۵/۵ - (۱ امتیاز)

دکوراسیون دفتر کار

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با دکوراسیون دفتر کار آشنا نماییم، پس در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا توضیحاتی جامعی را در این مورد به شما ارائه دهیم:

حتما به این نکته توجه بفرمایید که دفتر کار شما مانند خانه شما نیست، می توانید از انواع دکور و عناصر تزئینی برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار استفاده کنید و در نهایت می توانید از گلدان های طبیعی در قسمت های مختلف برای چیدمان و تزئین دکوراسیون دفتر کار خود استفاده کنید. کاری کنید که احساس طبیعت و سرزندگی در محیط وجود داشته باشد و زیباتر باشد و در عین حال محیط شما از حالت رسمی فراتر نرود.

علاوه بر این، نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که از نقاشی ها یا دکوراسیون هایی در محیط کار خود می توانید استفاده کنید که مناسب نوع کار شما در دفتر کار باشد. به عنوان مثال، استفاده از عکس ها و عکس های شخصی در محل کار، یا انتخاب درستی نمی باشد، اما در عوض در گالری های هنری و محیط های کاری مربوط به هنر و موارد مشابه، دست شما برای استفاده از تابلوهای مختلف برای دکوراسیون دفتر کار باز است.

نکته دیگری که هنگام چیدمان دکوراسیون دفتر خود باید به آن توجه داشته باشید این است که تمام تجهیزات لازم را در مکانی داشته باشید که استرس زا نباشند و زمان زیادی را برای استفاده از آنها صرف نکنید. این امر باعث می شود که بیش از حد خسته نشوید و بازدهی کاری شما بالاتر باشد.

وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون دفتر کار

سعی کنید تجهیزات و وسایلی را که در دفتر کار شما قرار داده شده است، مانند میز، صندلی، کمد های اداری، با توجه به اندازه و فضایی که دارید خریداری کنید.

به عنوان مثال، اگر در یک دفتر یا محیطی کار می کنید که فضای اداری شما کوچک و بزرگ نیست، بهتر است از میزها و صندلی های اداری که کوچک تر هستند و فضای کمتری را برای پر کردن کل فضا استفاده می کنند، استفاده کنید. میز و صندلی بگیرید و هرچه میزها و صندلی ها کاربردی تر باشند، مناسب تر خواهند بود.

کمد مناسب دفتر کار را انتخاب نمایید

سعی کنید از فایل ها و کمد هایی در دفتر خود استفاده کنید که نه تنها زیبا هستند بلکه می توانند فایل های مختلف را در خود جای دهند و عمق و اندازه آنها مطابق مدارک شما کافی است.

یکی دیگر از گزینه هایی که باید هنگام چیدمان دکوراسیون اداری به آن توجه داشته باشید، نوع طراحی و نورپردازی محیط کار شماست. بهتر است نورپردازی دفتر خود را طوری طراحی کنید که نور کافی برای انجام کارها و مطالعه، نوشتن و انجام کارهای دیگر داشته باشید. نورپردازی مناسب در محیط باعث می شود که شما بیش از حد روی چشم خود کار نکنید و از ضعیف شدن زودرس چشم ها جلوگیری می کند.

نحوه چیدمان وسایل

مبلمان موجود در دکوراسیون دفتر کار باید به گونه ای چیده شود که همه چیز در جایی باشد که استفاده از آن هزینه و انرژی زیادی را صرف نکند و همه وسایل لازم برای افزایش بازدهی کار در اطراف هر فرد باشد.

نکات مهم در دکوراسیون محیط کار

بنابراین به طور خلاصه، برای طراحی یک دکوراسیون شیک برای محل کار خود، بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • تناسب رنگ را در طراحی دفتر رعایت کنید
 • ترتیب چیدمان میز و صندلی را دنبال کنید
 • با استفاده از دکور، قفسه ها و فایل های اداری سفارش دهید
 • برای نصب یادداشت ها و برنامه های مهم، یک منطقه خاص را انتخاب کنید
 • به کار گیری نور طبیعی و نور مناسب در اتاق کار
 • در دکوراسیون دفتر کار از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید

رنگ مناسب وسایل دفتر کار

همه چیز به سلیقه خود شخص شما بستگی دارد اما اگر فضای در اختیار شما بزرگ و جادار است، در انتخاب رنگ مختار هستید. اما باید هماهنگی بین رنگ وسایل در فضا وجود داشته باشد و رنگ انتخابی برای دیوارها باید با کف و قفسه ها و سایر عناصر موجود در فضا هماهنگ باشد تا حس اطمینان و رضایت در مشتری ایجاد شود.

دکوراسیون شیک برای محیط کار

بهتر است رنگ و طرح مناسب برای دفتر در نظر گرفته شود و چیدمان میزها و صندلی ها در اتاق کار باید مرتب باشد و همه عناصر در قفسه ها و پرونده های اداری مرتب و شماره گذاری شده و قسمتی برای یادداشت ها باشد. علاوه بر همه این موارد که پیش تر گفته شد، نورپردازی صحیح می تواند آرامش را به کارمندان شما هدیه دهد و از طرفی هم باعث افزایش بهره وری در کار های دفتر کار شما شود.

دکوراسیون دفتر کار مدرن

هنگام ایجاد طرح اداری شیک و مدرن از رنگ های روشن و مدرن استفاده کنید. یک دفتر مدرن می تواند حس خلاقیت و آینده نگری را از طریق موضوعات رنگارنگ ایجاد کند. رنگ های روشن در مقابل رنگ های خنثی (مانند سفید) می توانند فضایی مدرن و شیک ایجاد کنند.

در یک دفتر شیک و مدرن، به کارمندان باید اجازه داده شود که دکوراسیون خود را تغییر دهند، وسایل شخصی را قرار دهند و عکس های خود را به نمایش بگذارند.

وسایل دفتر کار مدرن

در دکوراسیون دفتر کار مدرن باید وسایل دفتر کار شیک و مدرن را به نوعی چیدمان کنید که احساس خوشایندی از نظر روانی ایجاد کند. برای این کار از فنگ شویی کمک بگیرید. وسایلی مانند صندلی و میز باید در استانداردترین حالت خود باشند، چرا که ایمنی و درستی نحوه کار کارمندان، یکی از موارد اصلی یک دفتر کار شیک و مدرن است.

بهره گیری از طبیعت

در طبیعت انسان تمایل به ارتباط با جهان خارج است. در حقیقت، نامی برای این نوع طراحی اداری شیک و مدرن وجود دارد:

طراحی بیوفیلیک. یک دفتر با طراحی بیوفیل ۱۵ درصد بهره وری کار را افزایش می دهد!

وجود گیاهان در دکوراسیون دفتر کار نه تنها برای چشم خوشایند نیست، بلکه با تصفیه هوا مزایای سلامتی را برای کارکنان به همراه دارد. این طبیعت ممکن است به دلیل وجود گلدان و گیاهان با اندازه های مختلف در دفتر شیک باشد یا از همان ابتدا هنگام طراحی یک دفتر شیک و مدرن باید رابطه آن با محیط و طبیعت را در نظر گرفت.

دکوراسیون هنری دفتر کار مدرن

نمایش هنر در یک دفتر شیک و مدرن می تواند روح و عملکرد سازمان را کاملاً تغییر دهد. دیوارهای سفید کاری انگیزه یا اشتیاق خاصی ندارند که باعث جذابیت کار شود. تحقیقات نشان می دهد که آثار هنری باعث می شود کارکنان و مشتریان در محیط کار احساس راحتی کنند و رضایت شغلی و تعامل بیشتری را به دنبال داشته باشند. همچنین ثابت شده است که اشیاء هنری ارزش احساسی بالاتری نسبت به نقاشی ها دارند. قرار دادن اشیاء هنری در دفتر یکی از تکنیک های افزایش بازتاب و به اشتراک گذاشتن نظرات و ایده ها با هزینه کم است.

دکوراسیون دفتر کار کوچک

برای غلبه بر چالش طراحی و تزئین یک دفتر کوچک به گونه ای که به اصطلاح دست شما چندان باز نباشد، باید اصول مهمی را در نظر داشته باشید. در زیر سعی می کنیم به این اصول و قوانین توجه بیشتری داشته باشیم تا بتوانید از فضای موجود بیشترین استفاده را ببرید.

اهمیت طراحی اولیه

یکی از موارد مهم در مدل برای دکوراسیون دفتر کوچک، طراحی اولیه دکوراسیون دفتر کار کوچک است. شما باید زمان زیادی را صرف این قسمت کنید تا بتوانید به بهترین گزینه موجود برسید. البته از طرف دیگر، طرح شما می تواند بارها و بارها تغییر کند. بنابراین بهترین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا یک طرح خوب برای دکوراسیون دفتر کار تهیه کنید و سپس شروع به اجرای این طرح نمایید.

استفاده صحیح از فضای موجود

هنگام طراحی یک دفتر کوچک به دلیل کمبود فضا باید کمترین فضا را داشته باشید و تقسیم بندی محیط و استفاده از تجهیزات به گونه ای باشد که از حداکثر فضای ممکن استفاده کنید. نکته مهم در اینجا این است که گاهی اوقات لازم است مرزهای موجود را حذف کرده و قسمت هایی را که به هم نزدیک هستند، ادغام کنید.

بنابراین، در حالی که برای محیطی جذاب، مدرن، کارآمد و مطلوب تلاش می کنید، می توانید ضمن حفظ حریم خصوصی افراد کارمند در بخش های مختلف دفتر کار، بخش های کارکنان، سرپرستان یا مدیران واحد را ادغام کنید تا دکوراسیون دفتر کار بهتر انجام شود.

نور پردازی ویژه

یکی از جنبه های ابتکاری کار دقیقاً ادغام روح جوانی و شادابی است، بدون غفلت از راحتی کارکنان، شما می توانید از رنگ های آرامش بخش و آرام برای آرامش بیشتر کارکنان در نور پردازی دکوراسیون دفتر کار خود استفاده کنید.

کاغذ دیواری اداری

اگر قصد خرید کاغذ دیواری اداری برای دفتر کار خود را دارا هستید باید به این نکات توجه کنید تا بعد از اعمال آن پشیمان نشوید.

در اتاق های اداری که زمان زیادی را صرف می کنید، نباید از کاغذ دیواری های شلوغ استفاده کنید، زیرا پس از مدتی خسته کننده می شود، بنابراین سعی کنید طرح ها از رنگ های ساده یا محو شده با رنگ های ملایم استفاده کنید تا وقتی در دفتر مشغول هستید یا در دفتر کار تنها هستید آرامش خود را در این اتاق حفظ کنید.

رنگ هایی را برای طرح کاغذ دیواری اداری انتخاب نمایید که چشم شما خسته نشود و زیبایی اتاق شما حفظ شود. برای زیبایی دکوراسیون دفتر کار خود، حتما در انتخاب کاغذ دیواری خوب دقت ویژه ای کنید.

دکوراسیون اداری

 1. یکی از مهمترین عناصری که تاثیر بسزایی در زیبایی دکوراسیون اداری دارد، رنگ محیط است. استفاده از رنگهای ساده و شیک بر روی دیوارها و چیدمان محیط تاثیر بسزایی در زیبایی آن دارد.
 2. اگر محیط اداری شیک و شادی را برای خود می خواهید استفاده از رنگ های شاد را فراموش نکنید رنگ هایی مانند زرد و سفید هر دو ساده و مناسب محیط دفتر هستند و روحیه و شادی شما را افزایش می دهند.
 3. علاوه بر رنگ نور محیط، در زیبایی آن نیز تاثیر بسزایی دارد. اگر می خواهید محیطی شیک و زیبا ایجاد کنید که هم زیبا و هم مدرن باشد و به راحتی بتوانید کار خود را در آنجا به درستی انجام دهید. حتما به رنگ محیط، مبلمان و میز اداری خود توجه بیشتری داشته باشید.
 4. اگر از صندلی و میز اداری مناسب و استاندارد استفاده کنید، هم سلامت شما را حفظ می کند و هم به شما کمک می کند کار خود را به راحتی و درست انجام دهید.
 5. همچنین می توانید با استفاده از گل و گیاه از محیط دفتر دکوراسیون اداری را انجام دهید. وقتی که شما از گل و گیاه استفاده می کنید، علاوه بر زیبایی محیط، می تواند روحیه و آرامش شما را نیز افزایش دهد.
 6. همانطور که میز و صندلی های اداری تأثیر زیادی بر زیبایی محیط اداری دارند، استفاده از مبلمان مناسب نیز می تواند برای شما مفید باشد. سعی کنید نسبت به انتخاب مبلمان اداری توجه بیشتری داشته باشید و مبلمانی را انتخاب کنید که هم شیک و زیبا باشد و هم فضای کمی را اشغال کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم که شما را با دکوراسیون دفتر کار و نکات بسیار مهم که باید رعایت کنید آشنا کنیم و شما را برای طراحی طرح اولیه دکوراسیون محیط کار خود آماده نماییم و هیچ گونه ابهامی در مورد دکوراسیون اداری باقی نماند.

همچنین در این مقاله در مورد ویژگی های دکوراسیون دفتر کار مدرن و دکوراسیون دفتر کار کوچک صحبت شود و به شما گفتیم که در چنین محیط هایی باید به چه نکاتی در انجام دکوراسیون دقت کرد.

در پایان از شما سپاس گذار هستیم که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید و از شما می خواهیم اگر سوالی در مورد دکوراسیون دفتر کار خود دارید در قسمت کامنت ها از ما بپرسید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید.

منبع: وب سایت آرشیتکچوال دیجست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *