به این نوشته امتیاز دهید...

راهنمای خرید میز کامپیوتر

در هنگام خرید میز کامپیوتر باید به نکات مهمی مانند طراحی، اندازه و ارتفاع میز و ارگونومی صندلی توجه کرد تا تجربه کاربری خوشایندی داشته باشید و دچار آسیب‌های جسمی نشوید.

در خرید میز کامپیوتر نکات بسیار زیادی مورد توجه هستند که باید حتماً آن‌ها را رعایت نمود تا بتوان بهترین استفاده را از آن نمود و مشکلات جسمی برایمان ایجاد نشود.

پس در ادامه با مقاله راهنمای خرید میز کامپیوتر همراه آئین لایف باشید تا بتواند بهترین چیدمان داخلی منزل را داشته باشید.

حتماً هنگام خرید میز کامپیوتر، حتماً به نکات زیر توجه کنید:

  •  ابعاد میز
  •  مواد جدول
  •  طراحی ظاهری
  •  ارتفاع میز
  •  در دسترس بودن کشوهای اضافی
  •  قیمت میز کامپیوتر
  • طراحی میز کامپیوتر

تصمیم گیری در مورد شکل میز کامپیوتر بسیار مهم است. گاهی اوقات فضایی که برای میز کامپیوتر در نظر گرفته‌اید نیاز به شکل و اندازه میز دارد. اما اگر فضای کافی دارید، به شکل میز کامپیوتر خود توجه کنید.

پیشنهاد مقاله : میز لپ تاپ + ۱۰ نکته مهم که قبل از خرید باید بدانید ! + قیمت

ابعاد سطح میز

هنگام خرید میز کامپیوتر، حتی اگر فضای اتاق شما کوچک است، میزی با بیشترین مساحت ممکن خریداری کنید. سطح میز جادار کامپیوتر شما را راحت‌تر می‌کند. علاوه بر این، اگر بیش از یک صفحه نمایش کامپیوتر داشته باشید، فضای کافی برای نمایشگر دوم روی میز خواهید داشت.

علاوه بر این، روی میز کامپیوتر خود فضای کافی برای کیبورد و سایر وسایل ضروری مانند کتاب، کاغذ، خودکار و غیره خواهید داشت.

عرض یا عمق میز

تعداد کمی از افراد به پهنای میز کامپیوتر علاقه مند هستند، اما اگر شما قد بلندی دارید و می‌خواهید میز خود را کنار دیوار قرار دهید، عرض کم میز شما را آزار می‌دهد. در این حالت باید پاهای خود را کمی خم کنید. اما عرض مناسب میز، پاهای شما را در بهترین حالت قرار می‌دهد.

عرض میز باید حداقل ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر باشد. البته اگر میز را جلوی دیوار قرار ندهید یا بدنه‌ای در جلوی میز نداشته باشد و فقط دو بدنه کناری داشته باشد، می‌توانید به راحتی پاهای خود را دراز کنید و دیگر نگران عرض کم یا زیاد آن نباشید.

با این حال، میزی را بخرید که به اندازه کافی عریض یا عمیق باشد تا در هر اتاقی که می‌خواهید قرار بگیرد.

ارتفاع

ارتفاع میز کامپیوتر نیز بسیار مهم است. ارتفاع میز باید متناسب با قد شما باشد تا حتی اگر بخواهید آنها را بچینید، فضای کافی برای پاهایتان وجود داشته باشد. علاوه بر این، بازوی شما باید راحت باشد و آرنج شما باید زاویه ۹۰ درجه داشته باشد. اگر ارتفاع میز استاندارد نباشد به مرور زمان بدن شما به طور غیر قابل جبرانی اعمال می‌شود.

هنگام خرید میز حتماً ارتفاع آن را با صندلی انتخابی خود تست کنید و ارتفاعی را انتخاب کنید که با صندلی و البته قد شما همخوانی داشته باشد.

سایر ویژگی‌های مهم میز کامپیوتر

اگر فردی ساده هستید، ممکن است فقط یک میز چهارپایه صاف برای کامپیوتر خود بخواهید، اما اگر چیزی بیش از یک میز کامپیوتر می‌خواهید، در هنگام خرید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

۱- سیم‌ها را مرتب نگه دارید

اگر کامپیوتر شما کاملاً بی سیم است، با سیم‌ها مشکلی نخواهید داشت، در غیر این صورت میزی را در نظر بگیرید که بتواند کابل‌ها را برای کامپیوتر و دستگاه‌های دیگر ترتیب دهد. هنگام خرید میز کامپیوتر، قطعاتی را بخرید که سیم‌ها را در جای خود نگه می‌دارد.

میزهای مختلفی در بازار وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد. با خرید چنین میزی دیگر نیازی نیست که نیمی از سطح میز خود را برای سیم جدا کنید.

۲- پایه کیبورد یا ریل کشو

میز کامپیوتری بخرید که دارای سینی یا کشو برای کیبورد باشد. البته اگر فردی قد بلند هستید، این می‌تواند فضای شما را کمی تنگ کند. سینی کیبورد ابزار بسیار مفیدی است و دیگر نیازی به اختصاص فضای روی میز کیبورد کامپیوتر خود ندارید.

هنگام خرید میز مجهز به پایه کیبورد دقت کنید که این سینی محکم و با کیفیت باشد و ریل‌های آن به خوبی کار کنند.

۳- میز ارگونومیک

واژه ارگونومی امروزه برای بسیاری از محصولات استفاده می‌شود. ارگونومی به معنای تطبیق محیط کار با ویژگی‌ها و نیازهای افراد است. متأسفانه امروزه بیشتر محصولاتی که در بازار وجود دارند، ارگونومی نامیده می‌شوند. کار با بسیاری از این محصولات، اگرچه ارگونومیک است، اما به هیچ وجه آسان نیست.

نمونه‌ای از چنین محصولی صفحه کلید گوشه یا منحنی است. برخی می گویند کار با این نوع کیبورد که به اصطلاح ارگونومیک است بسیار سخت و زمان بر است.

با این حال، ارگونومی را نباید به طور کامل از دست داد. هنگام خرید میز کامپیوتر، باید میزی بخرید که وقتی پشت آن می‌نشینید، بدن شما را در وضعیت راحتی قرار دهد.

۴- مکانی برای نگهداری اشیا

هنگام خرید میز کامپیوتر به خرید کشو یا قفسه میز توجه کنید. به این ترتیب میز کار شما کاملاً خالی و خالی می‌شود. البته اکثر میزها کشو هم دارند، اما اگر می‌خواهید یک میز کامپیوتر ساده و تنها صندلی بخرید، خرید یک کشو ضروری به نظر می‌رسد.

۵- چرخ های زیر میز کامپیوتر

اگر می‌خواهید به راحتی میز کامپیوتر خود را جابجا کنید، برای آنها چرخ های مخصوص زیر میز یا صندلی بخرید.

مدل میز کامپیوتر

اگر برای شما مهم است که طراحی و سبک میز کامپیوتر شما با دکوراسیون منزل شما همخوانی داشته باشد، در خرید میز به سبک آن توجه کنید. امروزه میزها در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند.

هنگام خرید باید ببینید که آیا می‌خواهید میز شما دقیقاً شبیه میزهای اداری باشد یا نوع دیگری را ترجیح می‌دهید.

میز کامپیوتر در سبک‌های مختلف اداری، مدرن، روستیک و ساده در بازار موجود است و شما می‌توانید یکی از این سبک‌ها و مدل‌ها را انتخاب کنید. در سبک‌های روستیک، تمام قسمت‌های میز از چوب ساخته می‌شود.

جنس میز کامپیوتر

متریال به کار رفته در ساخت میز کامپیوتر معیار بسیار مهمی است که قبل از خرید کامپیوتر باید به آن توجه کنید. در واقع جنس میز کامپیوتر به طور مستقیم بر قیمت، وزن و ظاهر میز تأثیر می‌گذارد.

میز چوبی

اکثر میزها از چوب معمولی، چوب صنعتی، نئوپان، نئوپان چند لایه، شیشه و فلز استفاده می‌کنند. اگر بودجه ندارید، بهتر است میزی بخرید که از چوب خالص ساخته شده باشد. میزهای فلزی یا نئوپان نسبتاً ارزان هستند.

اگر می‌خواهید میز کامپیوتر شما برای مدت طولانی محکم بماند، چوب جامد بخرید و هرگز نئوپان را انتخاب نکنید. البته چوب گران‌ترین و سنگین‌ترین چوب است، اما در عین حال قوی‌ترین و قوی‌ترین است.

در این میان چوب هیچ گاه از مد نمی‌افتد و در صورت تمایل می‌توانید آن را از میزهای مختلفی که طرح‌های زیبایی روی آن حک شده است درست کنید.

اما چوب در برابر لکه، خراش و آب بسیار آسیب پذیر است. این عناصر می‌توانند به مرور زمان ظاهر زیبای آن را کاهش دهند.

میز شیشه‌ای

میز کامپیوتر شیشه‌ای نیز در بازار موجود است که در طرح‌های مختلف موجود می‌باشد. میزهای شیشه‌ای معمولاً ارزان‌تر از میزهای چوبی هستند و می‌توانید یک میز عالی و کارآمد را با قیمتی بسیار کمتر از چوب خریداری کنید.

این نوع میزها مانند میزهای چوبی ظاهری زیبا و شیک دارند و می‌توانید آنها را با دکوراسیون اتاق خود هماهنگ کنید.

یکی دیگر از مزایای میز شیشه‌ای این است که به راحتی و بدون دردسر تمیز می‌شود و لکه‌های احتمالی روی آن خیلی سریع پاک می‌شود.

اما یکی از معایب میزهای شیشه‌ای شکننده بودن آنهاست. و همیشه باید مراقب باشید که با جسم سخت به آن برخورد نکند. وگرنه زود خراب میشوند.

یکی دیگر از معایب میزهای شیشه‌ای این است که تمام سیم‌هایی که به کامپیوتر شما وصل می‌شوند به وضوح زیر میز قابل مشاهده هستند. بنابراین، اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید ازدحام جمعیت را تحمل کنید، میز شیشه‌ای برای شما مناسب نیست.

یکی دیگر از مشکلات میزهای شیشه‌ای این است که بسیار سنگین هستند. در واقع میزهای چوبی و شیشه‌ای هر دو سنگین هستند و به راحتی جابه جا نمی‌شوند.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با انواع میز کامپیوتر از نظر جنس، نوع، طراحی و اهمیت آنها برای سلامت مصرف کننده آشنا شدید و اهمیت مواردی مانند ارتفاع، اندازه و ارگونومی این دستگاه‌ها را توضیح داده‌ایم.

امیدواریم نکات این مقاله به شما در خرید میز کامپیوتر مناسب برای نیازهایتان کمک کند. خوشحالیم که تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

منبع : Officedepot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *