۳/۵ - (۱۵ امتیاز)

نظم و زیبایی با تقسیم کننده کشو

چیدمان داخلی، امان از کشوهای شلوغ و درهم و برهم! هر چقدر بیشتر عجله داشته باشید،‌ وسیله شما در کشوی بهم ریخته‌تان، دیرتر پیدا خواهد شد! زمان آن رسیده است که یک بار برای همیشه این مشکل را حل کنید!

درست است که زندگی پر هیاهوی امروز فرصت زیادی در اختیار ما قرار نمی‌دهد تا هر روز و هر ساعت مراقب برقراری نظم و انظباط کشوها و دراورها باشیم! اما همیشه نیازمند این نظم هستیم!

حتما برای شما هم پیش آمده است که با نهایت دقت و وسواس اقدام به مرتب کردن کشویتان کرده باشید،‌ اما بعد از چندین مرتبه باز و بسته کردن آن کشو، تمام زحماتتون به هدر رفته باشد و کشو دوباره به وضعیت نامرتب قبلی بازگشته باشد!

در صورتیکه وسایل متعددی در کشو قرار داده باشید، دسترسی به همه آنها کمی مشکل خواهد بود! به خصوص اگر بخواهید همواره آن را مرتب نگه‌دارید!

خبر خوبی برای شما داریم! باز هم مثل همیشه خلاقیت به کمک ما آمده است، تا بر این مشکل برای همیشه غلبه کنیم!
چاره کار در استفاده از تقسیم کننده کشو است! دنیای تقسیم کننده‌های کشو کاملا ساده اما کاملا کاربردی است.

اگر شما هم دوست دارید درباره تقسیم کننده کشو بیشتر بدانید، با ما همراه شوید تا در ادامه برایتان از پارامترهای مهم در انتخاب و خرید تقسیم کننده کشو بیشتر بگوییم.

ایده استفاده از تقسیم کننده کشو از کجا آمد؟

در سال‌های نه چندان دور گذشته، برای نظم بخشیدن به فضاهای داخلی کشوهای کابینت‌ها از ظروف مخصوصی استفاده می‌شد که بخش‌های مختلفی برای گذاشتن انواع قاشق‌ها و چنگال‌ها داشت.

از آنجا که مرتب کردن کشوهای دیگر نیز همواره دغدغه همه و به خصوص خانم‌های خانه بوده و هست،‌ با الهام گرفتن از این ایده، تقسیم کننده‌های کشو ساخته شدند و به بازار آمدند.

این صفحات روشی خلاقانه و بسیار کارآمد در جهت ایجاد نظم و ترتیب به شمار می‌روند. با کمک آنها، دسترسی به لوازم داخل کشوها به سهولت امکان پذیر می‌شود. و در عین حال کشوها همیشه مرتب باقی می‌مانند. و در اثر باز و بسته شدن هم به هم نمی‌ریزند.

و این خود باعث صرفه جویی در بزرگ‌ترین سرمایه آدمی، یعنی وقت به حساب می‌آید! لوازم مختلف با آرامش در کنار یکدیگر در داخل کشوها قرار داده می‌شوند. و برداشتن یکی باعث به هم خوردن نظم و ترتیب بقیه نمی‌شود.

اما چطور می‌توان یک محصول مناسب را خریداری کرد؟ در قسمت بعدی برایتان از پارامترهای مهم یک محصول خوب سخن خواهیم گفت.

یک تقسیم کننده کشو مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

تقسیم کننده کشو به شکل صفحاتی است که برای بخش بندی فضای داخلی کشوها می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. معمولا در انواع:

  • پلاستیکی
  • حصیری
  • استیل

در بازار موجود هستند.

بهترین و پرکاربردترین انواع آنها، مدل‌های پلاستیکی هستند. این مدل از تقسیم کننده‌های کشو خصوصیات منحصر بفردی دارند که آنها را از دو مدل دیگر یعنی حصیری و استیل،‌ پرطرفدارتر کرده است. در ادامه با خصوصیات آنها بیشتر آشنا می‌شویم.

مدل پلاستیکی

این مدل قابلیت تغییر اندازه را دارد. گزینه‌ای که بسیار مهم است. زیرا فضاهای مورد استفاده متغیر هستند و باید بتوانیم این تقسیم‌بندی‌ها را در هر فضایی انجام بدهیم.

این مدل‌ها به خوبی و به آسانی قابل شستشو هستند. این مورد نیز برای یک تقسیم کننده کشو بسیار مهم است. در واقع صفحات پلاستیکی را می‌توان از هم جدا نموده و در زیر شیر آب شستشو داد.

جنس آنها از پلاستیک است، در نتیجه رطوبت و خیس شدن زیر آب هم باعث خرابی آنها نخواهد شد.

مدل حصیری

این مدل‌ها بیشتر برای فضاهای داخل کابینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا اندازه‌ها و تقسیم‌بندی‌های ثابتی دارند و قابلیت تغییر اندازه را ندارند. همین گزینه استفاده از آنها را کمی محدود کرده است.

بیشتر برای نظم دادن به قاشق‌ها و چنگال‌ها از آنها استفاده می‌شود. نسبتا به آسانی تمیز می‌شوند. نسبت به مدل‌های پلاستیکی کاربرد محدودتری دارند.

مدل استیل

این مدل‌ها مشابه انواع پلاستیکی هستند با این تفاوت که شکل صفحه‌ای ندارند. بیشتر به شکل باکس‌ها یا جعبه‌هایی هستند که در کنار هم و در فضای داخلی یک کشو قرار می‌گیرند. و به این ترتیب می‌توان در نظم بخشیدن به فضای داخلی کشوها از این مدل‌ها نیز استفاده نمود.

به اندازه مدل ورقه‌ای سایز منعطف ندارند، اما از مدل‌های حصیری در این مورد بهتر هستند. مدل‌های استیل در صورتی که از جنس خوبی ساخته شده باشند نباید زنگ بزنند. این مدل‌ها هم به آسانی قابل شستشو هستند. معمولا از مدل‌های استیل بیشتر برای فضاهای داخلی کشوهای کابینت‌ها در آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان چنین عنوان کرد که اگر بخواهید یک تقسیم کننده کشو را خریداری کنید به این نکات قبل از خرید توجه داشته باشید:

۱- سایز بخش‌ها قابلیت تغییر را داشته باشند.

۲- صفحات باید با روشی آسان جابجا بشوند.

۳- در هر بسته تعداد صفحات قابل قبول باشد.

۴- بتوان آنها را به آسانی تمیز کرد.

اگر این نکات را در نظر بگیریم، مدل‌های پلاستیکی بهترین گزینه بین مدل‌های موجود می‌باشند.

موارد مصرف تقسیم کننده کشو

برای نظم بخشیدن به تمام کشوها، هم کشوهای کابینت‌ها و هم دراورها می‌توانید از این صفحات جدا کننده و تقسیم کننده استفاده کنید. بدون هیچ محدودیتی و به آسانی قابل استفاده هستند.

سخن آخر

ما همیشه دوست داریم تا ذهنی آرام داشته باشیم. آنچه بیش از پیش در این راه برایمان اهمیت ویژه دارد، زندگی در نظم است. شاید شما هم تجربه کرده باشید، زمانی که ذهن آشفته‌ای دارید، یکی از بهترین روش‌ها برای آرام کردن این آشفتگی،‌ مرتب کردن کشوهایتان است!

تقسیم کننده کشو وسیله‌ای خلاقانه و بسیار کاربردی است. با استفاده از آن می‌توانید نظم را در کشوهای دراورها و کمدها و کابینت‌ها به وجود بیاورید. همانطور که گفته شد هیچ محدودیتی در استفاده از تقسیم کننده کشو وجود ندارد.

در تمام بخش‌ها می‌توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. و به دلیل اینکه اندازه قابل تنظیم دارند، هیچ محدودیتی از نظر اندازه نخواهید داشت. در این مقاله تقسیم کننده کشو را برای شما معرفی کردیم. و مشخصات یک تقسیم کننده کشو استاندارد را خاطر نشان ساختیم. امیدواریم این نکات برایتان کاربردی و مفید بوده باشد. متشکریم که تا پایان همراه آئین لایف بودید.

منبع: سایت Walmart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *