به این نوشته امتیاز دهید...

تابلوی پذیرایی

تابلو پذیرایی در تزئینات دیوارها، هم در خانه و هم در سایر مکان‌ها مانند دکوراسیون رستوران‌ ها، ادارات، مدرسه‌ها و آموزشگاه‌ها، تابلوها اولین المانی‌هایی هستند که مورداستفاده قرار می‌گیرند. انواع مختلفی از تابلوهای هنری، نقاشی، صنایع‌دستی، عکس و … در مکان‌های مختلف و با توجه به سلیقه افراد و نیازمندی‌های دیزاین هر فضا مورداستفاده قرار می‌گیرند.

تابلوها همواره نشان‌دهنده ذوق و سلیقه آن شخصی هستند که آن‌ها را در آن مکان خاص قرار داده‌اند. در خانه‌ها نیز یکی از بهترین قسمت‌ها برای استفاده از این اکسسوری جذاب،‌ قسمت سالن و دکوراسیون پذیرایی است. به نظر شما چه نوع تابلوی پذیرایی را باید انتخاب نمود؟ بهترین انتخاب تابلوی نقاشی کدام است؟ از چه سبکی برای انتخاب آن باید پیروی نمود؟ تابلوی پذیرایی مناسب من کدام است؟ آیا برای نصب آن باید مواردی را در نظر گرفت؟


اجازه بدهید باهم قدم‌به‌قدم در دنیای زیبای تابلوها پیش برویم!‌ در این مقاله می‌خواهیم شمارا با انواع مختلف تابلو پذیرایی آشناسازیم؛ و برایتان از نکات مهمی بگوییم که پیش از خرید باید موردتوجه قرار بدهید. لطفاً ما را تا پایان همراهی فرمایید

تابلوی پذیرایی مناسب من کدام است؟


مانند دیگر عناصر به‌کاررفته در طراحی دکوراسیون داخلی، تابلو پذیرایی نیز باید متناسب با استایل کلی دیزاین فضا باشد. اجازه بدهید با مثالی برایتان بیشتر توضیح دهیم:
فرض کنید خانه شما از سبک مدرن پیروی می‌کند، به این معنا که سرویس مبلمان منزل شما از نوع راحتی است. نورپردازی و چراغ‌ها همگی از سبک مدرن پیروی می‌کنند. رنگ غالب فضای شما رنگ سفید است و اکسسوری‌ها در کمترین میزان ممکن مورداستفاده قرارگرفته‌اند، برای این فضا، بهترین انتخاب، تابلوهای مدرن به شمار می‌روند. این تابلوها می‌توانند از نوع تابلوهای نقاشی و عکس و یا حجمی باشند؛ اما تابلوهای صنایع‌دستی، برای این فضای مدرن انتخاب مناسبی محسوب نمی‌شوند.

 


حال تصور کنید خانه شما به شیوه کلاسیک چیده شده است. به این معنا که مبلمان منزل شما از نوع مبل‌های استیل است. پرده‌های پذیرایی کلاسیک و همراه با والان و تزئینات انتخاب‌شده‌اند؛ و اشیا زینتی و سایر اکسسوری‌ها هم از همین سبک انتخاب‌شده‌اند، مثلاً ظروف چینی و لوکس و یا گلدان‌های کریستالی،‌ در بخش‌های مختلف گذاشته‌شده‌اند. در این فضا تابلوهای فرش و یا تابلوهای نقاشی با طرح‌های کلاسیک کاملاً متناسب با دیزاین داخلی خواهند بود.

پیشنهاد مقاله: دکوراسیون مدرن – مزایا و معایب این سبک + ۲۰ مدل شیک

 


یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب تابلو پذیرایی می‌بایست حتماً موردتوجه قرار بگیرد این است که اندازه تابلو باید متناسب با ابعاد دیوار انتخاب گردد. این مورد در رعایت هارمونی و تناسب بسیار اهمیت دارد.


یک نکته کلیدی در خصوص انتخاب تابلو پذیرایی این است که رنگ تابلو بهتر است متناسب با رنگ کلی دکوراسیون خانه شما باشد. در این صورت فضا تعادل بیشتری خواهد داشت و درنتیجه شما احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.

توجه داشته باشید که موضوع خود تابلو نیز بسیار دارای اهمیت است. هر تابلویی برای پذیرایی مناسب نیست. اگر به دنبال تابلوهای مدرن هستید، تابلوهای سبک آبستره، گزینه خوبی برای شما خواهد بود. در حالت عمومی‌تر، تابلوهایی با طرح گل مناسب تمام فضاها به شمار می‌روند.

تابلو پذیرایی کلاسیکاگر دوست داشته باید کمی خلاقیت بیشتر به خرج بدهید، می‌توانید از تابلوهای چندقسمتی استفاده نمایید. البته باید توجه داشت که سبک این مدل از تابلوها مدرن است؛ بنابراین کاملاً مناسب برای دیزاین مدرن و مینیمال خواهد بود.

 

نکات مهم در نصب تابلوی پذیرایی

برای اینکه در بهترین قسمت و در شرایط ایده‌آل، تابلو پذیرایی نصب شود، می‌بایست نکات ساده اما در عین حال مهم و کلیدی مورد توجه قرار گیرند. در این بخش از مقاله به بررسی این نکات خواهیم پرداخت:

متراژ کلی فضا از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر فضای شما بزرگ باشد، به راحتی می‌توانید بر روی چندین دیوار مختلف، تابلوهای بزرگ نصب کنید. اما اگر محدودیت فضا دارید، همانطور که در بیشتر خانه‌های آپارتمانی امروزه مشاهده می‌شود، شما می‌توانید به دو صورت عمل کنید:

اول اینکه: بر روی بزرگترین دیوار پذیرایی، چندین تابلوی کوچک نصب کنید. به این ترتیب حال و هوای گالری را در سالن و پذیرایی خودتان ایجاد کرده‌اید. در این صورت می‌باید تابلوها با فاصله‌های مناسبی از یکدیگر نصب شوند.

و دوم: بر روی بزرگ‌ترین دیوار، یک تابلوی بزرگ نصب نمایید. به این ترتیب در این فضا، توجه و نگاه را به این المان خاص معطوف می‌کنید. و به نوعی این دیوار برایتان یک نقطه کانونی خواهد بود.

تابلو پذیرایی

تابلوها باید در ارتفاع مناسب بر روی دیوار نصب شوند. اگر خیلی بالا و یا خیلی پایین نصب شوند،‌ به طور حتم زیبایی خود را تا حدود زیادی از دست خواهند داد.

معمولاً اندازه استاندارد برای نصب ارتفاع تابلو پذیرایی، متناسب با قد یک فرد متوسط است. از منظر زیباشناختی در این ارتفاع شما می‌توانید بیشترین تأثیر و زیبایی را ایجاد کنید.

اگر سقف خانه شما کوتاه است،‌ به جهت بلندتر نشان دادن سقف و بازتر شدن فضا، تابلو را به صورت عمودی نصب کنید.

معمولاً دیوار پشت کاناپه، یکی از بهترین قسمت‌ها برای نصب تابلو پذیرایی است.

اگر دیوار پشت کاناپه را برای نصب تابلو پذیرایی انتخاب کرده‌اید، دقت کنید که تابلو در وسط کاناپه، بر روی دیوار نصب شود. به هر حال رعایت تناسب در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.

همچنین توجه داشته باشید که ارتفاع تابلو پذیرایی باید به گونه‌ای باشد که سر افراد بعد از نشستن بر روی کاناپه، از آن فاصله مناسبی داشته باشد.

تابلو را به نحوی بر روی دیوار نصب کنید که کاملاً صاف بر روی دیوار قرار بگیرد. قرار گیری تابلو به صورت شیبدار از زیبایی آن خواهد کاست.

توجه داشته باشید که اگر دیوارهای شما از ترکیب کاغذ دیواری ساده و طرح‌دار پوشیده شده است، تابلو پذیرایی را بر روی دیوار با پوشش ساده، نصب نمایید. به این ترتیب هم از شلوغ شدن فضا ممانعت به عمل آورده‌اید و هم تابلو شما جلوه و زیبایی بیشتری خواهد داشت.

در پایان

در این مقاله شما را با انواع مختلف تابلوهای پذیرایی آشنا ساختیم و از انتخاب و نصب آن نکته‌ها گفتیم. همواره به یاد داشته باشید که همیشه سلیقه شخصی و حس شما حرف اول و آخر را در انتخاب می‌زند. اما علاوه بر آن برای داشتن یک دیزاین زیبا و منحصربفرد، علاوه بر سلیقه شخصی، می‌بایست نکات مهمی را هم رعایت فرمایید.

به این ترتیب آنچه دیگران در آینه می‌بینند، شما در خشت خام خواهید دید!

امیدواریم تمامی این نکات برایتان مفید و کاربردی بوده باشد. سپاسگزاریم که تا پایان مقاله ما را همراهی فرمودید.

منبع: Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *