۵/۵ - (۱ امتیاز)

خصوصیت دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی

شیوه صنعتی نوعی سبک دکوراسیون داخلی است که در عین مخصوص بودن مورد استقبال زیاد از افراد قرار نمی‌گیرد ، ولی طرفداران خاص به خودش را دارا است.

متریالهایی که در این گونه طراحی بکارگیری می‌گردند اغلب متریالهای خام هستند.

در حقیقت شما به طور دقیق قادر خواهید بود مصالحی مثل آلومینیوم ، آهن ، بتن ، آجر و … را در این گونه دکوراسیون رویت نمائید . افزون بر آن لوازم سرمایشی و گرمایشی ، کابل‌های برق ، لوله‌های تاسیسات و … کاملاً لایق رویت بوده و هیچگونه پوششی برای تاسیسات در سبک صنعتی در نظر گرفته نشده است.

با این مقدمه، در دنباله این مقاله از آئین لایف با ما همراه باشید تا با این سبک و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید.

خصوصیت‌های سبک صنعتی

آنچه در شیوه صنعتی از ارزش ویژه‌ای برخوردار است ، کاربردی بودن فضاست. عناصری که در طراحی دکوراسیون داخلی به این شیوه مورد مصرف قرار می‌گیرند تماماً کاربردی می‌باشند و خصوصیت تزئینی ندارند.

سبک صنعتی فضایی سرد و بی جان ایجاد می‌نماید و بکارگیری از فلزات خصوصاً آلومینیوم علت واقعی این حس می‌باشد .

یکی از خصوصیت‌های اصلی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی بکارگیری از پلان باز است . جاهایی که با این روال طراحی می‌گردند اصولاً به صورت یکسره بوده و به ندرت جداسازی می‌گردند .

بی‌گمان این هم بستگی به نوع فضا و کاربرد آن دارد . اگر به دکوراسیون منزل‌هایی که به شیوه صنعتی طراحی شده‌اند دقت کنید آگاه می‌شوید که فضای مجزا کمتر به چشم می‌خورد و اثری از دیوار یا جداکننده وجود نخواهد داشت .

پالت رنگی در چیدمان داخلی صنعتی حاوی رنگهای خنثی مانند مشکی ، سفید ، خاکستری رنگ و قهوه‌ای می‌باشد . در سبک صنعتی نمی‌شود از رنگهای شاد و شاخص استفاده نمود .

دکوراسیون داخلی صنعتی

تن رنگهای به عمل رفته بایست سایه روشنی از رنگهای خنثی باشد . رنگ‌های تیره و سپید درصورتی‌که به همراه رنگ قهوه‌ای مورد بکارگیری قرار گیرند فضای منزل شما را دگرگون کرده و زیبایی را دوچندان می‌نماید .

سبک صنعتی

در سبک صنعتی می‌شود از وسایل جدید و کهنسال در کنار هم استفاده کرد . تلفیق این لوازم در منزل موجب می‌گردد فضای منزل شما زیباتر و جذاب‌تر به نظر بیاید .

با کندوکاو در بازار می‌توانید اسباب چوبی و فلزی مورد نیاز خویش را خریداری نموده و با چیدمانی اصولی مطابق سبک صنعتی فضایی لایق و خوشگل برای زندگی آماده کنید .

بی‌گمان به این نکته توجه داشته باشید که سبک صنعتی بر اساس کاربردی بودن فضا طراحی می‌گردد ، بنابراین از پرکردن منزل با وسایل غیرضروری و بی‌تناسب اجتناب کرده و هزینه‌های اصلی را اختصاص دهید به لوازم مهم و لازم.

دکوراسیون صنعتی تلفیقی از شیوه مدرن و سبکهای باستانی می‌باشد و مناسب افرادی است که خواهان یک زندگی با آمیختن این دو سبک می‌باشند .

در سالهای اخیر طراحی داخلی به شیوه صنعتی رونق یافته و به عنوان یک سبک ترکیبی در نظر گرفته می‌شود که طرفداران مختص خود را دارد .

این سبک بیشتر در کشورهای اروپایی استفاده می‌شود و استفاده از رنگهای خنثی در آن باعث شده این دکوراسیون کمی سرد به نظر برسد و با روحیه تمام اشخاص همخوانی نداشته باشد .

در حقیقت سبک صنعتی برای آن دسته افرادی به درد بخور خواهد بود که روحیه‌ای جدی و خشک دارند و یک منزل با اسباب ضروری برای زندگی را نسبت به خانه‌های گرم با رنگهای بانشاط و المانهای تزئینی ترجیح می‌دهند .

دکوراسیون صنعتی مدرن چگونه است؟

در طراحی کردن سبک صنعتی مدرن سبک‌های متنوع مدرن ، کلاسیک و سبکهای باستانی در کنار یکدیگر قرار گرفته و نمایی جدید و زیبا خلق می‌کنند . دقت به جزئیات مساله حائز اهمیت در این شیوه است .

برای مثال در گزینش لوازم‌خانه نه تنها توجه به جزئیات طراحی آن ، بلکه کاربردی گشتن آن هم مورد توجه قرار می‌گیرد . هرچند ایدههای طراحی کردن سبک صنعتی شباهت فراوانی به سبک مینیمالیست دارد ، اما روش‌ها فراوانی برای خلق فضای دراماتیک با استفاده از متریالهای گوناگون از قبیل هایگلاس و استفاده از ویژگیهای سبک روستیک برای انتخاب کابینت و مبلمان وجود دارد .

توجه به فرم و فرم ظاهری و کاربردی بودن وسایلی که مورد استفاده قرار می‌گیرد ، از نکات بااهمیت در طراحی سبک صنعتی مدرن شناخته می‌شود . از جمله بخش‌هایی که در طراحی کردن سبک صنعتی مدرن دقت فراوانی به آن می‌شود ، سقف است .

روش‌های طراحی کردن خانه‌ای به سبک صنعتی

استفاده از لوله ، تیغه چوبی و داکت روکار

همان گونه که قبلاً نیز به این مساله اشاره شد ، استفاده از المانهایی مانند لوله‌ها که عموماً در اغلب سبک‌ها پنهان می‌گردند ، به صورت روکار و در معرض دید می‌باشند . ایده‌های طراحی کردن سبک صنعتی مدرن ، خصوصیت‌های معماری سبک کلاسیک را به چالش می‌کشاند.

بکارگیری از ایده‌های کاربردی و مبتکرانه در کنار یکدیگر ، در طراحی فضای سبک صنعتی مدرن به شما کمک می‌کند . بسیاری از طرفدارین این شیوه بر این باورند از جمله تاثیراتی که بکارگیری از این سبک به همراه دارد ، کاستن خرج‌هایی خواهد بود که برای نمونه برای توکار نمودن لوله‌ها بایستی پرداخت شود . به اضافه اینکه به گفته آنها بکارگیری از این روش تاریخچه ساخت خانه و ساختمان را هم نگهداری می‌کند.

بکارگیری از تخته و فلز در کنار یکدیگر

تعامل چوب و فلز در کنار یکدیگر می‌تواند نمایی زیبا در طراحی سبک صنعتی مدرن به همراه داشته باشد . استفاده از چوب و لوسترهای فلزی از جمله ایدههای پرطرفدار در طراحی کردن سبک صنعتی مدرن می‌باشد.

از آن جایی که در طراحی سبک صنعتی مدرن از فلز بکارگیری شده و خیلی از تاسیسات روکار می‌باشند ، فضایی سرد خلق خواهد شد . از این رو بکارگیری از برخی رنگهای گرم در کنار رنگهای خنثی و بکارگیری از الگوها می‌تواند در احداث فضایی گرم به شما کمک درست کند . رنگ خاکستری از جمله رنگهایی است که در طراحی شیوه صنعتی مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی دیوار در سبک صنعتی مدرن

ایجاد کردن دیوارهای آجری و دیوارهای بتنی در طراحی سبک صنعتی مدرن برای طراحی کردن دیوار خیلی به چشم می‌خورد . شاید از جمله قسمتهایی که هر نظاره‌گر مجذوب آن گردد ، همین دیوارها باشد.

گزینش کفپوش در طراحی سبک صنعتی

در طراحی سبک صنعتی از کفپوشهای بتنی استفاده فراوانی می‌گردد . بکارگیری از این کفپوشها در این روش بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و خیلی خوب با تم صنعتی به کار رفته در دیزاین منزل تطبیق می‌پذیرد.

بکارگیری از کفپوشهای سنگی هم می‌تواند گزینه‌ای خوب برای استفاده باشد . بکارگیری از این کفپوشها باعث القای گرما به فضای منزل نیز خواهد شد.

نورپردازی سبک صنعتی مدرن

یکی از مشکل برانگیزترین قسمت‌ها در طراحی سبک صنعتی مدرن روش نورپردازی و انتخاب وسایل روشنایی به درد بخور است. از جمله ادوات روشنایی که در طرح‌ریزی سبک صنعتی به چشم می‌خورد ، بکارگیری از آباژورهای پایه دار می‌باشد.

سبک صنعتی

ایده‌های تزئینی سبک صنعتی مدرن

از آن جایی که در طرح‌ریزی طرز مدرن صنعتی خیلی از المانها در معرض دید می‌باشند ، استفاده از وسایل تزئینی سبب ایجاد هرج و مرج در فضای منزل می‌گردد . استفاده از کوسن و فرش می‌تواند باعث تشکیل توازن دیداری در این سبک گردد.

استفاده از گیاهان

بکارگیری از گیاهان هم می‌تواند در القای گرمابه فضای خانه به شما کمک کند . درصورتی‌که علاقه به استفاده از گیاهان در طرح‌ریزی سبک صنعتی مدرن دارید ، بهتر خواهد بود نمونه‌های بزرگ از این المان را مورد استفاده قرار دهید.

آماده سازی آشپزخانه به سبک صنعتی

یک آشپزخانه صنعتی ترکیبی خیلی خوب از طراحی کلاسیک و مدرن است . این آشپزخانه‌ها نماد بارزی از کاربرد آجر ، فلز ، تیرچه‌های بدون روکش ، چوب طبیعی و کانترهای یکپارچه می‌باشند. درصورتی‌که خواهان آماده سازی آشپزخانه به سبک صنعتی هستید با ما همراه شوید.

اغلب افرادی که می‌خواهند آشپزخانه خویش را این‌چنین طراحی کنند در آغاز نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند . یک آشپزخانه صنعتی مدرن از تجهیزات و طرح‌های نوک تیز و بعضاً لبه دار استفاده می‌نماید.

دکور صنعتی

پایه و بنیان یک الگو خوب برای آشپزخانه ، نوع کابینتهای آن می‌باشد . گزینه‌های بسیاری برای کابینتهای آشپزخانه صنعتی وجود دارند که می‌توان از بین آنها مدل مطلوب را گزینش نمود.

اصلی‌ترین مساله در انتخاب کابینت این است که آنها بتوانند تا حد ممکن فضا را بزرگ‌تر نشان دهند؛ حتی در آشپزخانههای کوچک . کابینتی که فضای زیاد برای ذخیره سازی اشیاء و وسایل مورد نیاز داشته باشد می‌تواند به نظم فضای آشپزخانه یاری کند و از هرج و مرج در فضا جلوگیری نماید.

المان‌ها و بافتهای مخالف را با هم تلفیق کنید . از کابینتهای تولید شده از چوب طبیعی با روکش پیوتر استفاده کنید . کابینت‌های فلزی براق با دربهای شیشه‌ای گزینه مناسبی برای آشپزخانههای صنعتی می‌باشند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شیوه صنعتی هم می‌تواند براق و هم خشن صورت گیرد . کابینتی که شما استفاده می‌کنید نقش مهمی در نمای کلی آشپزخانه ایفا خواهد کرد.

کابینت آشپزخانه صنعتی

برای دستگیره کابینتها قادر خواهید بود از هر چیزی که به نظر زیبا می‌رسد استفاده نمائید . دستگیره‌های فلزی ساده و یا آنهایی که از مواد بازیافت شده آماده شده‌اند عالی‌ترین گزینه برای دیزاین آشپزخانه صنعتی می‌باشند.

رنگ‌های روشن و پلاستیکی در دکوراسیون صنعتی جایگاهی ندارند و بایستی از آنها امتناع کرد . دستگیره‌های بزرگ ، آشپزخانه شما را کاربردی‌تر نشان می‌دهند و ویژگی بارز سبک صنعتی که کارآمد شدن فضا است را به خوبی به نمایش می‌گذارند.

قفسه بندی در آشپزخانه صنعتی

برای ایجاد تضاد در فضا افزون بر استفاده از کابینتهای بسته از قفسه‌های باز هم استفاده کنید . قفسه‌های ساخته شده با چوب طبیعی و بزرگ مثل قفسه‌های فلزی برنز یا استیل خیلی شیک به نظر می‌رسند . از هر چیزی که بیش از حد ظریف به نظر می‌رسد خودداری کنید.

شما قادر خواهید بود قفسه‌های چوبی را به گونه‌ای گزینش نمائید که همانند تیرهای چوبی ساده و بدون روکش سقف قشنگ به نظر می‌رسند.

سینک ظرفشویی آشپزخانه صنعتی

سینک ظرفشویی در آشپزخانه صنعتی الزاماً باید بزرگ و کاربردی باشد . سینک‌های بزرگ برای پخت‌وپز ، شست و شو و خردکردن مواد غذایی خیلی به درد بخور هستند و چنانچه با رنگ روشن انتخاب گردند خیلی زیبا به نظر خواهند رسید. مسلماً شما قادر خواهید بود از سینکهای مدرن کوچک هم استفاده کنید.

اما در کل در یک آشپزخانه صنعتی سینک ظرفشویی بزرگ و زمخت بسیار مناسب‌تر می‌باشد . شما قادر خواهید بود به صورت دلخواه نمای آشپزخانه خود را متفاوت به نمایش بگذارید . برای مثال چنانچه به سبک روستیک علاقمند می‌باشید از تجهیزانی که کمی رنگ و رو رفته و خشن هستند استفاده نمائید.

همچنین برای ایجاد جلوه‌ای جدیدتر می‌توانید از تجهیزات فلزی که ظاهری روشن دارند استفاده نمائید . در کل ابزار و لوازم مناسب آشپزخانه صنعتی بایستی بزرگ و کاربردی باشند.

سبک صنعتی

صندلی

در کل صندلیهایی را خرید کنید که با نمای زمخت صنعتی همخوانی داشته باشند . برای نمونه صندلیهای فلزی و چوبی گزینه ایی ایده آل هستند . این صندلیها بالانس کاملی میان فلز سخت و سنگ در فضا خلق می‌کنند.

لوازم آشپزخانه صنعتی

همه تجهیزات آشپزخانه از جمله اجاق گاز ، یخچال فریزر ، ماشین لباسشویی و … بایستی از جنس استیل انتخاب شوند . کروم انتخاب مناسبی برای این نمونه آشپزخانه‌ها نیست . از نشان دادن لوازم و ابزارهای پخت و پز هم نهراسید . شما می‌توانید آنچه را که لازم دارید با قلاب‌های فلزی از دیوار آویزان نمائید.

نکات پایانی

آن چه که در این مقاله از آئین لایف به شرح آن پرداختیم ، معرفی سبک صنعتی بوده است . این سبک نمونه‌ای از جدیدترین انواع سبکهایی است که در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا شما نیز به این سبک از طراحی علاقمندید ؟ در صورتی که در میان دوستان خود افرادی را دارید که به این سبک علاقمند می‌باشند ، این مطلب را از آنها دریغ نکنید و با آنها هم به اشتراک بگذارید.

همچنین هر سوالی درباره این سبک دارید می‌توانید در بخش نظرات از ما بپرسید.

منبع : Homebnc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *