۲/۵ - (۱ امتیاز)

همه چیز درباره دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

قصد دارید سالن‌ زیبایی‌ جدیدتان را افتتاح کنید یا اینکه مدتی است‌ از دکوراسیون آرایشگاه‌ تان خسته شده اید در هر حال به فکر‌ رسیدن به یک نتیجه‌ مطلوب می باشید. با آئین لایف باشد.

آرایشگاه ها جزء‌ جا هایی هستند که ظاهر زیبا و جذابیت دکوراسیون داخلی‌ آنها بیشتر از هر فضای دیگری مورد‌ دقت مشتریان‌ قرار می گیرد . طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و در بسیاری از حالات موفقیت‌ یک آرایشگر‌ در جذب مشتری‌ها ، بیشتر‌ از‌ اینکه مدیون هنر و کار‌ آرایشگر‌ باشد‌ مدیون‌ ظاهر زیبا و گیرایی دکوراسیون داخلی‌ آرایشگاه‌ است‌.

طراحی منحصر‌ به فرد‌ و متفاوت برای دکوراسیون های آرایشگاه‌ زنانه از اهمیت‌ بسیار زیادی برخوردار است‌ و بیشتر آرایشگر‌ها‌ قبل از آغاز کار‌ و یا بعد از گذشت‌ مدت زمانی از آغاز کار خود‌ اقدام‌ به ایجاد‌ و یا تغییر دکوراسیون داخلی‌ آرایشگاه‌ می کنند و تلاش دارند تا دکوراسیون آرایشگاه‌ خود را به زیباترین نحو طراحی کنند.

دکور آرایشگاه زنانه

تقسیم کلی دکوراسیون به دو بخش

دکوراسیون آرایشگاه زنانه از منظره چیدمان داخلی‌ به دو بخش اصلی بخش مدیریت و منشی و بخش اصلی‌ انجام‌ خدمات‌ زیبایی‌ و آرایشی بخش بندی می‌شود . مهمترین قصد هر شخصی از طراحی‌ داخلی دکوراسیون آرایشگاه‌ زنانه جذب مشتری‌ بیشتر می باشد.

البته بایستی این موضوع را مورد توجه داشت که طراحی‌ دکوراسیون آرایشگاه زنانه بایستی مناسب با با فضای موجود صورت گیرد . به عنوان مثال اگر متراژ واحد‌ کم است نمیتوان میزهای آرایشی را نزدیک به یکدیگر گذاشت.

در وهله اول احتمالا به نظر‌ برسد که هرچه تعداد‌ میزهای آرایشی زیادتر باشد میزان مشتری هم بیشتر خواهد بود و سود آرایشگاه‌ بالاتر خواهد رفت . اما تجربه نشان داده است‌ که آرایشگاه‌ زنانه پر دکور و شلوغ‌ در جذب‌ مشتری‌ دقیقاً نتیجه‌ عکس میدهد . با توجه به استاندارها و اصول آماده سازی دکوراسیون داخلی‌ حداقل بایست ۵ متر‌ فاصله‌ بین‌ میز‌های‌ آرایشی باشد‌.

به نحویکه دو آرایشگر درصورتی‌که همزمان در دو جهت میز‌ آرایشی در کنار‌ یکدیگر قرار بگیرند بتوانند به راحتی حرکت‌ کنند و آزادی عمل داشته باشند . در طراحی‌ دکوراسیون آرایشگاه زنانه حتما باید به دو نکته مهم توجه نمود.

اول اینکه کاربرد فضای طراحی‌ شده به گونه ای باشد که آرایشگر بتواند به سادگی به امور آرایشی بپردازد زیرا هدف اصلی‌ از احداث آرایشگاه‌ زنانه همین می باشد . دوماً اینکه طراحی به نوعی صورت گیرد که خلق فضایی لوکس ، امن و فراهم کردن‌ آسایش و رفاه مشتریان‌ در طراحی‌ داخلی‌ دکوراسیون آرایشگاه زنانه محقق‌ گردد.

طراحی کردن با استفاده از ام دی اف یا کناف می‌تواند زیباترین گزینه ها برای ساخت دکور آرایشگاه‌ زنانه باشد‌ . معمولاً دکور ام دی اف پر استفاده ترین نوع‌ متریال در آرایشگاه‌ زنانه است.

با توجه به سرمایه کارفرما‌ میتوان از انواع‌ صفحه ام دی اف مات و یا ام دی اف های‌گلاس استفاده‌ نمود . بکارگیری از ام دی اف های گلاس زیبایی بیشتری‌ به دکور میدهد زیرا از آنجایی که روی آن براق است نور را بهتر‌ بازتاب میدهد و باعث پر نورتر شدن‌ محیط‌ آرایشگاه‌ زنانه می گردد.

مورد دیگر این که نورپردازی درست افزون بر اینکه روشنایی‌ مورد‌ نیاز‌ برای انجام‌ خدمات‌ آرایشی و زیبایی‌ را فراهم می سازد می‌تواند باعث ایجاد‌ آرامش بصری برای مشتریان شود.

دکور سالن زنانه

قسمت اصلی دکوراسیون آرایشگاه‌ زنانه فضایی است‌ که خدمات آرایشی و زیبایی در آن اجرا می گردد . عموماً‌ دکور آرایشگاه‌ از یک سری صندلی و آینه‌های بلند و کوتاه‌ تشکیل می‌شود و در حقیقت‌ ایده‌‌ها‌ هستند‌ که تفاوت را در همین لوازم یکسان در سالن‌های متنوع خلق کرده است‌ و موجب جذب‌ حداکثری مشتری‌ می‌شوند.

انتخاب رنگ آرایشگاه‌ زنانه یکی از مهمترین قسمت های طراحی می باشد . در شروع باید تم رنگ اصلی آرایشگاه زنانه را در نظر گرفت . بکارگیری از رنگهای روشن‌ پیشنهاد میشود‌ برای‌اینکه فضای آرایشگاه‌ را بزرگتر نشان میدهند.

مورد دیگر این که در صورتیکه طراح اندکی خلاقیت‌ داشته باشد بکارگیری از رنگهایی مانند‌ بنفش‌ و قرمز میتواند زیبایی بصری زیادی را ایجاد کند‌ . برای ایجاد تم رنگی در آرایشگاه المانهای ساختمانی مثل دیوار را میتوان به کمک نقاشی ساختمان‌ به رنگ باب‌طبع درآورد. با دقت به اصول‌ طراحی و روانشناسی رنگها استفاده از رنگهای روشن‌ مثل رنگهای سفید‌ یا کرم و تلفیق آن با رنگ طلایی‌ میتواند محیط‌ را شیک تر نشان‌ دهد‌.

همچنین‌ در صورتیکه میخواهید مکان را خیلی‌ صمیمانه‌ تر نشان‌ دهید بهتر است‌ از رنگهای طرح‌ چوب‌ استفاده‌ کنید . فضای اصلی سالن‌ زیبایی‌ بانوان را با توجه به نوع کاربری می‌توان به ۳ بخش اصلی تقسیم‌ کرد‌.

۱ – قسمت میکاپ و آرایش بانوان ۲ – اتاق میکاپ عروس ۳ – قسمت دیزاین ناخن

دکوراسیون قسمت آرایش و میکاپ آرایشگاه‌ زنانه

مهمترین مساله در طراحی‌ دکوراسیون بخش میکاپ آرایشگاه زنانه توجه به فضایی می باشد که آرایشگر‌ به آسودگی بتواند حرکت‌ کند‌ و همچنین میزهای آرایشی خیلی‌ به هم نزدیک نباشند . نزدیک‌ بودن‌ میزهای آرایشی به یکدیگر باعث میشود که مشتری از نظر روانی‌ حس آشوب و نا امنی بکند.

بکارگیری از آینه‌های قدی و با کیفیت‌ ( آینه با کیفیت نباید موج داشته باشد ) ، ایجاد کردن میز کنسول آرایش‌ مناسب با با مدل کلی‌ دکور آرایشگاه ، تأمین روشنایی‌ مناسب با نورپردازی مستقیم‌ بر روی شخص ، بکارگیری از صندلی آرایشگاهی برقی و با دوام‌ و تهویه خوب هوا تمام از مواردی می باشد که باید در طراحی قسمت میکاپ و آرایش بانوان در نظر گرفت.

n;,vhsd,k Hvhda'hi ckhki

دکوراسیون داخلی اتاق میکاپ آرایشگاه زنانه

دکور اتاق میکاپ عروس در ایران معمولاً یک اتاق مجزاست . درصورتی‌که فضای کافی‌ برای دیوارکشی نباشد می‌توان با استفاده از پارتیشن ( ام دی اف ، فلزی یا شیشه‌ای ) اتاق میکاپ عروس را از مابقی قسمت‌های آرایشگاه مجزا نمود.

همچنین‌ تهیه صندلی راحت‌ و مناسب با با دکور آرایشگاه‌ برای همراهان عروس‌ و قرار دادن‌ تلویزیون ، تهویه مناسب هوا و نورپردازی غیر مستقیم ( به صورتی که موجب خستگی همراهان عروس نشود ) از نکاتی است که در طراحی دکوراسیون آرایشگاه‌ زنانه بایستی در مورد توجه قرار داد.

دکوراسیون اتاق ناخن کاری آرایشگاه‌ زنانه

در طراحی دکوراسیون بخش دیزاین ناخن سه ویژگی اصلی را بایستی در نظر‌ گرفت . ۱ – نورپردازی مناسب ۲ – تجهیزات دکور آرایشگاه‌ مانند میز‌ ناخن کار‌ و قفسه‌ نگهداری‌ مواد ناخن ۳ – سیستم تهویه هوا‌

نورپردازی

نورپردازی بخش ناخن بایستی به گونه ای باشد که ناخن کار‌ به صورت کامل به کار‌ غالب باشد‌ زیرا انتظار اصلی هر مشتری این است‌ که کارش به درستی اجرا بشود . مرز بین‌ دکوراسیون داخلی زیبا و کارایی‌ مطلوب فضا دقیقاً همینجاست . از این رو بهتر‌ است‌ که از متخصص و طراح‌ کمک‌ گرفته شود‌.

یکی از مهمترین آیتمها در دکوراسیون داخلی آرایشگاه‌ طراحی درست و اصولی سیستم تهویه هوا‌ است که متاسفانه‌ اغلب در طراحی دکوراسیون آرایشگاه‌ زنانه نادیده گرفته می‌شود‌.

سیستم تهویه مناسب‌ هوا‌ را مخصوصاً در دیزاین اتاق ناخن باید در نظر‌ گرفت . برای‌اینکه بوی‌ ناشی از مواد‌ ناخن مانند لاک و ژل ناخن خیلی آزار دهنده می باشد و سریعاً موجب رنجش و ناخرسندی مشتریان می گردد.

تعبیه‌ یک سیستم تهویه هوای اصولی با توجه به علم مهندسی سیالات می‌تواند کامل این مساله را حل کند . شناسایی نوع‌ سیستم‌ تهویه هوا با توجه‌ به علم‌ و تجربه مهندسین با حداقل هزینه‌ و بالاترین کارایی می‌تواند علاوه بر تناسب سیستم‌ استفاده‌ شده با دکوراسیون آرایشگاه زنانه هزینه اجرا را به کمترین میزان برساند.

مورد دیگر این که رعایت‌ اصول بهداشتی‌ علاوه بر اینکه در میزان‌ رضایتمندی مشتریان تأثیر گذار خواهد بود یک آیین‌نامه قانونی است و بازرسان بهداشت و صنف‌ آرایشگاه‌ زنانه دائماً بر رعایت‌ اصول‌ بهداشتی‌ نظارت‌ می‌کنند.

همگی بازرسان نتیجه حاصل‌ از بازرسی‌ را به اداره‌ صنعت ، معدن و تجارت ، اتحادیه‌های صنفی یا ادارات تعزیرات حکومتی ارائه می‌کنند.

دکوراسیون سالن زنانه

شیک ترین چیدمان داخلی آرایشگاه‌ زنانه

گام‌ نخست در طراحی دکوراسیون آرایشگاه‌ زنانه تعیین متد دکوراسیون به شیوه مدرن‌ یا کلاسیک خواهد بود . در طراحی‌ دکوراسیون آرایشگاه‌ زنانه مدرن برای دکور دیوار و سقف‌ از کناف و پوشش‌‌های‌ چوبی مدرن یا دیوارپوش سه بعدی‌ در دکور آرایشگاه استفاده می‌شود و نورپردازی مستقیم انجام میگیرد.

در حالی که در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه کلاسیک ( لوکس ) بیشتر‌ از‌ کاغذ دیواری قابل‌ شستشو‌ طرحدار و یا پوستر دیواری ، گچبری لوکس و پرخرج ، پتینه کاری‌ و نورپردازی غیر مستقیم‌ استفاده می گردد .اجرای دکور آرایشگاه زنانه به ۲ بخش اصلی‌ تقسیم‌ میشود‌.

۱ – نوسازی بنا و محیط آرایشگاه‌ : در این بخش کارهای مربوط به تعمیر واحد‌ اجرا می گردد . چنانچه قرار باشد آرایشگاه‌ در بنا هایی با عمر‌ زیاد تاسیس شود احتمالاً به بازسازی احتیاج پیدا‌ می‌کنید.

تخریب دیوار و لوله کشی بنا و یا دیوارکشی جدید‌ که اصطلاحاً در صنعت‌ ساختمان‌ به آن کارهای سنگین نوسازی میگویند در این قسمت صورت می‌گیرد . با توجه به طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه ممکن‌ است‌ یک اتاق از واحد‌ حذف‌ شود و یا اینکه بلعکس یک اتاق به بنا اضافه گردد.

در شرایطی که دیوار هدف تیغه‌ جداکننده باشد‌ میتوان آن را حذف‌ کرد ولی در صورتیکه دیوار هدف بارکش باشد حذف‌ دیوار منجر‌ به تخریب بنا خواهد شد . در این زمینه‌ حتماً بایستی از کارشناس‌ و مهندس‌ استفاده‌ شود.

مورد دیگر این که در شرایطی که احتیاج به اضافه کردن‌ یک اتاق می باشد میتوان با استفاده‌ از دیوار کناف و یا با تیغه‌ کشی با مصالح‌ ساختمانی نظیر‌ بلوک‌ سفالی و سیمانی اقدام‌ به جداسازی فضاهای داخلی آرایشگاه‌ زنانه نمود‌ . سرعت‌ اجرا‌ دیوار کناف به مراتب‌ بیشتر‌از‌تیغه چینی‌ با مصالح ساختمانی است‌.

۲ – تجهیزات‌ آرایشگاه‌ زنانه : پس از پایان نوسازی آرایشگاه‌ زنانه نوبت به تجهیز آرایشگاه میرسد. لوازم آرایشگاه‌ زنانه عبارتند از : صندلی آرایشگاهی که در دو مدل دستی و برقی‌ کنترل‌ میشوند ، آینه ها ، سرشور ، ترولی ، میز آینه آرایش‌ ، قفسه لاک‌ ، قفسه‌های‌ موار مصرفی و یا قفسه فروش وسیله های مرتبط‌ به آرایشگاه ، ظرف پدیکور ، سشوار و میز ناخن و صندلی انتظار‌ و در صورت‌ لزوم محلی‌ برای پذیرش از مشتریان . اگرچه لوازم آرایشگاه‌ زنانه خیلی بیشتر‌ا ز‌ موارد گفته شده‌ خواهد بود ولی بایستی توجه‌ کرد که دکوراسیون آرایشگاه متناسب با بودجه‌ مشتری‌ صورت‌ گیرد.

اما میتوان گفت‌ موارد‌ ذکر شده‌ تقریباً در هر آرایشگاه‌ زنانه ای کارایی دارد‌ . لوازم آرایشگاه‌ زنانه با توجه به اینکه خیلی پر استفاده هستند بایستی از کیفیت‌ و دوام‌ بالایی برخوردار باشند.

همچنین قبل از خرید لوازم آرایشگاه‌ بایستی با یک فرد باتجربه‌ مشورت کرد‌ . به عنوان مثال برخلاف باور عامه مردم تجربه‌ ثابت‌ کرده است‌ که صندلی دستی بسیار بهتر‌از‌صندلی برقی‌ می باشد.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه جدید

طراحی‌ دکوراسیون اتاق ماساژ

طراحی‌ دکوراسیون اتاق ماساژ‌ و اتاق اپیلاسیون تقریباً شبیه یکدیگر می باشد . نکاتی که هنگام طراحی کردن اتاق ماساژ‌ باید در نظر گرفت به‌طور خلاصه به شرح‌ زیر‌ می باشد :

۱ – در صورت‌ امکان‌ بهتر است‌ که اتاق ماساژ‌ اتاقی جداگانه باشد‌ ولی در صورتی که فضای لازم برای آن نیست‌ الزاماً از پارتیشن ( ام دی اف ، فلزی یا شیشه‌ای ) باید‌ استفاده شود. همچنین در صورتی که از پارتیشن شیشه‌ای استفاده‌ می‌شود می‌توان لوگوی سالن‌ زیبایی را روی شیشه‌ حکاکی کرد‌.

۲ – نورپردازی مناسب و ملایم‌ و غیر مستقیم.

۳ – تهویه مناسب هوای اتاق ماساژ‌.

۴ – کمد و قفسه‌ دیواری برای قرار دادن مواد.

۵ – استفاده از دوش‌ مجزا در گوشه‌ اتاق ماساژ‌ یا اپیلاسیون.

۶ – تعبیه کف شور در کف اتاق ماساژ‌ یا اپیلاسیون با دقت به ضوابط بهداشتی.

سخن پایانی

در این مطلب هرچه برای طراحی اصولی و درست آرایشگاه و سالن زیبایی زنانه نیاز بود گفته شد اما در آخر این به انتخاب شما باز میگردد که چطور دکوراسیون خود را طراحی کنید که متناسب با بودجه در نظر گرفته شده باشد و همچنین بسیار زیبا و مشتری پسند شود.

هر سوالی در این زمینه دارید در قسمت نظرات همین مطلب مطرح کنید در سریع ترین زمان ممکن کارشناسان ما پاسخ شما را خواهند داد.

منبع : Shutterstock

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *