۴.۷/۵ - (۲۰ امتیاز)

گیاهان مناسب اتاق خواب

استفاده از گل و گیاه در قسمت‌های مختلف خانه دارای مزایای زیادی است و کمتر خانه‌ای را می‌توان پیدا نمود که در آن اثری از گل و گیاهان آپارتمانی و سرسبز نباشد.

بکارگیری از گیاه در اتاق خواب دارای خواص زیادی می‌باشد و بهتر است شما با قرار دادن گیاهان زیبا فضایی انرژی بخش و بی‌مانند را در دکوراسیون داخلی اتاق خواب خلق نمایید.

نقش گیاه در اتاق خواب چیست؟

اتاق خواب یکی از اصلی‌ترین قسمت‌ها در هر خانه‌ای به حساب می‌آید و با توجه به اینکه اشخاص بیشتر وقت خودشان را برای اجرای فعالیت‌ های روزمره و استراحت در اتاق خواب طی می‌کنند از این رو بایستی در هنگام طراحی دکوراسیون این بخش از خانه توجه و نکته‌بینی لازم به خرج داده شود.

در صورتی‌ که شما علاقه دارید فضای اتاق خواب دارای انرژی مثبت باشد و علاوه بر این هوای اتاق خواب به خوبی تصفیه گردد بهتر است از گیاهان مناسب و سرسبز در فضای اتاق خواب خود بهره ببرید. در این مقاله قصد داریم تا انواع گیاهان مناسب برای اتاق خواب را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

معرفی انواع گیاهان مناسب برای اتاق خواب

گیاهان مناسب اتاق خواب گیاهانی می‌باشند که به سلامت هوای اتاق کمک زیادی می‌کنند و بعضی از این گیاهان دارای خاصیت تصفیه کنندگی می‌باشند مورد دیگر این که درصورتی‌که اکسیژن موجود در فضای اتاق خواب بیشتر شود کیفیت خواب شما هم بیشتر می‌شود.

۱- گیاه یاسمن سفید

یاسمن سفید دارای اثری لطیف و تسکین‌ دهنده بر ذهن و بدن انسان است همچنین این نوع گیاه سبب کاهش استرس و افزایش بهبود وضعیت خوابیدن می‌شود. این گل زیبا همچنین دارای غنچه ‌ها و شکوفه‌ های خوشگلی می‌باشد و شما می‌توانید از آن به راحتی نگهداری کنید ازاین‌رو بهتر است این گیاه را برای فضای اتاق خواب مورد استفاده قرار دهید.

گیاهان اتاق خواب

۲- گیاه اسطوخودوس

گیاه اسطوخودوس که به اسم لوندر هم شناخته می‌شود در میان افراد از جایگاهی شایسته‌ای برخوردار است. این گیاه موجب کاهش اضطراب در اشخاص می‌شود و کیفیت خواب را هم بهتر می‌کند.

عطر خوب این گیاه موجب می‌گردد تا ضربان قلب به حد اعتدالی برسد و افزون بر این فشار خون هم پایین می‌آید و در نتیجه بدن به میزان آرامش نسبی می‌رسد که نتیجه این امر کاهش استرس است.

۳- گیاه گل ماری

این گیاه به زبان مادر شوهر هم معروف است و از انواع گیاهانی است که برای سلامت کیفیت هوا خوب می‌باشد. گیاه گل ماری جزء گیاهان مقاوم و بادوام می‌باشد از این رو نگهداری آن به آسانی امکان پذیر می‌باشد مورد دیگر این که این گیاه قادر است هوا را خیلی خوب سم زدایی کند.

گیاه گل ماری در موقع شب اکسیژن نسبتاً زیادی را آزاد می‌نماید و دی اکسیدن کربن حاضر در فضا را نیز به اندازه زیادی جذب می‌نماید در نتیجه بدن در هنگام خواب اکسیژن فراوانی را دریافت می‌کند و راندمان مغز و ذهن نیز افزایش می‌یابد.

گیاه گل ماری

۴- گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا در هنگام شب اکسیژن زیادی را آزاد می‌سازد و موجب می‌شود تا افرادی که در اتاق خواب می‌باشند خواب کامل و راحتی را تجربه نمایند. آلوئه ورا مقاومت بسیار بالایی دارد و نگهداری از آن راحت است و ژل این گیاه دارای کاربرد پزشکی می‌باشد و در جوانسازی پوست صورت و برطرف کردن خشکی و سوزش پوست مؤثر می‌باشد.

۵-گیاه عنکبوتی یا گندمی

این گیاه شباهت فراوانی به گل ماری دارد و مانند گل ماری به اکسیژن سازی معروف می‌باشد و قادر است تا هوای اتاق را پاکسازی نماید به اضافه اینکه این گیاه عوامل سرطان زای موجود در هوا را حذف می‌نماید و موجب می‌شود تا افراد خوابی بدون مشکل و کامل را تجربه نمایند.

گیاه گندمی عنکبوتی

۶-گیاه والرین

این گیاه از انواع گیاهان گلدار جاویدان به شمار می‌رود و با داشتن گل‌ های صورتی و سفید موجب می‌شود تا فضای اتاق خواب انرژی و نشاط بیشتری داشته باشد. گیاه والرین همچنین دارای عطری بی‌همتا است و ریشه آن به عنوان دمنوش مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید از این گیاه به عنوان دارویی برای برطرف کردن بی خوابی استعمال کنید.

۷- گیاه پاپیتال

این گیاه به گیاه عشق همیشه سبز شناخته می‌شود و از انواع گیاهان خوب برای فضای اتاق خواب به شمار می رودو دارای خواص فراوانی است.

گیاه پاپیتال برای رشد فقط به نور خورشید نیازمند است و برگ‌ های این گیاه قادر هستند تا آلرژی اشخاص را در فصول خاص کاهش دهند و علاوه بر این وجود پاپیتال در فضای اتاق خواب باعث می‌شود تا شما خوابی عالی را تجربه کنید.

 

بهترین شیوه برای نگهداری این گیاه آویزان کردن گلدان است همچنین توجه داشته باشید که کودکان و جانواران نباید در معرض تماس مستقیم با این گیاه قرار بگیرند.

۸- گل گاردنیا

این گل دارای برگ‌ هایی براق و همیشه سبز و گل ‌هایی قشنگ و خوشبو است و بکارگیری از آن در دکوراسیون اتاق خواب رایج می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که شما می‌توانید با نگهداری این گل در فضای اتاق خواب وضعیت خواب خود را بهبود بخشید همچنین گاردنیا در کاهش استرس و خواب‌آور بودن با قرص والیوم برابری می‌کند.

۹- گیاه بامبو

استفاده از گیاهان و گل در فضای اتاق خواب یک ضرورت نیست اگر چه دارای ثمرات قابل توجهی می‌باشد. بامبو از انواع گیاهانی است که به شکل نی و لوله کلفت در ظرف آب قرار می‌گیرد و از نظر زیبایی هم دارای مدلی ویژه می‌باشد.

انواع گیاهان مناسب اتاق خواب

بامبو قادر خواهد بود تا فضای اتاق را پاکسازی نماید و علاوه بر این درصورتی‌که شما این گیاه را در اتاق خود قرار دهید پشتوانه یک خواب عالی و راحت را به شما می‌دهد ریشه‌های این گیاه هم دارای خواص گرما بخشی به محیط می‌باشند و به فضای اتاق نشاط و انرژی زیادی را می‌بخشد.

۱۰- گیاه ژربرا

این گیاه همانند گیاهان قبلی دارای خواصی خاصی نیست ولی با رنگ بندی و گل‌های خوشگلی که دارای حس خوبی را به شما انتقال می‌دهد و شما می‌توانید از آن به عنوان یک مکمل در کنار سایر گیاهان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است گیاه ژربرا قارچ‌هایی را به محیط انتشار بدهد ازاین‌رو باید مراقب باشید تا آسیبی به فضای اتاق خواب شما وارد نشود.

۱۱- گیاه پوتوس

با وجود این گل در فضای اتاق خواب قادر خواهید بود خوابی آرام داشته باشید مورد دیگر این که برگ‌های پوتوس بیشترین مقدار اکسیژن را به هوا بر می‌گردانند و هوای اتاق خواب را به خوبی پاکسازی می‌کنند. نگهداری از پوتوس خیلی آسان است و افزون بر این شما قادر خواهید بود اتاق خواب خود را به کمک پوتوس به زیبایی تزیین کنید.

گیاه آلوئه ورا

۱۲- گیاه اسپاتی فیلوم

این گل یکی از زیبای ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می رودو برای نگهداری در فضای اتاق خواب خوب است. برگ‌های براق اسپاتی فیلوم در مکانهایی با نور خیلی زیاد یا کم به راحتی رشد می‌کنند دقت داشته باشید وقتی که برگهای اسپاتی فیلوم خم می‌شوند به آبیاری محتاج می‌باشد و با آبیاری مناسب برگها به سرعت سرحال و صاف می‌گردند.

سخن آخر

در این مقاله تعدادی از گیاهان مناسب اتاق خواب معرفی شد و انتخاب هر کدام از آنها به شما بستگی دارد اما پیشنهاد ما یاسمن سفید و والرین می‌باشد.

از شما ممنونیم که تا پایان همراه ما بودید هر سوالی در این رابطه داشتید می‌توانید در قسمت کامنت های همین مقاله بپرسید، کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ سؤالات شما را خواهند داد.

منبع : Housebeautiful

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *