۵/۵ - (۲ امتیاز)

کاغذ دیواری در مشهد

;hyb nd,hvd nv lain

زمانی که به مراکز عرضه تزئینات داخلی مراجعه می‌کنیم، با دنیای کاغذ‌های دیواری مواجه می‌شویم. دریای طرح و رنگ! بهترین کاغذ دیواری در مشهد را چگونه می‌توان انتخاب کرد؟ چه طرحی مناسب است؟ محدوده قیمت‌ها چگونه است؟ چگونه می‌توان کاغذ دیواری ارزان در مشهد را با خدمات جانبی مانند نصب کاغذ دیواری به صورت مطمئن داشت؟

عجله نکنید! ما اینجا هستیم تا چوب جادو را برای شما بچرخانیم و خانه‌ای رویایی و زیبا برایتان بسازیم!‌ اگر ساکن شهر مقدس مشهد هستید، می‌توانید بهترین مشاوره و خدمات را از ما دریافت نمایید.

پیشنهاد مقاله : کاغذ دیواری چیست

در ادامه برایتان از چگونگی نصب کاغذ دیواری در مشهد خواهیم گفت و از پارامترهای مهم در انتخاب و خرید کاغذ دیواری در مشهد، مطالب کاربردی در اختیار شما قرار خواهیم داد. لطفا با ما همراه شوید، می‌خواهیم قدم به قدم شما را تا رسیدن به خانه رویاییتان، همراهی کنیم!

کاغذ دیواری در مشهد و آنچه باید بدانید!

کاغذ دیواری مشهد

;hyb nd,hvd nv lain

زمانی که برای خرید کاغذ دیواری در مشهد مراجعه می‌کنیم، با انتخابهای زیادی روبرو می‌شویم و این تازه شروع ماجراست! انتخاب طرح و رنگ مناسب فضا یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مشتریان این نوع از دیوارپوش‌ها به شما می‌رود.

گاهی اوقات برقراری تعادل میان آنچه مشتری دوست دارد با آنچه برای فضای مورد نظرش مناسب است، بسیار دشوار می‌شود. و حالا در نظر بگیرید، انتخاب بسیار سخت‌تر می‌شود اگر فردی نداند چه نوع کاغذ دیواری مناسب فضایش است!

پیشنهاد مقاله : کاغذ دیواری پذیرایی

ما اینجا هستیم تا برایتان از چند راهکار مفید و عملی سخن بگوییم. با بکار بستن این توصیه‌ها شما می‌توانید بهترین انتخاب کاغذ دیواری در مشهد و در سایر شهرها را داشته باشید.

قدم اول:

;hyb nd,hvd nv lain

نیازهای فضای مورد نظرتان را به صورت یک لیست تنظیم کنید. به این ترتیب شما می‌توانید مهمترین اقدام را در انتخاب کاغذ دیواری مشهد، با موفقیت بردارید.

در کنار این لیست،‌ رنگ و طرح مورد علاقه خودتان را هم مشخص کنید. به این ترتیب می‌توانید قبل از اقدام به خرید، تا حدودی بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. درواقع با انجام این قدم، شما توانسته‌اید تکلیفتان را با خودتان روشن سازید! در این حالت به درستی خواهید توانست از فروشنده راهنمایی‌های لازم را بخواهید.

حالا برویم به سراغ تنظیم لیست!

;hyb nd,hvd nv lain

ابتدا باید تعیین کنید برای چه بخش‌هایی از خانه قصد دارید کاغذ دیواری تهیه کنید. به عنوان مثال، سالن پذیرایی، سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه، اتاق کودک و یا اتاق خواب خودتان.

حال نگاهی به مبلمان و لوازم هر بخش بیندازید. رنگ غالب هر فضا را مشخص نمایید. به میزان نور محیط و بزرگی و یا کوچکی فضای مورد نظرتان نیز توجه کنید.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون اتاق خواب

در مرحله بعد،‌ رنگ دلخواه خودتان را انتخاب کنید. بیشتر دوست دارید تمام خانه یک رنگ غالب داشته باشد و یا ترجیح می‌دهید انتخاب‌های مختلفی داشته‌باشید.

به شما تبریک می‌گوییم. شما قدم اول را به خوبی برداشته‌اید. و حالا می‌خواهیم ببینیم مرحله بعدی چیست؟

قدم دوم:

;hyb nd,hvd nv lain

از کاغذ دیواری چه انتظاراتی دارید؟ این انتظارات را در ادامه لیست خود بیاورید!

به عنوان مثال، انتظارات از کاغذ دیواری می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آیا قابلیت شستشو دارد یا خیر؟
 • آیا ضد لکه و چرک شدن است یا خیر؟
 • دوام و ماندگاری آن در چه حد است؟
 • مقاومت در برابر خراشیدگی و پارگی دارد؟
 • آیا به آسانی در مقابل نور خورشید، تغییر رنگ می‌دهد؟
 • آیا برای نصب در آب و هوای منطقه شما، گزینه مناسبی است یا خیر؟

اگر کاغذ دیواری باید در اتاق کودک نصب شود، بسیار مهم است که ضد حساسیت باشد و به راحتی خراشیده و یا پاره نگردد. به علاوه داشتن قابلیت شستشو از جمله اصلی‌ترین مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کافی را مبذول دارید.

قدم سوم

انواع کاغذ دیواری در مشهد

;hyb nd,hvd nv lain

در این مرحله شما باید نقشه دیوارهایتان را بر روی یک کاغذ بکشید. نیازی نیست این نقشه، به صورت پلان و مهندسی تهیه شود. به شکل ساده‌ای می‌توانید این نقشه را تهیه کنید. و همین کافی است. یادتان باشد در این نقشه، محل پنجره و در را هم مشخص کنید. ابعاد و اندازه‌ها را به صورت دقیق روی نقشه یادداشت کنید. از این نقشه در هنگام خرید کاغذ دیواری مشهد استفاده خواهید کرد.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون پذیرایی

انواع کاغذهای دیواری در مشهد در چند طرح کلی در بازار عرضه می‌شوند. این طرح‌ها عبارتند از:

۱. با طرح گل و یا طرح‌های هندسی

۲. بدون طرح و ساده

زمانی که کاغذ با طرح هندسی و یا گل را انتخاب می‌کنید می‌بایست متراژ بیشتری کاغذ خریداری نمایید. زیرا برای تنظیم کردن طرح کاغذ دیواری مشهد در لبه‌ها و درزها، باید کاغذ به گونه‌ای تنظیم شود که طرح روی کاغذ در هر دو طرف لبه، یکدیگر را کامل کنند. در واقع این درز، به منزله خط تقارن است. به همین دلیل مصرف کاغذ از حالتی که نیازی به این تنظیم طرح نیست، بیشتر خواهد بود.

برای اینکه بتوانید متراژ مناسب را خریداری نمایید،‌ می‌توانید نقشه‌ای را که از قبل تهیه کرده‌اید به فروشنده نشان داده و از ایشان برای محاسبه متراژ درست کاغذ مورد نیاز، راهنمایی بخواهید. بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و چند رول کاغذ بیشتر نیز خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون کافی شاپ

اگر از انواع کاغذ دیواری در مشهد، با طرح ساده را انتخاب کرده‌باشید، نیازی به تنظیم طرح در درزها ندارید. در نتیجه میزان کمتری کاغذ را مصرف خواهید کرد.
شاید برایتان جالب باشد، و بخواهید در خصوص نحوه نصب کاغذ دیواری در مشهد، بیشتر بدانید. در بخش بعدی می‌خواهیم برایتان از چگونگی نصب کاغذ دیواری در مشهد سخن بگوییم.

نصب کاغذ دیواری در مشهد

نصب کاغذ دیواری در مشهد

;hyb nd,hvd nv lain

کاغذ دیواری مشهد بر روی انواع دیوار سیمانی، گچی و … قابل اجرا است. کاغذ دیواری مشهد با استفاده از چسب مخصوص بر روی دیوار و یا سقف قابل نصب است. این چسب بر پایه آب می‌باشد. به این معنی که حلال آن آب است. و با آب نیز رقیق می‌شود.

اگر دیوار مورد نظر شما قبلا با کاغذ دیواری مشهد دیگری پوشانیده شده‌است ولی حالا می‌خواهید آن را تعویض کنید،‌ باید بدانید که برای داشتن دیواری صاف و جلوگیری از هرگونه برآمدگی، این کاغذ باید از روی دیوار کنده شود و سپس نصب کاغذ دیواری در مشهد جدید، انجام گیرد. اما چگونه؟

اگر کاغذ دیواری در مشهد قدیمی شما از نوع غیر قابل شستشو باشد، تا حدودی کارتان ساده شده‌است. در این شرایط می‌توان با یک اسفنج خیس بر روی دیوار کشید تا آب به پشت کاغذ دیواری در مشهد نفوذ کرده و چسب را در خودش حل کند و در نهایت بتوان کاغذ را جدا کرد. اما اگر کاغذ قابل شستشو باشد مراحل کار کمی متفاوت است.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون اتاق کودک

کاغذهای قابل شستشو یک لایه وینیل یا روی کاغذ و یا در پشتشان دارند. و همین لایه نفوذ آب و جدا شدن از دیوار را با دشواری روبرو می‌کند. در این مرحله ابتدا بر روی کاغذ قدیمی، خراش‌هایی ایجاد می‌کنند تا رطوبت به پشت آن نفوذ کند و با حل کردن چسب،‌ کمک به جدا شدن کاغذ نماید.

سپس از اسفنج که در محلول آب و یک مایع شوینده مانند پودر لباسشویی، خیس شده است،‌استفاده می‌شود. این اسفنج بر روی دیوار با کاغذ خراشیده‌شده کشیده می‌شود تا آب و شوینده به کمک هم به پشت کاغذ نفوذ کنند و کاغذ از دیوار جدا شود.

در اینجا یادآوری می‌شویم که نصب کاغذ دیواری در مشهد بر روی انواع دیوارها، اعم از سیمانی و یا گچی، قابل اجرا است. و آنچه بسیار اهمیت دارد، زیرسازی مناسب دیوار قبل از نصب است. اگر دیوار زخمی باشد و سوراخ و یا خرابی داشته باشد،‌ این موارد را می‌توان با استفاده از بتونه مرمت نمود.

کاغذ دیواری ارزان در مشهد

همیشه گران‌ترین‌ها،‌ بهترین‌ها نیستند. آنچه مهم است این است که با انتخاب درست کاغذ دیواری در مشهد، نیازهای خانه شما برآورده شود. اگر می‌خواهید یک انتخاب اقتصادی داشته باشید،‌ با خاطری آسوده می‌توانید از مشاوران خبره ما در این زمینه کمک بگیرید.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون داخلی منزل

برای بعض قسمت‌ها واقعا نیازی نیست کاغذ بسیار گران تهیه نمایید. اگر مشاور شما در کارش خبره باشد، خواهد توانست برای بودجه شما،‌ یک و یا حتی تا چندین انتخاب مناسب را ارائه دهد.

در بخش بعدی قصد داریم تا نکات مهمی را که در طراحی و دکوراسیون داخلی برای انتخاب کاغذ دیواری باید مد نظر قرار گیرند،‌ با شما در میان بگذاریم.

کاغذ دیواری در مشهد و طراحی دکوراسیون داخلی

;hyb nd,hvd nv lain

اینجا رسیدیم به فوت کوزه‌گری! نکاتی را برایتان خواهیم گفت که با رعایت آنها می‌توانید زیبایی خانه‌تان را دو چندان کنید.

 • یک اصل پذیرفته شده و قانون کلی می‌گوید که کف و دیوارها باید با هم همخوانی داشته باشد. اگر کفپوش، طرح‌دار است، بهتر است دیوارها از مدل ساده‌تر انتخاب شوند. به این ترتیب نظم و تعادل بیشتری در خانه ایجاد می‌شود. و همچنین از بروز آشفتگی بصری اجتناب می‌گردد.
 • بافت کلی فضا باید یکنواخت باشد. مثلا اگر دیوارپوش آشپزخانه شما طرح سنگ و یا آجر دارد، ‌می‌توانید از بافت‌های مشابه برای کاغذ دیواری در مشهد نیز استفاده نمایید.
 • معمولا امروزه از رنگ و کاغذدیواری به صورت ترکیبی استفاده می‌شود. در این حالت، یک دیوار بزرگ و اصلی فضای مورد نظر در خانه به عنوان دیوار مرکزی انتخاب شده و با کاغذ دیواری مشهد مناسب پوشانیده می‌شود. در این حالت، دیوارهای دیگر از رنگ پوشانیده می‌شوند.
 • برای اتاق کودک، بهتر است از رنگهای شاد و روشن استفاده کنید. کاغذهای زیادی با طرح‌های کارتونی هم در بازار موجودند. با استفاده از آنها اتاق کودک دلبندتان را مانند رویاهایش رنگارنگ سازید.

پیشنهاد مقاله : اتاق خواب دخترانه

 • نور جزو مهمترین پارامترهای هر فضایی است. اگر در محل مورد نظرتان، تابش نور مستقیم دارید، کاغذ دیواری در مشهد باید از نوع مقاوم در برابر تابش آفتاب انتخاب گردد. به این ترتیب زیبایی خانه‌تان تا زمان طولانی‌تری ادامه خواهد داشت.
 • اگر فضای شما خیلی بزرگ نیست و محدودیت دارید، تا حد امکان از رنگ‌های روشن استفاده کنید. به این ترتیب خانه شما روشن‌تر و دلباز‌تر به نظر خواهد رسید.
 • اگر سقف خانه‌تان بسیار بلند است، از کاغذها با طرح‌های افقی استفاده نمایید. به این ترتیب از تاثیر بصری ارتفاع کاسته و به عمق اضافه می‌شود. و خانه شما محیط گرم‌تری خواهد داشت.
 • اگر می‌خواهید حس حرکت در فضا ایجاد کنید، می‌توانید از کاغذ‌ها با طرح‌های هندسی، به ویژه خطوط شکسته استفاده نمایید.
 • در سالن پذیرایی و هال، دیوار پشت شومینه، دیوار پشت تلویزیون و دیوار مجاور میز ناهارخوری، دیوار مرکزی فضای شما محسوب می‌شوند. برای هر قسمت، می‌توانید از کاغذ مخصوص همان بخش انتخاب نمایید. مثلا کاغذی که بر روی دیوار بالای شومینه نصب می‌شود، حتما باید ضد گرد و غبار و دوده باشد.

پیشنهاد مقاله : کفپوش آشپزخانه

 • در اتاق خواب نیز دیواری که در قسمت بالای تخت خواب است، دیوار مرکزی به حساب می‌آید.
 • اگر چیدمان مبلمان شما از نوع مدرن است، کاغذ انتخابی شما باید طرح خلوت و رنگ نسبتا روشن داشته باشد.
 • یکی از بهترین رنگ‌ها برای سالن پذیرایی و هال، رنگ‌های خنثی و روشن مانند سفید و رنگ شیری است. به این ترتیب دغدغه شما برای ایجاد هماهنگی میان رنگ دیوار و کف و مبلمان حل می‌شود. زیرا رنگ‌های خنثی، به راحتی با هر رنگی ست می‌شوند.
 • زمانی که کاغذ دیواری در مشهد را خریداری می‌کنید، علاوه بر هزینه کاغذ، هزینه چسب نیز به مجموع هزینه‌های شما اضافه می‌گردد. توجه داشته باشید که در صورت حساب نهایی شما، هزینه نصب کاغذ دیواری در مشهد، نیز به صورت یک آیتم جداگانه در نظر گرفته می‌شود. اگر کارشناس نصب کاغذ دیواری در مشهد در کارش خبره باشد، عملیات اجرا و نصب به خوبی و با کمترین اتلاف کاغذ دیواری در مشهد انجام خواهد شد.
 • اگر بعد از نصب احساس کردید که در بعضی نقاط کاغذ طبله کرده‌است، نگران نشوید. این طبله‌ها بلافاصله بعد از خشک شدن چسب پشت کاغذها، از بین می‌روند و کاغذ صاف و یکدستی خواهید داشت.

در این مقاله به بررسی نکات ریز و خلاقانه‌ای در خصوص خرید کاغذ دیواری در مشهد پرداختیم. و شما را با مواردی در خصوص مراحل نصب کاغذ دیواری در مشهد آشنا ساختیم.

کافی است مراحل انتخاب کاغذ مناسب را به خاطرتان بسپارید و همانند یک دستوالعمل دنبال کنید. امیدواریم توانسته باشیم شما را در انجام یک خرید خوب یاری کنیم. متشکریم که در این سفر ما را در آئین لایف تا پایان همراهی نمودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *