به این نوشته امتیاز دهید...

دسترسی سریع به محتوای این مقاله:

گیاهان آشپزخانه

گیاهان آپارتمانی ، گیاهان مناسب آشپزخانه به گیاهی گفته می‌شود که به بهبود هوای آشپزخانه کمک می‌کند. این بهبود کیفیت می‌تواند به چند طریق توسط گیاه صورت بگیرد. برای مثال گیاه مناسب آشپزخانه خاصیت تصفیه‌کنندگی دارد. یعنی باعث دفع سموم از محیط می‌شود.

استفاده از گیاهان آشپزخانه علاوه‌بر خواص زیادی که دارد موجب زیبایی دکوراسیون آشپزخانه و همینطور دکوراسیون داخلی منزل می‌شود.

التبه علاوه‌برهمه مطالب گفته شده ، می توان گیاهان آشپزخانه را با دیگر اجزای چیدمان داخلی منزل نیز ست کرد.

همین ویژگی جهت جذب شما برای خرید یک گیاهان آشپزخانه کفایت می‌کند. البته دقت کنید که یک گیاهان آشپزخانه لزوماً خاصیت تصفیه‌کنندگی ندارد. ویژگی دیگر گیاهان آشپزخانه، توانایی تولید اکسیژن در روز است.

درواقع گیاهان آشپزخانه با بالا بردن سطح اکسیژن محیط، به کار کردن شما در طول روز در آشپزخانه هم کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید که همه گیاهان برای آشپزخانه مناسب نمی‌باشند.

چون برخی از گیاهان نه‌تنها تولید اکسیژن ندارند، بلکه گازهای مضر و سمی مانند دی‌اکسید کربن آزاد می‌کنند. پس بهتر است جهت خرید گیاهان مناسب محیط زندگی‌تان، آن‌ها را بشناسید. هرکدام از این گیاهان، روش‌های نگهداری خاص خود رادارند.

زیبایی گیاهان علاوه بر جسم بلکه برای روح و روان نیز فواید بسیاری دارد.

چند نکته مفید:

۱- درصورتی‌که در خانه فرد دارید که سیگار می‌کشد حتماً از گیاهان در منزل استفاده کنید، گیاهان هوای منزل را تصفیه کرده و به شما کمک می‌کنند بهتر تنفس کنید. از میان گیاهان، گیاه پیچک و گیاه سانسوریا از بهترین‌ها جهت تصفیه و از بین بردن مونواکسید کربن و دی‌اکسید کربن موجود در هوا هستند. در ضمن این گیاهان باعث حساسیت و آلرژی نیز نمی‌شوند.

۲- اگر دیوارهای آشپزخانه‌تان را عایق کرده‌اید بهتر است یک یا چند گلدان زیر آن بگذارید تا هوای آلوده به را گرفته و هوای محیط را پاک و تصفیه کند. به همین منظور گیاه سینگونیوم یا آلئوبار بادنسیس توصیه می‌شود.

۳- درصورتی‌که در خانه شومینه‌دارید و یا به طریقی باعث ایجاد شدن مونواکسید کربن در خانه می‌شوید، قرار دادن چند گلدان در محیط منزل احتمال بروز مسمومیت یا خفگی با منواکسید کربن را به کمتر می‌کند. البته گذاشتن گیاه در منزل هرگز جایگزین چک کردن شیرهای گاز و مراقبت‌های لازم نمی‌شود.

منبع: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g30779083/kitchen-plants/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *