۴.۹/۵ - (۱۱ امتیاز)

طراحی داخلی هتل یک فرآیند هیجان‌انگیز ولی پیچیده است.

تمام روش‌های مورداستفاده توسط طراحان، معماران و دکوراتورها بر یک هدف متمرکز هستند:

ایجاد مکانی منحصربه‌فرد، آرامش‌بخش و شگفت‌انگیز!

هتل بایستی تبدیل به‌جایی شود که مسافر در آن زمان خاصی استراحت می‌یابد، اوقاتی فراموش‌نشدنی را سپری می‌کند و با لذت برمی‌گردد.

در سال‌های اخیر اما نه‌تنها مسیر سفرها، بلکه چگونگی آن نیز تغییر کرده است.

صدها هزار نفر از ماجراجویان که به دنبال سفرهای پر از هیجان و شگفت‌انگیز هستند، از بزرگ‌ترین و بهترین مکان‌های دیدنی بازدید می‌کنند.

در حال حاضر آپارتمان‌های خصوصی نیز تبدیل به رقیبی جدی برای هتل‌های چند ستاره و باکیفیت شده‌اند و امکاناتی را فراهم می‌آورند که شاید رقابت را برای هتل‌های کم کیفیت‌تر سخت‌تر کند.

دکوراسیون داخلی هتل

امروزه یکی از چالش های اصلی اکثر هتل داران دکوراسیون داخلی هتل هایشان است. آنها به این فکر می کنند که چگونه یک دکوراسیون زیبا و جذاب دکوراسیون کنند تا مسافران بیشتری را به هتل های خود جذب بکنند و درآمد بیشتری کسب کنند؟دکوراسیون دفتر کار مدیر هتل باید چگونه باشد؟

هتل های زیادی در ایران و جهان هستند که هزینه های هنگفتی را صرف دکوراسیون و اجرای دکوراسیون داخلی فضای هتل خود و به روز رسانی محیط اطراف خود برای جذب مشتریان بیشتر کرده اند.

پیشنهاد می کنیم اگر شما هم قصد دارید اگر اطلاعاتی در این زمینه دریافت می کنید حتما این مقاله را مطالعه کنید تا نکات فوق العاده ای در رابطه با دکوراسیون داخلی یاد بگیرید.

دکوراسیون داخلی هتل ها چگونه باید باشد؟

از دیرباز یکی از مهمترین چالش ها و مسائل در زمینه دکوراسیون داخلی هتل، نحوه استفاده از دکوراسیون برای دگرگونی محیط هتل برای مصرف کنندگانی است که هر کدام سلیقه خاص خود را دارند.در محیطی آرام و دلنشین.

موضوع «دکوراسیون هتل» نه تنها باید پیشرفته و مدرن باشد، بلکه باید ترکیبی آرامش بخش و مطابق با علم فنگ شویی برای اقامتی دلپذیر و خاطره انگیز باشد.

“دکوراسیون داخلی هتل” شامل عناصر بسیاری از جمله: دکوراسیون لابی هتل، دکوراسیون اتاق هتل، دکوراسیون داخلی هتل، دکوراسیون بیرونی هتل ها و تراس ها، دکوراسیون رستوران و کافه هتل، معماری فضاهای سبز است. اطراف هتل و .. .

هتل ها نقش بسیار پر رنگی در توسعه صنعت گردشگری یک کشور و جذب گردشگر دارند. امروزه علم مهمان نوازی یک صنعت و فعالیت اقتصادی و فرهنگی است، سودآور است و گاهی هتل ها می توانند بخشی از فرهنگ و تمدن یک کشور و یک ملت باشند.

دکوراسیون داخلی هتل
دکوراسیون داخلی هتل

یکی از شاخه های تخصصی علم دکوراسیون «دکوراسیون داخلی هتل» است که نیاز به تلفیقی از اصول معماری، زیبایی شناسی، دانش فرهنگ و جغرافیا دارد. نکته مهم در دکوراسیون داخلی هتل ایجاد فضایی راحت مانند مهمان خانه دوم و از منظر دیگر مهربان و سرشار از عشق و محبت و جاذبه جذاب است.

دکوراسیون نمای بیرونی هتل و ورودی و سپس دکوراسیون لابی هتل از اولین مواردی است که توجه مسافران را به خود جلب خواهد کرد. علاوه بر این باید توجه داشت که سبک و سیاق دکوراسیون هتل باید متناسب با هر سلیقه ای باشد.

رزرو هتل آرام با امکانات مناسب برای مسافر یکی از مهم ترین بخش های سفر است. بنابراین در دکوراسیون دکوراسیون هتل – پاسخگویی به نیازهای مشتری – ابتدا باید احساس راحتی در طول اقامت و در نهایت احساس رضایت از نتیجه اقامت مسافران در نظر گرفته شود.

هر فعالیت، زمان و هزینه ای که در زمینه بهینه سازی دکوراسیون داخلی هتل انجام می شود باید در رابطه با موضوع ایجاد فضایی آرام برای رفاه حال ساکنین آن باشد و همچنین باید توجه کافی داشته باشیم.

این موضوع که علاوه بر موارد فوق با استفاده از دکوراسیون مدرن کیفیت می یابد تا بتواند سبک و روش جدیدی را به نمایش بگذارد و تمام تلاش خود را برای رقابت با رقبای خود در جهت جلب نظر مشتریان به کار گیرد.

یکی از تلاش های اصلی این است که دکوراسیون داخلی محیط هتل خود را زیبا کرده و آن را جذاب و منحصر به فرد کنید.

به گونه ای که هر فردی که وارد هتل می شود نه تنها باید این مکان را برای اقامت خود دوست داشته باشد و از این انتخاب احساس رضایت کند، بلکه هتل خود را به سایر دوستانی که قصد سفر دارند نیز معرفی کند. بازاریابی شفاهی و زبانی را اینگونه انجام داده اید.

در گذشته های نه چندان دور مبنای انتخاب هتل مناسب از نظر مردم ارائه خدمات مناسب و کیفیت غذای آن بود اما امروزه دکوراسیون داخلی هتل نیز نقش بسزایی دارد. نقش بسیار تاثیرگذار در محبوبیت و توجه. وقتی از هتل بازدید می کنیم، قطعاً اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می کند ظاهر هتل و دکوراسیون داخلی آن است.

امروزه بسیاری از هتل های معروف در سرتاسر جهان وجود دارند که سالانه پذیرای مسافرانی از سراسر جهان با فرهنگ ها، سلیقه ها و تمایلات مختلف هستند.اکثر هتل ها در حال تغییر و ایجاد تغییرات مهمی در سبک دکوراسیون داخلی مدرن هستند و هتل های جدید در حال رقابت هستند.

برخی از ایده های دکوراسیون داخلی هتل

  1.  حمام لوکس
  2. سالن ماساژ
  3. سرویس بهداشتی
  4. باشگاه بدنسازی
  5. نورپردازی ویژه فضای باز و لابی هتل
  6. دکوراسیون فضای سبز هتل
  7. استفاده از عناصر طبیعی مانند سنگ و چوب برای تزئین

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در دکوراسیون داخلی هتل باید به آن توجه کرد این است که مسافر دوست ندارد وقتی به هتل می‌آید با فضای روزمره خانه ‌اش روبرو شود و به همین دلیل باید تلاش کنید تا متفاوت باشید.

در عین حال تمام تلاش خود را برای افزایش سطح آسایش مسافران انجام می دهید، از طرح های متفاوت و جدید و منحصر به فرد استفاده می کنید تا جذابیت و طراوت خاصی برای مسافران شما ایجاد شود.

پیشنهاد مطالعه:

دکوراسیون تالار عروسی

از توالت‌ها گرفته تا سالن‌های رستوران، همگی باید به روشی کاملاً متفاوت با آنچه که یک مسافر قبلاً دیده است دکوراسیون و ساخته شوند.

تنها در این صورت است که می توانید امیدوار باشید که مسافران، در میان سایر هتل های این منطقه، هتل شما را برای اقامت چند روزه انتخاب کنند. دکوراسیون های منحصر به فرد و مدرن قطعا در یک هتل برای تزئین آشپزخانه آن استفاده خواهد شد.

نکته مهم دیگری که در حال حاضر در هتل های جدید و مدرن دنیا برای ایجاد آسایش بیشتر برای مسافران و دیدن آن انجام می شود وجود بالکن بزرگ برای هر اتاق است. نصب یک وسیله تزئینی از سنگ و چوب نیز به مسافران کمک می کند تا ارتباط بهتری با فضای اتاق برقرار کرده و به راحتی مطلوب دست یابند.

به طور کلی می توان گفت که «اگر بتوانید با ایجاد دکوراسیونی تمیز محیطی را ایجاد کنید که آسایش کافی را برای مسافر فراهم کند» قطعاً موفق بوده اید. برای این کار باید بتوانید با استفاده از علم روانشناسی رنگ ها و همچنین با استفاده از علم فنگ شویی چیدمان صحیح در این زمینه را درک کنید.

در این راستا علاوه بر ایجاد دکوراسیونی مدرن، می توان با چیدمان مناسب و استفاده از رنگ بندی مناسب، همان محیط را ایجاد کرد. دکوراسیون اتاق خواب در هتل بسیار حائز اهمیت است و لازم است دکوراسیون خاصی داشته باشد. به حساب آوردن.

بحث دکوراسیون داخلی هتل علاوه بر ترکیبی آرامش بخش و مطابق با علم فنگ شویی باید مدرن و پیشرفته باشد. لازم به ذکر است که هدف اصلی ایجاد حالت آرامش و آسایش برای مسافران است و با توجه به اصالت این موضوع باید کارهای دیگری برای دکوراسیون و دکوراسیون انجام شود.

اهمیت دکوراسیون لابی هتل چیست؟

تاثیرگذارترین و اصلی ترین قسمت هر هتل، لابی یا ورودی هتل است که تاثیر زیادی در جذب مشتری خواهد داشت، زیرا چشم مسافران و هرکسی که به هر منظوری وارد هتل می شود در بدو ورود به این فضا می افتد.

دکوراسیون لابی هتل بیانگر سبک کلی دکوراسیون داخلی هتل است و علاوه بر آن دکوراسیون لابی می تواند میزان مدرن بودن و پیشرفت دکوراسیون داخلی هتل را نشان دهد.

لابی هر هتل را می توان نماینده ای برای دکوراسیون هر هتل و برای تشخیص فضای داخلی مدرن یا کلاسیک هتل دانست. لابی نیز قسمت اصلی هتل است که می توان از آن برای گردهمایی های دوستانه و خانوادگی و همچنین برای جلسات کاری و کاری استفاده کرد.

به همین دلیل تقسیم بندی مناطق مختلف در فضای داخلی هتل به دو دسته خصوصی و عمومی بسیار مهم است.

در هتل ها معمولاً «لابی» در قالب فضایی خاص و با کاربری های متعدد دکوراسیون و ایجاد می شود.

در لابی هتل اغلب از تلویزیون ها یا مانیتور و مبلمان مناسب و همچنین لوسترهای شیک و مجلل استفاده می شود که هر کدام می توانند دکوراسیون متفاوت و جذابی را در لابی هتل ایجاد کنند.

در نظر گرفتن و نصب پنجره بزرگ با نمای زیبا در لابی، استفاده دکور سنگی، دکوراسیون دیوارهای بزرگ با تزیینات منحصر به فرد، استفاده از گیاهان زیبا در جعبه با ایده های خلاقانه دکوراسیون، ساخت عناصر آب و آب نما در فضای داخلی و ورودی لابی، استفاده از لوستر و ایده های خلاقانه در ایجاد نور همگی از عناصری هستند که می توان در دکوراسیون دکوراسیون هتل به خصوص در لابی استفاده کرد.

استفاده از گیاهان طبیعی برای ایجاد فضایی آرام در لابی هتل بسیار توصیه می شود. از آنجایی که گیاهان طبیعی باعث می‌شود مهمانان در لابی احساس آرامش بیشتری کنند، بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند در لابی هتل اقامت کنند و تصمیم می‌گیرند که در آنجا بمانند یا خیر.

هتل ها به این قسمت از لابی توجه زیادی دارند و اینجاست که هنر شرکت دکوراسیون باید شناسایی شود و هر چه می تواند از ذوق، نوآوری و انرژی خود برای خلق یک طرح منحصر به فرد استفاده کند. برای خلق یک شخص و خاص.

معمولاً از وسایل لوکس و خاص زیاد استفاده می شود و همچنین استفاده از لوسترهای بزرگ و شیک و ایجاد مکان ها و فضاهایی با دکور و دکوراسیون منحصر به فرد و خاص در این بخش می تواند برای هر بیننده ای جذاب و دیدنی باشد.

پیشنهاد مطالعه:

دکوراسیون داخلی منزل

همچنین وجود بخشی در لابی برای پذیرایی از مهمانان بسیار مهم است مانند دکوراسیون داخلی رستوران و می توان گفت یکی از مهم ترین قسمت های لابی است.

یکی از طرح هایی که بسیاری از طراحان دکور به آن اشاره می کنند این است که در لابی هتل می توانید از مبلمان شیک و مجلل با لوسترهای بزرگ و شاخه دار استفاده کنید. استفاده از یک تلویزیون بزرگ با صدای کنترل شده و همچنین پخش یک آهنگ آرامش بخش می تواند تاثیر خوبی بر مسافران خسته داشته باشد.

اگر مرتب به هتل ها سر بزنید قطعا خواهید دید که بسیاری از هتل ها با دکوراسیون زیبا و شگفت انگیز در لابی و ورودی در وهله اول سعی در جذب مشتری دارند. همچنین با توجه به اینکه افراد اغلب در این مکان با یکدیگر ملاقات و ارتباط برقرار می کنند، اهمیت دکوراسیون داخلی لابی هتل در نزد مالکان و طراحان دکوراسیون داخلی هتل چند برابر می شود.

بنابراین علاوه بر فراهم آوردن محیطی برای انجام کارهای عادی و روزمره در لابی هتل، باید فضایی برای گفتگو و جلسات رسمی نیز وجود داشته باشد.

برای مثال در نظر گرفتن محیطی برای کار با کامپیوتر همراه و مکانی برای نصب انواع وسایل الکترونیکی در کنار میز قهوه یا چای خوری می تواند به راحتی پاسخگوی نیاز این گونه افراد باشد. امروزه انتظارات میهمانان هتل های مدرن از دکوراسیون داخلی اتاق های هتل بسیار زیاد است و همیشه با دیدن فضای ورودی هتل انتظار شگفتی را دارند.

چراغ ها و پرده های هتل چگونه باید باشد؟

نور یکی از ابزارهای مهم و موثر در زیبایی هتل است که به کمک آن می توانید دکوراسیون داخلی هتل را بیشتر نمایان کنید و به فضای بی روح و ساده ورودی جان تازه ای ببخشید.

به عنوان مثال، با استفاده از نور شومینه، می توانید تجهیزات هنری تعبیه شده در آن را روشن تر و تیزتر کنید. همچنین نورپردازی و تمرکز نور بر روی گیاهان اتاق می تواند فضایی رمانتیک و جذاب ایجاد کند.

پذیرش هتل که یکی از نکات اصلی هتل است نیاز به توجه ویژه دارد. نوری که در پذیرش می تابد باید بسیار تنظیم شده باشد. یعنی نه کم و نه زیاد. زیرا به محض ورود به ساختمان هتل به راحتی قابل تشخیص است و توجه بیننده را به خود جلب می کند و او را به سمت پذیرش هدایت می کند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به شما مهم ترین نکات دکوراسیون داخلی هتل را معرفی نمودیم. اما قطعا دکوراسیون داخلی پیچیده تر از این صحبت ها است و لازم است که با یک طراح داخلی با مهارت مشورت نمایید.

در پایان از شما ممنون هستیم که تا پایان مقاله همراه آئین لایف بودید. همچنین اگر سوال و یا ایده ای در مورد دکوراسیون داخلی هتل داشتید، حتما در قسمت کامنت ها با ما درمیان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را از ما دریافت نمایید.

منبع: https://www.cvent.com/en/blog/hospitality/hotel-interior-design/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *