۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دکوراسیون آرایشگاه‌ مردانه‌ چطور بایستی باشد‌؟

دکوراسیون محیط کار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا تقریبا بیشتر تایم روز خود را در آنجا حضور دارید.

در پی زیباترین دیزاین برای سالن یا آرایشگاه‌ خود‌ می باشید؟ کدام‌ دکور برای آرایشگاه‌ شما عالی خواهد بود؟ دکوراسیون آرایشگاه‌ مردانه باید چطور باشد‌ ؟ برای آرایشگاه‌ خردسال چه دیزاینی مناسب می باشد ؟

اگر از افرادی هستید که تصمیم دارید یک طراحی بسیار خوب برای سالن‌ آرایش خودتان داشته باشید در این مقاله به صورت جامع در درباره داشتن یک دکوراسیون آرایشگاه‌ مردانه حرفه‌ای‌ اشاره میکنیم‌ پس تا انتها با آئین لایف همراه باشید.

اگر آرایشگر‌ هستید و خواهان افتتاح یک آرایشگاه می باشید ، ساختن دیزاین قوی مهم است که موجب جذب‌ مشتری‌ شود . طراحی‌ شایسته آرایشگاه‌ می تواند تجارت‌ شما را به سطح‌ بالاتری برساند و تجربه کاملی از مشتری‌ را ایجاد‌ کند . هنگامی که به درستی‌ انجام می شود، زیبایی‌ سالن یا آرایشگاه شما باید موجب شود مشتریان‌ از آرایش‌ مو خود‌ آرامش، استقبال‌ و حتی هیجان‌ داشته باشند.

از سبک دکور گرفته تا صندلیها و نورپردازی گرفته تا رنگ و تزئینات دیوار ، بسیاری‌ از مدل های قدیمی‌ و جدید آرایشگاه‌ وجود دارد که بایستی در نظر گرفته شود‌ . بعضی از ایده های طراحی‌ داخلی‌ برای آرایشگاه‌های‌ کوچک که احتیاج به آمیختن کارایی با سبک‌ دارند ، مناسب‌ تر است ، در حالی‌ که سایر‌ طراحی های مغازه‌ها‌ برای ساخت کامل‌ ایده های خلاقانه‌ شما به فضای بزرگی تری احتیاج دارند.

چه دکور ساده و شیک‌ و لوکس‌ داشته باشید ، آرایشگاه‌ شما بایستی مکمل‌ سبک شما باشد‌ و منعکس‌ کننده انواع مشتریانی باشد‌ که می خواهید جذب‌ کنید‌ . برای الهام دادن به جستجوی شما ، زیباترین ایده های طراحی آرایشگاه‌ را برای شما گردآوری کرده ایم . این الگو های داخلی‌ شگفت انگیز آرایشگاه جدید را بررسی‌ کنید تا مدل هایی از چیدمان ، رنگها ، نورپردازی و تزئینات را پیدا‌ نمائید که برای افزایش‌ رضایت مشتری‌ کار می کنند.

دیزاین آرایشگاه مردانه

ایده های دکوراسیون داخلی آرایشگاه‌ مردانه‌

در بحث طراحی‌، گزینه های بی شماری وجود دارد . نمادین ترین طراحی‌ آرایشگاه که خیلی از مردم‌ تصور می کنند دارای صندلی های هیدرولیک کرومی ، کف شطرنجی و پایه‌ سلمانی کلاسیک با نوارهای قرمز‌ ، سفید‌ و آبی است‌.

بهترین دکور می تواند ساده ترین دکور باشد

حساسیت‌ زیاد‌ نداشته باشید آرایشگری که تصمیم دارد‌ تجربه‌ آرایشگاه‌ به سبک قدیمی را ارائه دهد‌ . می تواند مغازه خویش را به نوعی طراحی نماید که کپی از شیوه کلاسیک باشد . اگر قصد دارید خدمات به سبک قدیمی عرضه کنید ولی دکور را کمی آپدیت کنید‌ ، عناصر سنتی‌ و مدرن را با هم تلفیق کنید و حال‌ و هوایی‌ متعادل خلق کنید‌.

آرایشگران همچنین می توانند مضامین آرایشگاه‌ را کاملاً سفارشی ایجاد کنند که تجربه‌ بهتر مشتری‌ را بالا ببرند . آرایشگاهی که در زمینه‌ آرایش ریش مهارت دارد ممکن است به مصالح‌ ساختمانی روستیک متمایل شود‌ که می توان‌ آن را به شیوه هیپستر پوشید.

آرایشگاهی که خواهان افراد و مشتریان‌ سطح‌ بالا می باشد باید دکوری زیبا و مدرن‌ داشته باشد . یک سرمایه گذاری اولیه‌ مناسب در زمان شروع آرایشگاه‌ می تواند به افزایش موفقیت کسب و کار‌ شما کمک‌ زیادی انجام دهد.

در نهایت ، مهم‌ است‌ که آرایشگران دکوری را گزینش کنند که از انواع‌ خدماتی که ارائه‌ می دهند پشتیبانی نماید . خیلی از بهترین فروشگاه های آرایشگاه در لس آنجلس ، نیویورک سیتی ، میامی ، لاس‌ وگاس ، هوستون و آتلانتا یک طراحی داخلی‌ و فضای منحصر‌ به فرد خلق کرده اند که به عنوان ابزاری برای بازاریابی مشتریان جدید‌ هم خدمت‌ می‌کند‌.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه شیک

رنگ دیوار و دکور داخلی‌ آرایشگاه مردانه‌

هنگامی که آرایشگری به طراحی دکور میپردازد ، بایستی رنگ دیوارها و سبک‌ تزئینی را انتخاب کند که مکمل آن مدل است . از پالت رنگ گرفته تا مبلمان ، با توجه به سبک در نظر گرفته شده و به تجربه‌ بهتر مشتریان در آینده‌ کمک خواهد کرد.

اگر بخشی برای کودکان دارید حتما دکوراسیون مناسبی برای آن انتخاب کنید :

  1. از رنگهای مناسب‌ و شیک استفاده کنید
  2. روانشناسی رنگها را بررسی کنید‌

دیوارها پایه ساختمان هستند که سایر دکورها روی آن ساخته شده‌ اند . رنگ و کاغذ دیواری باید‌ با توجه‌ به جنس آن انتخاب‌ شود . یک آرایشگاه‌ با سبک سنتی ممکن‌ است دارای یک دیوارپوش از جنس چوب‌ باشد‌، در حالی که ممکن‌ است یک دیوار با طراحی مدرن‌ تر ، دیوارهای بتونی یا کاغذ دیواری های طرح آن را در معرض‌ دید قرار دهد . یک آرایشگاه‌ فانتزی مردانه‌ با الهام از کلوپ ممکن است‌ دارای رنگ یا کاغذ دیواری از رنگ سبز تیره‌ یا جنگلی با الگوی ظریف‌ باشد‌.

صندلی های مناسب آرایشگاه‌ مردانه

مهمترین قسمت از تجربه‌ مشتری‌ در صندلی آرایشگاه‌ اتفاق می افتد که پس از دیزاین آرایشگاه‌ مردانه‌ یکی از مهمترین کار ها انتخاب صندلی مناسب می باشد ، خرید انواع صندلی مناسب بخشی جدایی‌ ناپذیر از طراحی‌ آرایشگاه است . مانند‌ هر شغلی ، خرید ابزارهای با کیفیت‌ و با دوام بسیار‌ مهم‌ است.

ابتدایی و مهمترین کار در انتخاب صندلی آرایشگری این است که باید‌ هم برای مشتری راحت باشد و هم آرایشگر‌ . صندلیها معمولاً از هیدرولیک بهره‌ می برند تا آرایشگر‌ بتواند آن را به ارتفاع مناسب خود تنظیم‌ کند که بهترین‌ زاویه را برای انجام کار های روی مو داشته باشد.

در صورتی‌ که تصمیم به عرضه خدمات‌ اصلاح‌ صورت و اصلاح ریش را دارید ، صندلی هایی که به عقب‌ خم می شوند ار خرید نمایید.

صندلی ای که انتخاب می کنید باید راحت و در عین حال قابلیت تنظیم ارتفاع نیز داشته باشد.

چنانچه خدمات اصلاح نیز ریش‌ انجام‌ می دهید صندلی که پشتش قابل تنظیم باشد‌ را انتخاب کنید تا به راحتی بلندی آن را تنظیم کنید.

صندلی های آرایشگاه در انواع متنوع موجود‌ می باشد . آرایشگران بایستی در مورد‌ برند های قابل‌ اعتماد‌ تحقیق کنند و سپس در پی سبکی متناسب با دکوراسیون و فضای خود باشند .

دکور آرایشگاه مردانه

صندلی های آرایشگاهی که برای سبک‌ دکوراسیون مدرن مناسب است ، براق بوده و اغلب در آن موادی مانند‌ کروم و وینیل سیاه یافت می شوند.

تلفیق رنگهای محبوب مشکی و طلایی ، قرمز‌ و سفید‌ ، مشکی و نقره ای و قهوه ای سوخته و برنزی بسیار پر طرفدار است‌ ، همچنین با قابلیت تنظیم ارتفاع می‌توانید‌ صندلی را متناسب‌ با مذاق خودتان تنظیم‌ نمایید.

صندلی آرایشگاهی در یک سالن‌ فانتزی با الهام از کلوپ های مردانه معمولاً باعث ایجاد تجربه‌ ای جدید بسیار‌ پر زرق‌ و برق و همچنین این صندلی باید راحتی را هم برای مشتری فراهم نماید.

نماد آرایشگری به چه معناست؟

قطعاً قطب‌ آرایشگری یا باربر پول (barber pole) نمادین ترین جزء در طراحی‌ آرایشگاه مردانه می باشد . بکارگیری از آنها نیز به وقتی برمی گردد که آرایشگران افزون بر انجام دادن‌ خدمات‌ مو و آرایش موهای صورت‌ ، اقدامات طبابت را هم انجام می دادند . مدل اصلی با رنگ های : ۱- نماد‌ آرایشگر‌ که برای نشان‌ دادن خون (قرمز) ، باند (سفید) و رگ (آبی) می باشد.

از آنجا که این روزها آرایشگران دیگر طبیب نیستند ، معنا و هدف اصلی نماد آرایشگری منسوخ شده است . اگرچه خیلی از آرایشگاه های مردانه هنوز هم از این نماد استفاده می کنند، برای‌ اینکه این نماد ، نمادی شناخته شده و معروف می باشد و می تواند توجه مشتریان و مردم را که در آنجا حضور دارند ، جلب کند .

نمای بالای فروشگاه و لوگو‌ و آرم

لوگو و نماد سردر مغازه یا سالن‌ آرایشگاه‌ شما اغلب اولین‌ احساسی می باشد که مشتری از تجارت‌ شما خواهد گرفت . حتی درصورتی‌که این تنها یک عنصر کوچک‌ از دکوراسیون اصلی آرایشگاه شما باشد‌ ، بایستی نمایشی قدرتمند از برند شما باشد‌ . از چیدمان تا فونت و تایپوگرافی گرفته تا لوگوی برند ، بایستی تماماً دقیق‌ و نشان دهنده دکوراسیون داخلی شما باشد‌ .

تلاش کنید از نمای خوشگلی برای بیرون درب فروشگاه یا سالن‌ آرایشگاه‌ خود استفاده نمائید

لوگو خود را حتما در هرجایی که می شود استفاده‌ نمائید

یک آرایشگاه‌ به سبک سنتی شاید یک تابلوی ساده‌ بکار ببرد ، در حالی‌ که یک آرایشگاه‌ مدرن‌ می بایست یک تابلوی زیبا از نقاشی‌ دیواری داشته باشد . آرایشگاهی که می تواند پیرایش ریش‌ را انجام دهد‌ ، بایستی یک عکس گرافیکی از یک مرد ریش‌ دار را هم در لوگو خود داشته باشد‌ . اینها همگی مثال های خوبی‌ از روش هایی است که لوگو شما می تواند دکوراسیون آرایشگاه را به خوبی نشان دهد.

دکوراسیون سالن مردانه

حال وقت آن رسیده است که کفپوش مناسب آرایشگاه را انتخاب کنید

دو عامل مهمی که آرایشگران هنگام انتخاب کفپوش برای مغازه خود باید مورد توجه داشته باشند این است که : کیفیت داشته باشد و با دوام باشد و اینکه سبک آن نیز با تم شما سازگار باشد . برای از بین بردن موها و ریش های ریخته شده‌ کف زمین در هنگام اصلاح‌ مو و پیرایش موی صورت‌ ، کف آرایشگاه‌ باید چند دفعه در روز‌ جارو شود . بنابراین یک کف پوش بی کیفیت منطقی نخواهد بود‌ .

انواع زیادی از کفپوش وجود دارد‌ که در آرایشگاه و داشتن یک طراحی آرایشگاه‌ مردانه باکیفیت کارایی خوبی دارند . آرایشگری که سعی در تقلید از سبک‌ آرایشگاه های کلاسیک‌ دارد ، بهتر است کف کاشی یا مشمع‌ کف اتاق سیاه و سفید کلاسیک‌ را گزینش کند.

از سوی دیگر ، یک آرایشگاه‌ با دکوراسیون سنتی بایستی دارای یک کفپوش چوبی سخت‌ مهندسی شده‌ باشد . چوب‌ سخت مهندسی شده از ماندگارتر‌ از‌ چوب معولی می باشد و ماندگاری آن در یک محدوده پرتردد مانند‌ کف آرایشگاه بیشتر هم خواهد بود.

چیدمان اتاق انتظار و مبلمان آن

قبل از اینکه نوبت مشتری شود و روی صندلی آرایش بنشیند ، احتمالاً بایست دست‌کم چند دقیقه ای در اتاق انتظار بنشیند . دکوراسیون اتاق انتظار‌ مناسب می تواند باعث ایجاد حس خوب و عالی در شخص شود.

هر قسمت از دکوراسیون داخلی آرایشگاه‌ مردانه می تواند به تجربه کلی مشتری از آرایشگاه کمک‌ فراوانی نماید . هنگامی که آرایشگران سعی در خلق یک تجربه آرامش بخش‌ دارند ، اتاق انتظار‌ می تواند این کار را انجام دهد. اتاق انتظار می تواند دارای صندلی های راحتی و همچنین پخش موسیقی‌ ای ملایم باشد.

در همین حین ،می توان مجلاتی در زمینه های مختلف جمع آوری کرد و برای مشتریانی که منتظر نشسته اند می تواند یک سرگرمی مفید و لذت بخش باشد.

نورپردازی آرایشگاه مردانه

نور‌ مناسب‌ برای روحیه بهتر مشتری در دکور آرایشگاه‌ مردانه‌ حیاتی می باشد ، اما نکات کاربردی نیز بایستی در نظر‌ داشته باشید . آرایشگر حتما باید بتواند ببیند چه کاری‌ انجام می دهد‌ تا بتواند عالی ترین مدل اصلاح را ارائه دهد‌ . بهترین شیوه برای دستیابی به تعادل کامل‌ بین سبک‌ دکوراسیون و استفاده‌ از انواع‌ منابع نور‌پردازی مشاوره گرفتن از فردی با تخصص بالا در این زمینه می باشد.

چراغ‌های‌ آرایشگاه‌ شما می تواند شیوه مدرن‌ ، صنعتی ، سنتی یا کلاسیک‌ را منعکس‌ نماید، ولی دکوراسیون بایستی متناسب با فضای کلی‌ مغازه و چیدمان شما باشد‌. هنگام تنظیم روشنایی در محیط آرایشگاه‌ ، بهتر است‌ روشنایی‌ بالای سر مشتری با چراغ‌های‌ گرمتر در اطراف‌ آینه ها تلفیق شود . نور‌ بالای سر شما قدرت دید‌ لازم را برای اصلاح فراهم‌ می نماید.

طراحی آرایشگاه مردانه

میز‌ و ویترین محصولات‌ برای آرایشگاه‌ مردانه‌

مدل مو یا اصلاح‌ فقط بخشی از آرایشگاه‌ مردانه می باشد . فروش کالاهای مراقبت از مو می تواند سود آوری شما را افزایش‌ دهد و این امکان را به می دهد تا در حین انجام کار مشتری او را برای خرید نیز پرزنت نمایید . این کار می تواند جریان درآمد‌ زیادی را برای آرایشگاه شما فراهم کند.

محصولات هنگامی که روی قفسه های مخصوص طراحی‌ شده‌ قرار می گیرند نیاز به توجه و ایجاد‌ شدیدترین تأثیر بصری روی مشتری دارند . نگه داشتن آنها در نزدیکی میز‌ اصلی‌ همچنین به شما فرصتی دیگر می دهد تا محصولات را هنگام‌ مراجعه به مشتریان‌ پیشنهاد دهید.

آرایشگران هنگام دیزاین فروشگاه خود ، بایستی در مورد کالا های با کیفیت و برند اصلی نیز تحقیق نمایند تا بهترین هارا برای مشتریان خود فراهم نمایند.

سخن پایانی

اگر‌ به ‌دنبال‌ یک دکور آرایشگاه‌ مردانه عالی هستید ‌چیدمان سالن یا مغازه‌ آرایشگاه‌ باید‌ طبیعی‌ ، خوب و روی اصول‌ باشد و تمامی نکات گفته شده در این مطلب شما را در این راه یاری می نماید.هر سوالی در رابطه با دکوراسیون آرایشگاه مردانه داشتید در قسمت نظرات ما پاسخگوی شما هستیم.

منبع : Dribbble

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *