۵/۵ - (۱ امتیاز)

آشنایی با دکوراسیون مدرن

دکوراسیون داخلی در هر خانه‌ای بازتابی از افکار و احساسات افرادی است که در آن خانه زندگی می‌کنند. و البته باید اضافه کرد که سبک زندگی افراد بر نحوه چیدمان و انتخاب دکوراسیون خانه تأثیر مستقیم می‌گذارد.

یکی از جذاب‌ترین سبک‌ های معماری داخلی، دکوراسیون مدرن است که در عین سادگی ظرافت‌هایی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با این نکات و ظرافت‌ها بیشتر آشنا سازیم.

اگر شما هم از علاقمندان دکوراسیون مدرن هستید، تا پایان مقاله آئین لایف را همراهی فرمایید.

دکوراسیون مدرن چه ویژگی‌هایی دارد؟

زندگی ما در این روزها بسیار شلوغ و پر هیایوست. از این رو دوست داریم خانه برایمان معنای آرامش مطلق باشد. باید خاطر نشان سازیم که بهترین دکوراسیون برای خانه، طرحی است که با آن احساس راحتی بیشتری داریم.

سبک زندگی امروزی، بسیار با دکوراسیون مدرن هماهنگ است. از این رو این شیوه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

در کنار موارد عمومی در اجرای این مدل، برخی از موارد جزئی اما بسیار مهم و تاثیرگذار را باید مورد توجه قرار دهید، تا چیدمان مدرن خانه شما زیبا و بی‌نظیر جلوه کند. برخی از مهمترین این نکات عبارتند از:

– استفاده از نور طبیعی در این سبک بسیار مهم است. بنابراین تا می‌توانید باید اجازه دهید که نور روز به داخل فضای خانه راه پیدا کند.

بهتر است پرده‌های خانه را از مدل‌های ساده و با رنگ‌های روشن مانند سفید و یا شیری رنگ و یا رنگ کرم بسیار روشن انتخاب نمایید.

در صورتی که در حال بازسازی اساسی خانه هستید، می‌توانید پنجره‌ها و یا درِ بالکن را به گونه‌ای انتخاب کنید که اجازه ورود بیشترین میزان نور را به داخل بدهد.

– برای زیباسازی دیوارها چندین انتخاب عالی پیش روی شماست:

الف) از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری استفاده کنید. در این حالت می‌توانید برخی از دیوارهای خاص را که تاکید بیشتری بر روی آنهاست با کاغذ دیواری بپوشانید. مانند دیوار پشت تلویزیون. و سایر دیوارها را رنگ بزنید. و یا اینکه می‌توانید تمام دیوارها را از بالا تا نیمه با کاغذ دیواری بپوشانید و نیمه پایینی را هم با رنگ زیباتر کنید.

ب) می‌توانید فقط از کاغذ دیواری استفاده کنید. البته از مدلهای ساده و طرحدار به صورت همزمان و به صورت ترکیبی. این طراحی، هم جالب است و هم گرمی خاصی به فضای خانه شما می‌بخشد.

ج) سومین روش، بکارگیری انواع دیوارپوش‌ها می‌باشد. به خصوص دیوارپوش‌های مدرن و سه‌بعدی که یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌ها به شمار می‌رود.

– انتخاب مبلمان مناسب نه تنها در سبک مدرن که در هر سبکی بسیار اهمیت دارد. مبلمان در دکوراسیون مدرن خطوط صاف و اشکال هندسی منظم دارند. مثلاً انواع مبلمان آل یکی از بهترین مثال‌ها در این خصوص است. رنگ آنها می‌باید از یکی از انواع رنگ‌های خنثی انتخاب شود.

همانطور که می‌دانید، رنگ‌های سفید، مشکی و انواع خاکستری، رنگ‌های خنثی هستند. هر چه فضای مورد نظرتان کوچک‌تر باشد بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود.

به عنوان مثال در این حالت بهترین انتخاب رنگ سفید برای مبلمان و رنگ قهوه‌ای تیره و یا کمی روشن برای بخش‌های چوبی آنها می‌باشد.

– می‌توانید برای زیباتر نمودن فضا و چشم نواز کردن آن، رنگ‌ها را به صورت جزئی وارد دکوراسیون نمایید. به عنوان مثال می‌توانید از کوسن‌های رنگی بر روی کاناپه استفاده کنید.

در این حالت رنگ کوسن‌ها کاملاً متمایز از رنگ مبل‌ها می‌باشد. و یا اینکه المان‌های کوچک دیگری در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار دهید. مانند گلدانی طلایی پر از گلهای سرخ بر روی میز ناهارخوری.

– کفپوش‌ها در دکوراسیون مدرن ساده و از رنگ‌های روشن و خنثی انتخاب می‌شود. یکی از مناسب‌ترین متریال برای کف خانه، سرامیک است.

با توجه به اینکه سرامیک‌ها رنج قیمتی متنوعی دارند و در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگونی هم به فروش می‌رسند، انتخاب‌های متعددی را می‌توانید تجربه کنید.

– سقف‌ها را جدی بگیرید. شاید در تنگاتنگ تغییرات بخش‌های مختلف، سقف‌ها فراموش شوند. و یا اینکه در کنار سایر اقدامات اجرایی، کم اهمیت جلوه کنند. اما باید خاطر نشان کرد که سقف‌ها می‌توانند زیبایی فضای خانه شما دو چندان کنند.

استفاده از نورپردازی در سقف و یا سقف‌های دکوراتیو، همه و همه تزئینات مختلفی است که بکارتان خواهد آمد.

– یکی از زیباترین و خلاقانه‌ترین المان‌هایی که زیبابخش خانه شما است، گل‌ها با برگهای بزرگ و گلدان‌های مدرن است. به عنوان نمونه، گلدان‌های سنگی استوانه‌ای که اتفاقاً این روزها هم بسیار مطابق مد هستند، انتخاب خوبی به نظر می‌رسد.

– و حالا می‌رسیم به تابلوها! تابلوها زینت بخش دیوارها هستند. در یک دکوراسیون مدرن از تابلوهایی با سبک مدرن استفاده می‌شود. تابلوهای نقاشی به سبک آبستره، تابلوهای رزینی، عکس‌های هنری از جمله این موارد هستند.

شما می‌توانید یک تابلوی بزرگ و یا متوسط بر روی دیوار نصب کنید. و یا اینکه از طرح‌های پازلی استفاده نمایید. این کاملاً به انتخاب و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

– ریزه‌کاری‌های هیجان انگیز به فضا اضافه کنید! مثلاً می‌توان یکی از دیوارهایی را که نقطه کانونی اتاق و یا سالن به حساب می‌آید به صورت دیوار یادگاری درآورد. و عکس‌های قدیمی و خانوادگی را همراه با قاب بر روی آن نصب نمود.

– شلف‌ها و قفسه‌های چوبی و یا فلزی هم کاملاً منطبق بر این سبک می‌باشند.

کلیه مواردی که در این بخش گفته شد، تنها بخش کوچکی از مجموعه فعالیت‌های مربوط به اجرای دکوراسیون مدرن را شامل می‌شود.

شما خود می‌توانید با کمک خلاقیت و نوآوری خاص خودتان زیبایی این سبک را در خانه بیش از پیش جلوه‌گر سازید.

در بخش بعدی نکاتی را در خصوص دکوراسیون مدرن ایرانی با شما در میان خواهیم گذاشت.

آشنایی با دکوراسیون مدرن ایرانی

این روزها زندگی همه ما با زمان‌های نه چندان دور گذشته بسیار متفاوت شده‌است. رفت و آمدها شکل رسمی‌تری به خود گرفته‌اند و شیوه پذیرایی از مهمان هم در مقایسه با زمان مادربزرگ‌های ما به طور کامل متفاوت شده‌است.

این تغییر در شیوه زندگی باعث می‌شود تا ما برای خانه‌های خود دکوراسیونی متفاوت‌تر از بزرگان فامیل انتخاب کنیم. اگر فرهنگ و شیوه زندگی ایرانی را با سبک دکوراسیون مدرن تلفیق کنیم، به سبکی بومی شده خواهیم رسید!

دکوراسیون مدرن ایرانی همان چیزی است که این روزها بیشتر افراد دوست دارند با آن در خانه‌های خود زندگی کنند. در این بخش قصد داریم نکات عملی و ظریفی برای اجرای هر چه بهتر دکوراسیون مدرن ایرانی با شما در میان بگذاریم.

در یک دکوراسیون مدرن ایرانی

– فرش‌ها همچنان حضور دارند. اما این بار تاکیدی بر روی دستباف بودن و یا انتخاب طرح‌های سنتی نیست. اما توجه داشته باشید که طرح‌هایی مانند فرش‌های ترک، با توجه به ایرانی بودن این سبک، چندان مناسب نیستند.

– رنگ آبی فیروزه‌ای اصیل‌ترین و ایرانی‌ترین رنگی است که می‌تواند در المانهای گوناگون و یا در انواع اکسسوری‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

– فراموش نکنید پرده‌ها را همچنان ساده انتخاب کنید.

– نقاشی ایرانی، مینیاتور و مناظر مربوط به میراث فرهنگی می‌تواند زینت بخش دیوارهای خانه شما باشد.

– اگر نیاز به پارتیشن دارید، به زیبایی هر چه تمام‌تر می‌توانید از طرح‌های سربازان هخامنشی در آن استفاده کنید.

آرامش با دکوراسیون مدرن اتاق خواب

یکی از مهمترین بخش‌های خانه اتاق خواب است. بسیار مهم است که فضا در این اتاق به صورتی دیزاین شود که آرامش شما را بی قید و شرط تأمین نماید. در این بخش هم موارد جالبی را از دکوراسیون مدرن اتاق خواب برایتان خواهیم گفت.

– در شکل سنتی و در زمان‌هایی که محل خواب افراد بر روی پشت بام و یا حیاط خانه بود، پشه‌بندها بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

حال اگر بخواهیم همان حال و هوا را در اتاق خواب خود ایجاد کنیم می‌توانیم از پرده‌های توری که در بالا و اطراف تخت خواب نصب می‌شود، استفاده کنیم. این شیوه هم لوکس است و هم سنتی. هم مدرن است و هم قدیمی!

– واقعاً لزومی ندارد که تمام کف اتاق از فرش و یا موکت پوشانیده شود. می‌توان از سرامیک، مانند دیگر بخش‌های خانه استفاده نمود. و تنها یک قالیچه کوچک در اتاق خواب پهن کرد. یکی از مزایای استفاده از سرامیک، سهولت در تمیز کردن آنها می‌باشد. به این ترتیب به شیوه‌ای ساده‌تر می‌توان از مایت‌ها که حضور آنها از عوامل جدی در ایجاد آلرژی است، خلاص شد!

– تاج تخت نباید خیلی بلند باشد. در سبک مدرن، تاج تخت هم مشابه مبلمان، باید ساده و بدون هیچ اعوجاجی انتخاب شود.

– استفاده از آباژور، نورپردازی در سقف و دیوار هم گزینه‌های بعدی در زیباسازی دکوراسیون اتاق خواب محسوب می‌شوند.

کلام آخر

همانطور که همیشه می‌گوییم، ابتدا لیستی از نیازمندی‌ها تهیه کنید. و بعد از آن کار را با برنامه دقیق پیش ببرید. بسیار مهم است که در مواردی که نیاز به تجربه بیشتر دارید، کار را به کاردان بسپارید.

در خانه تغییرانی را انجام بدهید که موجب آرامش تک تک اعضای خانواده است. در استفاده از اکسسوری‌ها زیاده‌روی نکنید زیرا موجب شلوغی فضا می‌شود و چشمانتان خیلی زود از تماشای آنها خسته می‌شود.

در این مقاله به صورت اختصاصی، دکوراسیون مدرن و به دنبال آن دکوراسیون مدرن ایرانی و در پایان دکوراسیون مدرن اتاق خواب مورد بررسی قرار گرفت.

امیدواریم تمامی این نکات برای شما، حضور در خانه‌ای را که آرزویش را داشتید، فراهم آورد. از اینکه تا پایان ما را همراهی فرمودید از شما بسیار سپاسگزاریم.

منبع: Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *