۳.۲/۵ - (۶ امتیاز)

دسترسی سریع به محتوای این مقاله:

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک جزو اکسسوری‌هایی است که می‌تواند تغییر خیلی فراوانی در دکوراسیون داخلی اتاق ایجاد کند. اثرگذاری کاغذدیواری اتاق کودک به قدری می‌تواند زیاد باشد که گاهی منجر به بزرگ‌تر نمایش دادن در صورت انتخاب درست کاغذ دیواری و یا کوچک نمایش‌دادن فضای اتاق در صورت گزینش نادرست می‌شود.

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک غالباً کار بسیار سخت و چالش‌برانگیزی خواهد بود، زیرا کاغذ دیواری‌ها تنوع خیلی فراوانی دارند.

بنابراین در این مطلب به شما یاری خواهیم کرد تا با آگاهی‌داشتن نکات بااهمیت برای انتخاب کاغذ دیواری، بهترین گزینه را برای اتاق کودک خودتان برگزینید. اما در ابتدا باید دقت داشته باشید که کاغذ دیواری که می‌خواهید گزینش کنید با توجه به نگرش و علاقه فرزندتان نیز باشد و مورد دیگر این که با تم عمومی و دکوراسیون اتاق او هماهنگی داشته باشد.

برای دیزاین اتاق کودک دخترانه از کاغذ دیواری با چه تمی استفاده کنیم؟ چرا از کاغذ دیواری در دیزاین اتاق کودک استفاده کنیم؟ کاغذ دیواری به درد بخور اتاق کودک از چه جنسی بایستی باشد؟

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک پسرانه

اتاق خواب پسران فضای مناسبی برای کاوش ایده‌ها برای شیطنت است. پس یکی از عالی‌ترین روش‌های الهام دادن به تخیل آن‌ها بکارگیری از کاغذ دیواری مناسب است. کاغذ دیواری اتاق کودک پسرانه می‌تواند داستان‌های عکسی رنگارنگ را به نوعی مجسم‌سازی کند که کودک با آن‌ها ارتباط برقرار نماید.

از این رو در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا پس از آگاهی انواع گوناگون کاغذ دیواری، عالی‌ترین نوع کاغذ دیواری اتاق کودک دلبندتان را انتخاب نمائید.

قیمت کاغذ دیواری اتاق کودک

انواع زمینه‌های کاغذ دیواری و پوستر اتاق کودک پسرانه :

کاغذ دیواری با تم داستانی

شما می‌توانید قوه تخیل بچه خودتان را با بکارگیری از کاغذ دیواری با تصویری از قلعه‌های باشکوه، اژدها و کوهستان‌های مرموز و شوالیه‌های کارتونی تقویت نمائید. بچه شما با هر بار رویت این مدل کاغذ دیواری در ذهن خود قصه‌های تخیلی می‌سازد و به این علت می‌تواند قوه تخیل خود را تقویت نماید.

کاغذ دیواری با تم موجودات و طرح‌های نمایشی دوست داشتنی فرزندتان

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح‌های نمایشی خوب یک شیوه عالی برای افزایش علاقه پسران به اتاق خواب‌شان است. این طرح‌ها می‌توانند حاوی طرح‌های الهام گرفته از طبیعت به وسیله کیتی اسکات، تصویرگر قهار بریتانیایی، مانند نمونه‌ای از حرکات نمایشی پرندگان باشند. این الگوی پرتکرار در مقیاس که در چهار طیف رنگی شیک وجود دارد، دارای یک قسمت از کاکادوهای کلاه دار و سارهای دوست داشتنی است.

کاغذ دیواری اتاق کودک با تم اشکال نجومی

یکی دیگر از ایده‌هایی که قادر خواهید بود برای طرح کاغذ دیواری اتاق کودکان پسر انتخاب نمائید، تم اشکال نجومی است. مثل سیاره‌ها و ستاره‌هایی که در یک پس زمینه تاریک و ظلمانی قرار گرفته‌اند.

اگرچه توجه داشته باشید که این مدل کاغذدیواری اتاق کودک برای همه دیوارها مناسب نبوده، زیرا به دلیل زمینه تیره‌ای که داراست فضای اتاق را بسته و کوچک نشان می‌دهد و از روشنایی اتاق کودک شما می‌کاهد. ازاین‌رو بهتر است برای سقف و یا نهایتاً یک دیوار از این طرح کاغذ دیواری استفاده نمائید.

کاغذ دیواری با یادآوری موجودات و فضای جنگلی

در صورتی که بچه شما شیفته ماجراجویی است می‌توانید کاغذ دیواری‌هایی با تم جنگل و موجودات جنگلی گلچین نمائید. برای چنین مدل‌هایی می‌توانید انواع و اقسام رنگ‌ها را در آن به کار ببرید. بچه شما می‌تواند با مواجه شدن با این مدل کاغذ دیواری بزرگی جنگل را کشف سازد و از یادگیری در مورد حیوانات و شاخه و برگ‌های درختان لذت ببرد.

انواع کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری با الگو و حروف انگلیسی

تولید این مدل از کاغذ دیواری برای اتاق خواب پسران خیلی متداول و مناسب است. چنین طرح‌هایی برای کودکان ایده‌آل خواهد بود. همچنین می‌توانید این مدل‌ها را در قسمت‌هایی مثل زیر راه پله یا دیواری که کنار تخت خواب آن‌ها قرار گرفته است، استفاده کنید.

کاغذ دیواری مونوکروم یا ساده اتاق کودک

کاغذ دیواری مونوکروم یا همان تک رنگ نوعی کاغذ دیواری ساده است که قادر خواهید بود از چند رنگ از آن‌ها برای دیوارهای متعدد استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تابلوهای متفاوت با الگوها و رنگ‌هایی که فرزندتان دوست دارد بر روی این دیوار ساده استفاده کنید.

کاغذدیواری دکوراسیون اتاق خواب پسرانه اسپرت

در صورتی کهتم اتاق فرزند پسر شما حالت اسپورت دارا است، گزینه‌های بسیار زیادی به عنوان کاغذ دیواری متناسب با آنتم وجود خواهد داشت. کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای ورزشی و یا کاغذ دیواری‌هایی که شالوده تیره یا خنثی دارند در زمره کاغذ دیواری‌های اسپرت قرار می‌گیرند که در اکثر موارد پسرها به این نوع از کاغذ دیواری‌ها علاقه بسیار دارند.

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک دخترانه و انواع تم‌های آن

دختران نه تنها از لحاظ علایق و سلیقه‌هایشان بلکه از نظر روان‌شناختی نیز با پسران تفاوت دارند. این اختلاف‌ها حاوی طیف‌های رنگی، مدل‌ها و فرم‌های کاغذدیواری و … نیز خواهد بود. از این رو در ادامه در ارتباط با مدل‌هایی که می‌توانید برای کاغذ دیواری اتاق کودک خودتان گزینش کنید صحبت خواهیم کرد.

طرح موجودات کارتونی مورد علاقه آن‌ها

دختران هم همچون پسران علاقه فراوانی به کارتون‌های مخصوص به خود دارند. از این رو در صورتی که شخصیت‌های مورد علاقه کارتونی آن‌ها بر روی کاغذ دیواری اتاقشان باشد، به علت تجسم‌ها و داستان‌پردازی‌هایی که می‌کنند، از حضور در اتاقشان لذت می‌برند.

مدل پرنسس‌های دیزنی

در بیشتر موارد اکثر کودکان دختر عاشق شخصیت‌های پرنسسی دیزنی می‌باشند. بنابراین در صورتی که از چنین مدل‌هایی بر روی کاغذ دیواری اتاق کودک خود استفاده می‌کنید، قادر خواهید بود قوه داستان‌پردازی را در ذهن او تقویت نمائید.

مدل گل‌های بهاری و یا طبیعت

دخترخانم‌ها دارای روحیه بی‌اندازه لطیف‌تری نسبت به پسران می‌باشند. از این رو طیف رنگ‌های شاداب و ملایم اکثراً مورد علاقه آن‌ها می‌باشد.

گل‌های بهاری و یا طرح‌های الهام گرفته از طبیعت هم حاوی چنین رنگ‌هایی می‌شوند و دختران با دیدن آن‌ها به شوق می‌آیند. شما با بکارگیری از چنین طرح‌هایی در اتاق خواب دخترتان می‌توانید آسایش بیشتری را به او هدیه دهید.

کاغذدیواری مونوکروم و مدل‌های ساده و یکنواخت

قبل‌تر در رابطه با کاغذدیواری‌های مونوکروم گفتگو کردیم. این نوع کاغذدیواری علاوه‌بر اینکه در اتاق پسران کاربردی است، برای دکوراسیون اتاق خواب دختران هم خوب است.

مورد دیگر این که طرح‌هایی تحت عنوان بافت که به صورت یکنواخت در یک زمینه روشن یا تیره و ساده طراحی می‌شوند، گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری اتاق کودک پسر و یا دختر خواهد بود.

کاغذ دیواری اتاق کودک شیک

دلیل استفاده از کاغذدیواری برای اتاق کودک

کاغذ دیواری در گروه وسایل یا اکسسوری‌های الزامی برای اتاق خواب کودک نبوده. اما در صورتی که قصد دارید در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکتان تحول چشم‌گیری ایجاد نمائید، می‌توانید از کاغذدیواری استفاده کنید. از طرفی درصورتی‌که جزو کسانی می‌باشید که از تنوع و تغییر دکوراسیون لذت می‌برید، کاغذ دیواری انتخاب شایسته‌ای برای شما محسوب می‌شود.

براین‌اساس از اینکه طرح‌های کارتونی برای اتاق فرزندتان استفاده می‌کنید، مضطرب نباشید. برای‌اینکه با بزرگ‌تر شدن او به سادگی قادر خواهید بود کاغذدیواری‌ها را عوض کنید و متناسب با سنش از کاغذ دیواری اتاق نوجوان برخوردار شوید.

از طرفی بیشتر کودکان خیلی سریع دیوارهای اتاق خودش را کثیف می‌کنند. پس بهتر است به جای رنگ از کاغذ دیواری برای اتاق کودکتان استفاده نمائید تا در صورت کثیف شدن دیوارها و خراب شدنشان به راحتی بتوانید آن را تغییر دهید. همچنین کاغذ دیواری در مقابل رنگ، دردسر کمتر و خرابی و کثیفی کمتری برای نصب به بار می‌آورد.

قابل شستشو بودن کاغذ دیواری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک کاغذ دیواری ویژه کودکان الزاماً باید داشته باشد، این است که قابل پاکیزه کردن و شستشو باشد. چون اکثر کودکان بازیگوش به سرعت دیوارها و لوازم اتاق خودشان را کثیف یا خراب می‌کنند. حتی بعضی کودکان بر روی دیوارهای اتاقشان نقاشی می‌کشند.

از این رو الزاماً باید کاغذدیواری انتخاب کنید که بتوانید در صورت کثیف شدن آن را بشویید بدون اینکه آسیبی ببیند و ظاهر زیبای خودش را از دست بدهد.

حتماً برای شستشوی کاغذدیواری باید به نکات مهمی توجه نمائید. ضروری است با استفاده از یک سطل و یک ظرف آب کف، بر روی کاغذ دیواری اتاق کودک خود آب کف بریزید و در حالی که سطل را در زیردست خود قرار داده‌اید با یک پارچه به پاک کردن نواحی کثیف شده بپردازید.

جنس مناسب کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذدیواری‌های اتاق کودک جنس‌های خیلی متفاوتی دارند. جنس‌هایی مثل کاغذهایی از جنس‌مقوای ضخیم، کاغذهای روغنی، وینیل، پارچه و …. هر کدام از این جنس‌ها خصوصیت‌های مخصوص خود را دارد. برای نمونه کاغذدیواری‌های وینیل برای شستشو خیلی مناسب‌تر می‌باشند.

کاغذدیواری‌هایی که از جنس مقواهای روغنی هستند نیز با پارچه مرطوب تمیز می‌شوند. در ادامه با خصوصیت هر یک از کاغذدیواری‌های معرفی شده کامل‌تر آشنا می‌شویم.

کاغذ دیواری کاغذی

این کاغذ دیواری‌ها از جنس کاغذ یا مقوا در ضخامت‌های متفاوت می‌باشند و در انواع ساده و یا دارای بافت به بازار ارائه می‌شوند. این نوع کاغذ دیواری طول عمر کوتاه‌تری نسبت به تمام انواع کاغذ دیواری‌های دیگر دارد. از این رو امکان‌پذیر است گزینه مناسبی به عنوان کاغذدیواری اتاق کودک و خصوصاً کودکان کنجکاو نباشد.

کاغذ دیواری وینیل یا قابل شستشو

این نوع از کاغذدیواری از دو لایه کاغذ در زیر و یک لایه وینیل بر روی آن تولید شده است. وینیل نوعی مایع است که به صورت یک لایه ظریف بر روی کاغذ دیواری کشیده و خشک می‌شود.

این مایع کاملاً ضد آب بوده است از این رو برای استفاده به عنوان کاغذدیواری اتاق کودک بسیار به درد بخور خواهد بود. ضمناً به یاد داشته باشید طول عمر کاغذ دیواری وینیل نسبت به کاغذ دیواری کاغذی یا مقوایی خیلی بیشتر است.

کاغذ دیواری نانوون

این نوع کاغذ دیواری از جنس نوعی الیاف پارچه‌ای و فیبرهای سلولزی می‌باشد که در دنیای دکوراسیون داخلی به عنوان کاغذ دیواری قابل تنفس شناخته می‌شود. زیرا بازیافت می‌گردد و به طبیعت آسیب نمی‌رساند. برخی از انواع این کاغذدیواری‌ها را مانند کاغذدیواری‌های وینیلی می‌سازند. به این صورت که از یک لایه وینیل بر روی نانوون به جای کاغذ استفاده می‌کنند.

ازاین‌رو خصوصیت قابل شستشو بودن آن هم به سایر خصوصیت‌های مثبتش اضافه می‌شود. این دسته کاغذ دیواری طول عمر بسیار زیادی نسبت به انواع قبلی دارد و به عنوان کاغذ دیواری اتاق کودک گزینش مناسبی خواهد بود.

کاغذ دیواری اتاق کودک جدید

کاغذ دیواری پارچه‌ای

این نوع کاغذ دیواری از پارچه‌های متنوع که در زیر آن‌ها لایه محافظ وجود دارد، تولید می‌شوند. ضعفی که این کاغذ دیواری دارد این می‌باشد که در صورت تماس جسم تیز با آن راحت‌ تر از سایر انواع کاغذدیواری‌ها دچار پارگی می‌شود.

مورد دیگر این که این نوع کاغذدیواری قابل شستشو نیست. کاغذدیواری‌های پارچه‌ای همچنین دارای بافت‌های برجسته با جنس پارچه‌های متفاوتی می‌باشند.
کاغذ دیواری نانو

این نوع کاغذ دیواری با توجه به این که از اسم آن مشخص می‌باشد از تکنولوژی نانو برای درست کردن آن استفاده شده است. از این رو بسیار بادوام، انعطاف‌پذیر، قابل‌شستشو و ضد لک است. همچنین تعدادی از آن‌ها نیز عایق حرارتی و صوتی هم می‌باشند.

بنابراین کاغذ دیواری نانو را یک کاغذدیواری تمام عیار می‌توان در نظر گرفت. همه خصوصیت‌های گفته شده نشان می‌دهد این نوع کاغذ دیواری گزینه خیلی مناسبی برای اتاق کودک محسوب می‌شود. چنانچه مشکل بودجه ندارید بهتر است این کاغذ دیواری را گزینش نمائید برای‌اینکه در مقایسه با انواع کاغذدیواری‌ها گران‌تر است.

رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک

رنگی که برای کاغذ دیواری اتاق خواب کودک خودتان استفاده می‌کنید در مرحله اول بایستی با توجه به ذوق و نظر فرزندتان باشد. بعد باید از نظر روان‌شناختی با خلقیات کودک شما سازگار باشد. مورد دیگر این که باید با سایر لوازم موجود در اتاق و به طور کلی دکوراسیون اتاق کودک همخوانی داشته باشد.

در نهایت اینکه با توجه به جنسیت کودک شما طرح و جنس کاغذ دیواری ممکن است متفاوت باشد. از این رو در ادامه به انواع رنگ‌های کاغذ دیواری که برای اتاق کودک شما شایسته است توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. رنگ‌ها به طور کلی به دو دسته خنثی و غیر خنثی تقسیم می‌شوند. به اضافه دسته‌بندی دیگری که برای رنگ‌ها وجود دارد سرد یا گرم بودن آن‌ها می‌باشد.

خرید کاغذ دیواری اتاق کودک

رنگ‌های خنثی حاوی رنگ‌های زیر می‌باشند:

خاکستری – سفید – تیره – کرم

رنگ‌های گرم هم شامل رنگ‌های زیر می‌باشند:

قرمز – نارنجی – سرخابی

رنگ‌های سرد شامل رنگ‌های زیر می‌باشد:

آبی – سبز – بنفش

دخترخانم‌ها اکثراً روحیه حساس‌تر و لطیف‌تری دارند از این‌رو به رنگ‌های لطیف بیشتر علاقه‌مند هستند. ازاین‌رو قادر خواهید بود از این رنگ‌ها به صورت تنها و یا در آمیختن با رنگ‌های دیگر مورد علاقه‌شان به عنوان کاغذدیواری اتاق کودک بهره ببرید.

پسرها علاقه بیشتری به رنگ‌های تند و یا رنگ‌های خنثی تیره دارند. پس لازم است از المان‌ها یا طرح‌هایی با رنگ‌های قرمز یا … در کاغذدیواری اتاق آن‌ها استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب در درباره کلیه انواع کاغذدیواری‌ها و نکات مهمی که در مورد انتخاب مدل و رنگ و الگو مناسب برای کاغذدیواری اتاق کودک‌تان باید مد نظر داشته باشید، گفتگو کردیم.

با توجه به نکات مطرح شده قادر خواهید بود بهترین گزینه را به عنوان کاغذ دیواری اتاق کودک انتخاب نمائید. از اینکه همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. چشم‌به‌راه نظرات شما در مورد رنگ و نوع کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک هستیم.

منبع : Homedit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *