقت داشته باشد. با این حال، ساعت های چوبی معمولاً به دلیل دوام بالا محبوبیت بیشتری دارند. زیرا نسبت به سایر مدل ها در برابر ضربه یا سقوط مقاومت بیشتری دارند.

محل نصب ساعت

قبل از خرید ساعت دیواری، تصمیم بگیرید کجا آن را نصب کنید. ساعت دیواری را می توان در هر مکانی نصب کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. به عنوان مثال، می توانید آن را در آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری، اتاق خواب، و حتی حمام قرار دهید. اما باید مطمئن شوید که ساعت انتخابی شما با فضا متناسب است.

به نحوه استفاده از اتاق توجه کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید ساعت را روی دیوار اتاق غذاخوری یا آشپزخانه نصب کنید، بهتر است یک طرح مدرن را به شکل قاشق، چنگال یا غذا انتخاب کنید. اگر ساعتی برای اتاق کودک می خواهید، بهتر است ساعتی با طرح سرگرم کننده و عروسکی بخرید. تناسب بین طرح ساعت با موضوع مکان نصب ساعت دیواری، بسیار مهم است و باید توجه ویژه ای به آن کرد.

سبک و دکوراسیون اتاق

ساعت دیواری باید با سبک اتاقی که می خواهید ساعت را در آن قرار دهید و نوع دکوراسیون فضا هماهنگ باشد. قبل از خرید، ابتدا به سبک اتاق و دکوراسیون توجه کنید. اگر سبک آن اتاق و یا سالن مدرن و معاصر است، ساعت هایی با طراحی مدرن و معاصر مناسب ترند.

اگر دکوراسیون داخلی اتاق به سبک کلاسیک باشد، بهترین انتخاب ممکن است ساعت دیواری چوبی با بدنه بلند با عقربه و اعداد زیاد به زبان رومی یا انگلیسی باشد. برای تزئینات با سبک مینیمالیستی، طراحی ساعت باید مینیمال باشد تا بهترین دکوراسیون ممکن را ایجاد کند.

اندازه ساعت دیواری

اندازه ساعت تا حد زیادی به اندازه دیوار و سلیقه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید ظاهر کلی اتاق بیشتر نمایان شود، به دنبال ساعت های کوچکتر باشید. اما اگر می خواهید ساعت دیواری شما بتواند دکوراسیون آن مکان را به خوبی ایجاد نماید، می توانید ساعت های بزرگتری بخرید.

با این حال، به یاد داشته باشید که به عنوان یک قاعده کلی دیوارها و فضاهای بزرگ، ساعت دیواری بزرگ و دیوار کوچک به ساعت دیواری کوچکتری نیاز دارند. یک ساعت بزرگ در یک فضای کوچک و تنگ مانند یک ضعف ناخوشایند به نظر می رسد. علاوه بر این، مشاهده ساعت روی دیوار سخت خواهد بود.

ساعت خریداری شده نباید از نصف عرض دیوار از لبه دیوار در دو طرف ساعت کمتر باشد. اندازه دیوار مورد نظر را بگیرید و سپس نسبت به خرید ساعت اقدام نمایید. به عنوان مثال، اگر عرض دیوار شما حدود یک متر باشد، ساعتی که بسیار بیشتر از ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر عرض دارد برای چنین دیواری مناسب نیست.

شما باید فضای کافی را برای ساعت هایی دیواری دارا باشید تا دکوراسیون منزل بهم نریزد. معمولاً یک دیوار بزرگ با فضای خالی زیاد برای این طرح ها مناسب است.

ساعت های آویزان و ایستاده

بیشتر ساعت های دیواری معمولاً به دیوار آویزان می شوند. اما برخی از ساعت ها نیز رو به دیوار و کف ایستاده اند. ساعت های ایستاده بسیار بزرگ و بلند هستند و برای یک اتاق نشیمن بزرگ، یک سالن با شومینه، یک اتاق خواب بزرگ، یک کتابخانه بزرگ و پر جمعیت و موارد دیگر مناسب هستند.

رنگ ساعت دیواری

رنگ ساعت دیواری چیزی است که نمی توان در محیط آن را نادیده گرفت. به طور کلی بهتر است رنگ ساعت دیواری با مبلمان اتاق متفاوت باشد. اگر رنگ ساعت دیواری را به خوبی انتخاب کنید، خواهید دید که چگونه می تواند یک فضای خسته کننده و کسل کننده را به منظره ای جادویی تبدیل کند.

تضاد رنگ و طرح با مبلمان می تواند جذابیت بصری محیط خانه شما را افزایش دهد. به طور کلی، رنگ های تیره مانند سیاه یا آبی تیره برای دیوارهای سفید و روشن مناسب است. اما برای دیوارهای تیره تر، رنگ های روشن و سفید بهتر است.

اگر دیوارها و مبلمان شما رنگی هستند، بهتر است یک رنگ ساده یا خنثی در ساعت دلخواه خود داشته باشید. در غیر این صورت، ساعت ممکن است در رنگ های بیش از حد اتاق و دیوار محو شود.

اگر با اصول فنگ شویی آشنا هستید، می توانید رنگ ساعت دیواری را بر اساس آن انتخاب کنید. بنابراین، اگر قصد دارید ساعت دیواری را در ضلع جنوبی خانه نصب کنید، بهتر است آن را به رنگ قرمز، نارنجی یا زرد انتخاب کنید. این رنگ ها بر احساسات اعضای خانواده تأثیر مثبت گذاشته و شادی و عشق را در خانه به ارمغان می آورند.

اما اگر قرار است ساعت را در ضلع شمالی آویزان کنید، بهتر است رنگ های روشن مانند نقره ای، سفید و طلایی را انتخاب کنید. این رنگ ها شانس، موفقیت و پیشرفت را در تجارت به ارمغان می آورند. البته وب سایت ما اعتبار چنین باورهایی را تأیید نمی کند و ما معتقدیم که چنین ایده هایی ممکن است بیشتر سرگرم کننده باشد.

ساعت های بی سر و صدا یا تیک تیک

همه ساعت های آنالوگ دارای صدای تیک تاک هستند. با این حال، برخی از آنها صدای تیک تاک بسیار آزاردهنده و غیر قابل تحمل دارند، در حالی که برخی دیگر دارای صدای ملایم و ملایم هستند.

انتخاب صدای ساعت بر اساس سلیقه شماست. بسیاری از ما وقتی در انتظار اتفاقی یا قراری هستیم، مانند یک انتظار برای مصاحبه، ملاقات یا منتظر آمدن یکی از عزیزانمان به خانه، حوصله شنیدن صدای تیک تاک ساعت دیواری را به هیچ عنوان نداریم. زیرا این صدا کمی آزاردهنده است.

اما برخی از افراد نیز وجود دارند که به هیچ عنوان نمی توانند صدای تیک تاک ساعت را بشنوند (مخصوصاً در هنگام خواب) و عصبی می شوند. افرادی نیز در دنیا هستند که تیک تاک اندک ساعت یا ریتم پاندول را صدای زندگی می دانند و آن را آرامش بخش می دانند. بنابراین، اگر تیک تاک ساعت کمی شما را اذیت می کند، یک ساعت دیواری با صدای ملایم بخرید.

اگر نمی توانید تحمل کنید، یک ساعت دیواری دیجیتالی بخرید. اگر فقط در خواب مشکل دارید، مکانی غیر از اتاق خواب را برای ساعت دیواری در نظر بگیرید. قبل از خرید همه این موارد را در نظر بگیرید تا بعد ها ابراز پشیمانی نکنید.

دقت ساعت و عمر باتری

می توان گفت برخی از ساعت ها آنقدر زیبا هستند که می توان از آنها به عنوان یک وسیله تزئینی استفاده کرد، بنابراین شما به دقت و عمر باتری آنها توجه ای ندارید و بیشتر برای شما دکوراسیون منزل و زیبایی ساعت دیواری مهم است.

اما این تفکر کاملاً اشتباه است زیرا حتی زیباترین ساعت های دیواری نیز اگر کار نکنند ارزش کمی دارند. بنابراین ساعت دیواری را فقط برای زیبایی و استفاده تزئینی برای دکوراسیون منزل خود نخرید. عمر باتری نقش مهمی در دقت ساعت دارد.

بنابراین اگر برای ساعت دیواری هزینه می کنید، حداقل عمر باتری آن را در نظر بگیرید تا مجبور نباشید زود آن را تعویض کنید. به ویژه ساعت های دیواری بزرگ و پاندولی که تنظیم آنها کمی پیچیده است و اگر باتری آن تمام شود باعث سردرگمی شما در تنظیم مجدد ساعت دیواری خواهد شد.

برخی از ویژگی های ساعت دیواری

• علاوه بر آب و هوا، برخی از ساعت ها دما، رطوبت و فشار جو را نیز نشان می دهند.

• مارک های معتبر زیادی وجود دارند که سالها است ساعت دیواری تولید می کنند. برخی از معروف ترین مارک های ساعت دیواری Seiko ، Casio ، Citizen و Rolex هستند.

• ساعت دیواری با قیمت های مختلف در بازار موجود است. بهترین ساعت ها معمولاً گران هستند، اما خوبی آن ساعت دیواری ها این است که بادوام هستند. بسته به بودجه خود، سعی کنید ساعت مد نظر خود را از مارک های معتبر خریداری کنید که برای مدت طولانی برای شما مفید باشد و نیازی به تعویض نداشته باشد.

نکات مهم در مورد نصب ساعت دیواری

در اینجا چند نکته مهم برای خرید و نصب ساعت دیواری ذکر خواهیم کرد که حتما باید این موارد را رعایت نمایید تا حداکثر لذت را از ساعت دیواری خود ببرید:

۱- بیش از یک ساعت در یک مکان نصب نکنید. چندین ساعت در محیط، علاوه بر تاثیر ناخوشایند بر بینایی و چشم، صدای چندین تیک تاک مختلف باعث سردرد و حواس پرتی می شود و تأثیرات منفی بر سلامتی می گذارد.

۲- ساعت را خیلی بالا یا خیلی پایین آویزان نکنید. ساعت باید در افق باشد تا مجبور نباشید گردن خود را بیش از حد بالا یا پایین بیاورید تا به آن نگاه کنید.

۳- اگر بچه یا حیوان خانگی در خانه دارید، تا جایی که امکان دارد ساعت دیواری ایستاده و پایه دار خریداری نکنید، زیرا ممکن است روی آنها بیفتد. مگر اینکه آن ها را در یک مکان امن قرار دهید.

سخن پایانی

ما در این مقاله مهم ترین نکات در مورد خرید ساعت دیواری مناسب منزل شما را به شما آموختیم و همچنین انواع این محصول از نظر جنس و سبک های قدیمی و مدرن آن را معرفی نمودیم تا بتوانید با آزادی بیشتری دست به انتخاب بزنید و همان چیزی را خریداری کنید که مورد علاقه شما می باشد و کارایی مناسبی را دارا است.

اما در پایان قصد دارم از شما سپاس گذاری کنم که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. اگر سوالی در رابطه با خرید ساعت دیواری یا انواع آن و نحوه تنظیم آن با دکوراسیون خانه خود داشتید، در قسمت کامنت ها برای ما کامنت بگذارید و بپرسید، بدون شک در سریع ترین زمان ممکن، پاسخ خود را از ما دریافت خواهید کرد.

منبع: سایت Etsy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *