۲.۹/۵ - (۱۵ امتیاز)

دکوراسیون کافی شاپ

یکی از اصول اساسی افزایش مشتری برای یک کافی شاپ، طراحی دکوراسیون کافی شاپ می باشد. اگر کافی شاپ شما در معرض دید افراد نباشد، قطعا مشتریان کمی را جذب خواهید کرد. بر خلاف رستوران ها، کمتر پیش می آید که افراد برای رفتن به کافی شاپ مسیری طولانی را طی کنند. بنابر این افراد سعی می کنند به نزدیک ترین کافی شاپ مراجعه کنند.

اکنون که متوجه اهمیت دکوراسیون کافی شاپ شدید، وقت آن فرا رسیده که با نکات تاثیر گذار در دکوراسیون کافی شاپ نیز آشنایی پیدا کنید.

n;,vhsd,k ;htd ah\

طراحی دکوراسیون کافی شاپ

اولین قدم در طراحی دکوراسیون کافی شاپ این است که ابعاد داخلی فضای خود را محاسبه نمایید. به منظور محاسبه ابعاد داخلی، می توانید با یک معمار تماس بگیرید و از او کمک بخواهید. پس از این که از متراژ دقیق فضا اطمینان حاصل کردید، می توانید اقدام به طراحی دکوراسیون نمایید.

امروزه تمامی کافی شاپ ها امکانات متنوعی را به مشتریان ارائه می دهند تا با ایجاد امکانات تفریحی، جذب مشتری را آسان تر نمایند. به مانند زمان های قدیم، کافی شاپ تنها مکانی به منظور نوشیدن قهوه نمی باشد و افراد برای قرار های دوستانه و کاری خود، برای دیدن فوتبال و خیلی کار های دیگر به کافی شاپ مراجعه می کنند.

بنابر این، امروزه تمامی افراد حداقل یک یا دو بار در ماه به کافی شاپ مراجعه می کنند. پس کسی برنده است که دکوراسیون کافی شاپ خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

n;,vhsd,k ;htd ah\

امکانات تفریحی کافی شاپ ها

همان طور که پیش تر عنوان کردیم، افراد نسبت به قبل زمان بیشتری را در کافی شاپ ها می گذرانند و نیاز به امکانات تفریحی دارند تا سرگرم شوند. در ادامه با برخی از امکانات تفریحی که در دکوراسیون کافه ها بیشتر به آن توجه می شود و تاثیر قابل توجهی در جذب مشتری دارند، آشنا خواهید شد:

n;,vhsd,k ;htd ah\

  • فضای مناسبی برای مطالعه کتاب
  • آوردن خواننده برای اجرای کنسرت
  • پخش موسیقی
  • پخش فوتبال و دیگر مسابقات ورزشی
  • فوتبال دستی

و دیگر امکانات تفریحی که امروزه در کافی شاپ ها استفاده می شوند.

n;,vhsd,k ;htd ah\

طراحی اولیه دکوراسیون کافه

قبل از راه اندازی هر نوع کسب و کاری، ابتدا باید از روش های کسب درآمد، کسب مشتری و به طور کلی بازار کار آن کسب و کار در شهر خود، اطمینان حاصل نمایید تا ریسک بزرگی نکرده باشید که نتیجه آن یک شکست تلخ باشد.

قبل از ایجاد کافه، ابتدا باید دکوراسیون آن را طراحی کنید و به همه روش هایی که ممکن است مشتری را به کافی شاپ جذب کند و او را به یک مشتری دائمی تبدیل کند، فکر کنید و در طراحی دکوراسیون کافی شاپ خود از آن بهره ببرید.

بهتر است در ابتدا با یک طراح دکوراسیون مشورت نمایید و طرح اولیه دکوراسیون را بر روی کاغذ یا در نرم افزار های کامپیوتری ایجاد نمایید تا بتوانید نگاهی کلی تر به همه مکان های کافه خود داشته باشید و مکانی مناسب را برای آشپزخانه، محل قرارگیری میز و صندلی ها و محل قرار گیری امکانات تفریحی مانند میز فوتبال دستی و محل کنسرت را در همین ابتدا مشخص کنید تا بعد ها کار سختی نداشته باشید.

همچنین اگر شما قصد دارید در پروژه خود از سرمایه گذاران کمک بگیرید، الزام است که طرح اولیه دکوراسیون را به آن ها ارائه دهید تا بهتر بتوانند تصمیم بگیرند که همکاری با شما به سود آن ها است و یا به ضرر آن ها.

n;,vhsd,k ;htd ah\

استفاده از تزئینات در دکوراسیون

سعی کنید در کافه خود از تابلو ها و عکس هایی استفاده نمایید که قهوه را نشان می دهند و فضایی تیره و آرامش بخش را برای مشتری ایجاد می نمایند. در این صورت امکان ماندگاری مشتری در فضای کافی شاپ شما، بیشتر می باشد. پس الزام است که در طراحی دکوراسیون کافی شاپ از تابلو ها و دیگر تزئین ها به درستی استفاده نمایید.

n;,vhsd,k ;htd ah\

استفاده از گیاهان طبیعی

اگر در یک منطقه شهری هستید، فرصت های زیادی برای استفاده از چشم انداز طبیعی وجود ندارد.

با این حال، برای ایجاد چنین صحنه هایی می توان چند ترفند کوچک ایجاد کرد. بسته به نوع ساختمانی که کافه در آن قرار دارد، ممکن است فضای باز کوچکی داشته باشد.

با تزئین این فضای کوچک با گل ها و گیاهان زیبا در کافه، می توانید تجربه حضور در طبیعت را برای مشتری خود ایجاد نمایید تا علاوه بر ایجاد حس مطلوب، مدت زمان ماندگاری مشتری در فضای کافه را بیشتر کنید.

n;,vhsd,k ;htd ah\

دکوراسیون کافی شاپ را استاندارد انجام دهید

مهم ترین نکته در طراحی دکوراسیون این نکته می باشد که فضایی دنج به همراه منظره فوق العاده طراحی نمایید تا مشتری در کافه شما حس خوبی را دریافت نماید.

نکته بعدی در طراحی دکوراسیون، این است که به گونه ای چیدمان را انجام دهید که بر سر راه مشتری هیچ مانعی وجود نداشته باشد و هنگام حرکت، مجبور به تغییر مسیر خود نشود. زیرا این گونه حس راحتی مشتری به خطر می اندازید.

n;,vhsd,k ;htd ah\

دکور صنعتی کافی شاپ

درحال حاضر طراحی صنعتی کافی شاپ، از محبوب ترین سبک های طراحی دکور کافه می باشد. به نظر می رسد این سبک برای افراد با بودجه کم انتخاب خوبی است و هزینه پایانی آن نسبت به زیبایی دکوراسیون، ارزش بالایی دارد.

کافه ها با طراحی صنعتی از دیوارهای آجری تشکیل شده اند، اما مراقب باشید که دیوارهای آجری را به روشنی رنگ آمیزی کنید و آنها را پنهان نکنید.
برای ایجاد دکوراسیون زیبای صنعتی، می توانید از چوب بازیافتی یا پالت برای پوشاندن هر چیزی که می خواهید استفاده کنید. در این صورت زیبایی های دکوراسیون شما حفظ می شود و اگر مکانی مشکلی داشته باشد، آن را به راحتی پنهان می کنید.

شما می توانید از لامپ های صنعتی در هر کجای این فضا استفاده کنید و کافی شاپ خود را از یک نورپردازی استاندارد، بهره مند سازید و حس مطلوبی را در مشتری ایجاد نمایید.

n;,vhsd,k ;htd ah\

سبک وینتج

طراحی کافه به سبک قدیمی و سنتی نیز طرفدار های خاص خود را دارد. برای طراحی کافه ای به این سبک می توانید از افرادی که از عتیقه جات و وسایل ساخت قدیم مطلع هستند یا از فروشنده کالاهایی که قبلاً کار کرده اند کمک بگیرید.

همچنین می توانید به منظور سنتی تر شدن کافی شاپ خود، دسرهای سنتی مانند کاچی و مسقطی را به منوی کافی شاپ خود اضافه نمایید و مشتریان خود را به خاطرات دوست داشتنی گذشته خود ببرید و کاری کنید که آن قدر در خاطرات خود غرق شوند که هر هفته به کافه شما مراجعه کنند و یا حتی آن جا را به دوستان خود معرفی کنند.

n;,vhsd,k ;htd ah\

دکوراسیون کافی شاپ مدرن

اگر ظاهر مدرن را برای کافی شاپ مناسب تر می دانید، پس این امکان را دارید که با ترکیب ایده های مختلف، یک دکوراسیون ویژه و مدرن را برای کافی شاپ خود طراحی نمایید.

شما باید بهترین، موثر ترین و بهینه ترین راه حل را انتخاب نمایید تا بتوانید مشتریان زیادی را به سمت کافه خود، جذب نمایید.

در طراحی مدرن یک کافه، انتخاب صحیح مصالح سازنده و جزئیات یکی از موارد اصلی است. با انتخاب مواد و رنگ های طبیعی و ایجاد تضاد در دکوراسیون خود، با کمک بافت آجری، می توانید فضایی دوست داشتنی را برای مشتریان خود ایجاد نمایید تا از بودن در آن مکان لذت کافی را ببرند.

n;,vhsd,k ;htd ah\

دکوراسیون به سبک روستیک

به طور کلی، سبک روستیک به چوب وابسته است. در این مدل از طراحی دکوراسیون کافی شاپ، بیشتر از طرح های چوبی استفاده می شود و سعی می شود که در دیوار ها و تزئینات کافه از چوب استفاده شود.

نام روستیک به طبیعت اشاره دارد و قطعا در طراحی دکوراسیون به سبک روستیک، از عناصری استفاده می شود که در طبیعت وجود دارند و طبیعی. از جمله اجزا مورد استفاده در طراحی نوع روستیک، می توان به صندلی و میز ساخته شده از چوب، استفاده از لوستر های خاص که به شکل چوب هستند و … اشاره کرد که برای مشتری فضایی سنتی را ایجاد می کند.

اهمیت پنجره در دکوراسیون کافی شاپ

افراد زیادی هستند که عاشق این هستند ساعات خود را در کافه بگذرانند و به یکدیگر خیره شوند. اما تنها عده ای از مردم علاقه دارند که منظره خیابان و آنچه در جریان است را تماشا کنند. این افراد معمولا کسانی هستند که به هنر علاقه مند می باشند و دوست دارند که منظره بیرون را مشاهده کنند. زیرا این افراد با توجه به جزئیات می توانند چیز هایی را ببینند که برای هر کسی قابل مشاهده نمی باشد.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون رستوران

این افراد، بیشتر وقت و اوقات فراغت خود را در کافه ها می گذرانند و بخش اعظمی از مشتریان شما را این افراد تشکیل می دهند. به همین منظور، شما باید تلاش کنید تا پنجره کافه خود را در مکانی مناسب که منظره زیبایی دارد، قرار دهید تا بتوانید رضایت مشتریان هنرمند خود را جلب نمایید و زمینه بازگشت دوباره آن ها به کافه را فراهم نمایید.

برای تبدیل فضای پشت پنجره های کافه به مکانی مناسب برای قرار دادن میز و صندلی ها، لازم نیست با نمای خیلی عجیبی روبرو باشید. رویدادهای روزانه و معمولی که در خیابان شاهد آن هستیم نیز می تواند موضوعات جالبی برای پنجره های یک کافه باشد.

اگر پنجره کافه شما به سوی یک منظره زیبا می باشد و یا در یک روز برفی و بارانی زیبا قرار دارید، می توانید برای رزرو میزی که پنجره در کنار آن قرار دارد، هزینه بیشتری را دریافت نمایید. مطمئن باشید که بسیاری از افراد برای دیدن شهر برفی از پنجره های کافه شما، حاضر به پرداخت پول خوبی هستند.

فرش مخصوص کافی شاپ

استفاده از فرش در طراحی دکوراسیون کافی شاپ ها آن چنان پر کاربرد نیست، اما می توانید شما خاص باشید و تبدیل به اولین کافه ای شوید که در آن منطقه، از فرش استفاده می کند و این موضوع را به یک مزیت خاص برای جذب مشتری بیشتر تبدیل کنید.

یک فرش جذاب ایرانی با رنگ های گرم و جذاب را در خاص ترین قسمت کافه خود پهن کرده و مشتریان خود را شگفت زده کنید، این کار به شما این امکان را می دهد که چیزهای متفاوتی را به مشتریان خود ارائه دهند، که مطمئناً برای آنها جذاب و جدید است.

مشتری وقتی می بیند شما در دکوراسیون کافی شاپ خود، نکته ریزی را رعایت کرده اید که دیگران از آن بهره مند نیستند، به خوبی متوجه این نکته خواهد شد. فرش یکی از این نکات است که تفاوت ها را رقم می زند.

نور پردازی دکوراسیون کافی شاپ

مهم ترین نکته در دکوراسیون کافی شاپ که نگه داشتم در انتهای مقاله به شما عزیزانی که تا انتها مطالعه کردید بگویم، این است که سعی کنید نورپردازی کافی شاپ خود را به گونه ای انجام دهید که روشنایی آن زیاد نباشد و حتی استاندارد هم نباشد. بلکه باید مقداری تاریک تر از حالت عادی باشد تا علاوه بر ایجاد حس آرامش برای مشتریان خود، فضایی عاشقانه را برای قرار های عاشقانه افراد، فراهم کنید.

همچنین پیشنهاد می شود که از لوستر ها و لامپ هایی استفاده کنید که به زیبایی بیشتر دکوراسیون کافی شاپ شما کمک نماید. معمولا در کافه ها از چراغ هایی استفاده می شود که طرح چوب هستند و فضایی سنتی را برای مشتری ایجاد می کنند. اگر شما به طراحی دکوراسیون به سبک روستیک علاقه مند می باشید، حتما از لامپ هایی با طرح چوب استفاده کنید. زیرا تجربه نشان می دهد که برای مشتریان بسیار جذاب هستند.

سخن پایانی

بیشتر مردم برای نوشیدن قهوه و تنها ماندن با دوستان خود و یا قرار های کاری و دوستانه و عاشقانه خود به کافه ها می روند. در میان آن ها افرادی هستند که به دنبال کافه های خاص هستند، این موضوع اهمیت دکوراسیون کافی شاپ را به وضوح نشان می دهد.

زیرا اگر مشتریان در فضای کافی شاپ احساس راحتی کنند، بیشتر از این مکان دیدن خواهند کرد و حتما بر می گردند. در نتیجه، اگر می خواهید یک کافه داشته باشید، باید بدانید که با طراحی یک کافه به شکل جذاب و خاص می توانید مشتریان را جذب کافی شاپ خود کنید.

در پایان از شما دعوت می کنم که اگر سوالی، پیشنهادی، انتقادی در رابطه با طراحی دکوراسیون کافی شاپ دارید، در کامنت ها با ما درمیان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن، پاسخ خود را دریافت نمایید.

 

ممنون که وقت گذاشتید و این‌بار که در یکی دیگر از سری مقالات محیط کار ؛ سراغ دکوراسیون کافی شاپ رفتیم با آئین لایف همراه بودید.

 

منبع: https://www.webstaurantstore.com/blog/2880/coffee-shop-interior.html/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *