۵/۵ - (۱ امتیاز)

اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با توجه به گزینش و ذوق و سلیقه شما می تواند سخت یا راحت باشد. اتاق خواب پسرانه از جمله قسمت هایی در منزل است که اشخاص مدت زمان بسیاری را در آن می گذرانند. به کار گیری از این اتاق به عنوان مکانی برای استراحت و پرداختن به کارهای فردی باعث می شود که اعتنا ویژه ای به دکوراسیون این بخش از منزل شود.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون اتاق خواب

گزینش المان هایی که قصد دارید از آنان در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه شیک به کارگیری نمایید، چگونگی دکوراسیون وسایل و غیره در طراحی این بخش از منزل اهمیت بسیار زیادی دارد. دقت به جزئیات می تواند در دستیابی به یک طراحی خوشگل به شما کمک کند

hjhr o,hf \svhki

نکات مهم در اتاق خواب پسرانه

در طراحی اتاق خواب پسرانه باید نکات بسیاری را رعایت فرمایید تا بتوانید از استراحت در اتاق خواب خود لذت برده و اوقات خوشی را در آن سپری نمایید. در ادامه چند مورد از این موارد را معرفی نموده و هر کدام را یک به یک توضیح خواهیم داد:

 • به کار گیری از رنگ مطلوب برای رنگ آمیزی دیوارها و دیگر عنصرها
 • انتخاب فرش مطلوب
 • انتخاب تخت خواب مطلوب
 • استفاده از روشنایی طبیعی در اتاق خواب
 • استفاده از روشنایی طبیعی در اتاق خواب
 • انتخاب المان مناسب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
 • عدم ایجاد سرو صدا در اتاق خواب پسرانه
 • کاغذ دیواری اتاق خواب
 • استفاده از میز پا تختی
 • به کارگیری از ایده های مدل کلاسیک
 • استفاده از شومینه در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
 • طراحی دیوار غالب
 • استفاده از پتو و رو تختی مطلوب
 • استفاده از پتو و رو تختی مطلوب
 • استفاده از وسایل معمولی
 • به کارگیری از طیف رنگ سفید
 • استفاده از رنگ های تیره
 • کفپوش پارکت و لمینت برای اتاق خواب پسرانه

به کار گیری از رنگ مطلوب برای رنگ آمیزی دیوارها و دیگر عنصرها

به خاطر داشته باشید که از رنگ های گرم مانند رنگ قرمز برای رنگ کردن دیوار اتاق خواب استفاده نکنید، به دلیل آن که فضای اتاق خواب پسرانه می بایست به نحوی باشد که سبب تولید احساس آرامش در شخص گردد. استفاده از رنگ های گرم سبب ایجاد نشاط و انرژی در شخص می شود و از این رو در طولانی مدت گزینش قابل قبولی برای استفاده در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نیست.

پیشنهاد مقاله : اتاق خواب دخترانه

به همین جهت خوب است از رنگ های ملایم که منجر به تولید احساسآرامش در شخص می گردد در طراحی اتاق خواب استفاده کنید. رنگ های خنثی و رنگ های آرام کننده از قبیل آبی، سفید، سبز و امثال این می توانند مثالی از شایسته ترین رنگ ها برای اتاق خواب در نظر گرفته شوند.

در کنار استفاده از رنگ مناسب می‌توانید به فکر تزئین آن نیز باشید. همچنین گزینش رنگ مطلوب برای بقیه وسایل و امکانات اتاق خواب مانند روتختی، مبلمان و کمدها و بقیه المان ها می تواند تاثیر بسزایی در دکوراسیون یک اتاق خواب آرامش بخش برای شما باشد.

hjhr o,hf \svhki

انتخاب فرش مطلوب

آیا تا به هم اکنون به اهمیت استفاده از فرش مناسب در طراحی اتاق خواب فکر نموده اید؟ استفاده از یک فرش مطلوب در دکوراسیون اتاق خواب نه صرفا منجر به تولید انسجام در میان بقیه المان ها و عمق بخشی به فضای اتاق خواب می گردد، بلکه از دید ایجاد گرمی در زیر پا در اتاق خواب نیز دارای اهمیت است.

پیشنهاد مقاله : رنگ اتاق کودک

از این رو گزینش یک فرش با اندازه مطلوب نکته مهمی می باشد که می بایست به آن دقت داشته باشید. به کارگیری از فرشی که اندازه کوچکی داشته باشد و یا در مقابل اندازه بزرگی داشته باشد که کل سطح اتاق را پر نماید، انتخاب قابل قبولی نیست.

به کارگیری از فرشی که در زیر پا حس نرمی و گرمی داشته باشید نیز نکته مهمی میباشد که بایستی به آن دقت فرمائید. استفاده فرش در کنار تخت خواب یکی از جای های مطلوب برای به کار گیری از این المان می باشد. خوب است اندازه فرش به نحوی باشد که اطراف تخت خواب را پر نماید.

hjhr o,hf \svhki

انتخاب تخت خواب مطلوب

یکی از المان های مهم در تزیین و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه، تخت خواب است. به کار گیری از تخت خوابی که اندازه قابل قبولی داشته باشد و در هنگام استفاده شل باشد، از نکات اساسی در تعیین تخت خواب است.

بهتر است از تخت خوابی که بسیار کوتاه میباشد دوری کنید، به این دلیل که به کارگیری از تخت خوابی که طول بیش تری دارد، منجر می گردد فضای اتاق فاخر نشان داده شود. اینگونه در صورت به کار گیری از تختی با این خصوصیت می توانید از فضای پایین تخت برای حفظ و قرار دادن وسایل نیز استفاده کنید.

به کار گیری از تخت خوابی که نسبت به اندازه اتاق خواب اندازه بزرگی داشته باشد، ممکن میباشد منجر به ایجاد اختلال در رفت و آمد در اتاق خواب گردد.

بدین ترتیب استفاده از تخت خواب مطلوب نکته قابل توجه دیگری میباشد که بایستی به آن دقت داشته باشید.

استفاده از روشنایی طبیعی در اتاق خواب

درصورتی که طراحی اتاق خواب پسرانه به گونه ای است که پنجره ای در آن وجود دارد، بایستی از این حد روشنایی نهایت استفاده را ببرید. از این رو بایستی دقت داشته باشید که دکوراسیون وسایل به طوری نباشد که جلو ورود روشنایی را بگیرد.

انتخاب المان مناسب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

بخش اعظمی از طراحان داخلی بر این باورند که خوب است از خرید یک ست بی نقص که مشمول همگی المان های لازم در اتاق خواب می گردد، دوری کنید. بر این مبنا بهتر است فقط نسبت به خرید المان هایی که به آن ها نیاز دارید اقدام کنید.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون اتاق کودک

به عنوان مثال شاید به مکان به کارگیری از یک میز پاتختی بیش تر به استفاده از یک آباژور پایه دار نیاز داشته باشید. بدین ترتیب بهتر است برای خرید وسایل اتاق خواب هوشمندانه عمل نمایید.

hjhr o,hf \svhki

عدم ایجاد سرو صدا در اتاق خواب پسرانه

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام طراحی اتاق خواب بایستی به خاطر داشته باشید، عدم ساخت سر وصدا در فضای آن است. به نظر شما انجام این کار به چه شکل میسر می گردد؟ برای ایفا این کار بهتر میباشد فقط در‌حد نیاز از وسایل در اتاق خواب استفاده کنید.

همچنین دقت داشته باشید که فضای اتاق خواب را مدام آراسته نگه دارید. به کارگیری از این راه حل بسیار ساده، بی شک در بهتر نمایش دادن طراحی اتاق خواب به شما یاری خواهد کرد.

hjhr o,hf \svhki

کاغذ دیواری اتاق خواب

به کارگیری از کاغذ دیواری برای اتاق خواب از ایده های کاربردی است. گزینش کاغذ دیواری مطلوب که با طراحی فضای اتاق خواب هماهنگی داشته باشد، از نکات مهمی میباشد که بایستی به آن دقت داشته باشید.

توصیه ما استفاده از اشکال کاغذ دیواری میباشد که از طرح شلوغی در آن استفاده نشده باشد. استفاده از رنگ های ملایم برای کاغذ دیواری می تواند در ساخت فضایی آهسته به شما یاری دهد. به کار گیری از پوستر دیواری اتاق خواب پسرانه با طرح های قشنگ نیز می تواند ایده خوبی باشد.

استفاده از میز پا تختی

میز پاتختی مثلا المان هایی میباشد که میتواند در زیبایی اتاق خواب به شما یاری دهد. بکارگیری یک میز پاتختی اساس کوتاه می‌تواند در تولید انسجام در فضای اتاق خواب به شما یاری دهد. میز پاتختی مثال ای از المان های کاربردی در پباده سازی اتاق خواب تلقی می‌شود.

hjhr o,hf \svhki

به کارگیری از ایده های مدل کلاسیک

استفاده از ایده های مدل کلاسیک می تواند در زیبایی اتاق خواب به شما یاری دهد. به عنوان مثال استفاده از یک فرش مطلوب نه فقط در ساخت فضایی سرزنده به شما کمک خواهد کرد، بلکه نمایی تاره به اتاق خواب خواهد داد. استفاده از چوب تحت عنوان المانی طبیعی نیز می تواند از ایده های مدل کلاسیک در طراحی اتاق خواب باشد.

استفاده از شومینه

در صورتی که فضای اتاق خواب به نحوی می باشد که اجازه ایجاد کردن یک شومینه را می دهد، استفاده از این المان می تواند در ساخت فضایی دنج به شما کمک کند. در صورت به کار گیری از این المان در طراحی اتاق خواب، بهتر است از طراحی معمولی برای بقیه قسمت ها استفاده کرده و اجازه دهید شومینه به نقطه کانونی در این قسمت تبدیل گردد.

طراحی دیوار غالب

طراحی یک دیوار تحت عنوان دیوار غالب می‌تواند از سایر ایده ها در طراحی اتاق خواب در نظر گرفته شود. در ابتدا آن چه که در طراحی دیوار غالب بایستی در نظر داشته باشید، گزینش دیوار مطلوب می باشد. دیواری که در پشت تخت خواب قرار دارد می تواند برای اجرا این کار مطلوب باشد. به کارگیری از کاغذ دیواری یا این که رنگ روغنی می تواند مورد قابل قبولی برای طراحی دیوار غالب در نظر گرفته شود.

پیشنهاد مقاله : چراغ خواب

استفاده از پتو و رو تختی مطلوب

به کارگیری از پتو تحت عنوان نمونه ای از بافت هایی که استفاده از آن در طراحی اتاق خواب اهمیت دارد، منجر به تولید عمق در اتاق خواب گردیده و در ساخت‌ و‌ ساز فضایی دنج نیز نقش دارد. استفاده از روتختی های لایه ای نیز میتواند در این باره به شما یاری دهد

hjhr o,hf \svhki

استفاده از وسایل معمولی

به کارگیری از وسایلی که از طراحی ساده ای برخوردارند، هرگز قدیمی نمی‌شود. هم چنین می توانند در دستیابی به یک طراحی خوشگل به شما کمک نمایند. بدین ترتیب خوب است برای گزینش وسایل مانند تخت خواب نمونه ای ساده از آنان را گزینش کنید. هم چنین برای تعیین رنگ نیز بهتر میباشد از رنگ های خنثی مانند بژ، خاکستری و سفید استفاده نمایید. از استفاده الگوها به مقدار زیاد نیز جلوگیری کنید.

به کارگیری از رنگ سفید

رنگ سفید نمونه ای از زیبا ترین رنگ هایی است که می توان در دکوراسیون اتاق خواب گزینه استفاده قرار داد. از مزیت های این رنگ می شود به خواص تطبیق پذیری آن با بقیه رنگ ها اشاره نمود. درصورتی که تصمیم به به کار گیری از این رنگ در طراحی اتاق خواب پسرانه دارید، خوب میباشد از رنگ های پاستیلی نیز در کنار آن استفاده فرمائید.

استفاده از رنگ تیره

درصورتی که به دنبال ساخت فضایی دراماتیک در دکوراسیون اتاق خواب می باشید، توصیه ما به کارگیری از طیف رنگ های تیره است. ولی شرط استفاده از طیف رنگ های تیره، بزرگ بودن اتاق خواب و عدم زیاده روی در به کارگیری از آنان است.

زیرا اگر استفاده از رنگ های تیره در یک محیط بسته، زیاد باشد، منجر به کوچک تر به نظر رسیدن آن مکان می شود و این موضوع خوشایند نیست. همچنین از نظر روانی نیز آثار بسیار بدی بر روح و روان ما می گذارد.

در شرایطی که تصمیم به استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دارید، می بایست از یک طراحی ساده برای بقیه المان ها و هم چنین عدم تولید شلوغی به واسطه استفاده از وسایل زیاد توجه داشته باشید.

کفپوش پارکت و لمینت برای اتاق خواب پسرانه

اگر دوست دارید احساس و حال طبیعی را به فضای اتاق‌خواب خویش بیاورید از کفپوش‌های پارکت چوبی و لمینت طرح چوب یاری بگیرید.

کفپوش پارکت چون از چوب طبیعی تشکیل‌شده ظاهر چشم‌نوازتری دارد ولی مقاومت آن در قبال رطوبت کم بوده و نصب دشواری هم دارد.

البته لمینت‌های طرح چوب، هم نصب سادگی دارند و هم حس و حال گرم چوب را به اتاق‌خواب شما می آورند. کفپوش لمینت نیز یکی از دیگر از گونه های بهترین کفپوش برای اتاق خواب به شمار می رود.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم که درمورد دکوراسیون اتاق خواب پسر و نکات بسیار ارزشمندی که در اتاق خواب باید به آن توجه کنید تا اتاقی مناسب و زیبا طراحی کنید، صحبت کنیم و در ادامه به شما بگوییم که چه نوعی از کاغذ دیواری مناسب مکان استراحت شما می باشد و همچنین گفتیم که یک اتاق خواب پسرانه شیک چه خصوصیاتی دارد و چگونه می توانید یک اتاق شیک و دنج برای خود آماده کنید و همه را از زیبایی خود حیرت زده کنید.

پیشنهاد مقاله : کاغذ دیواری در مشهد

در پایان از شما ممنون هستیم که تا پایان با ما همراه بودید و می خواهیم که نظرتان را درمورد این مقاله برای ما کامنت کنید. همچنین اگر سوالی در مورد دکوراسیون اتاق خواب و یا تامین نور و وسایل اتاق خود دارید، از ما بپرسید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را از ما دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *