۳.۹/۵ - (۹ امتیاز)

دکوراسیون حمام

در حال‌ حاضر به دلیل شرایط بد اقتصادی‌ و گران بودن خانه ، بسیار خانه‌ها‌ دارای متراژ‌ کمی‌ هستند . آماده سازی و دکوراسیون داخلی چنین منزل هایی از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

شما می توانید با ملاحظه یکسری اصول و قوانین طراحی‌ ، فضای حمام‌ کوچک‌ خودتان را به زیباترین شکل‌ ممکن دکوراسیون و زیبا‌ سازی نمائید . بهتر‌ است‌ بدانید از چه مدل هایی برای تولید نمای بهتر در این مکان استفاده‌ نمائید . به صورت کلی‌ می توانید با رعایت‌ یک‌ سری‌ کارهای اساسی طراحی ، فضا‌ را ویژه تر نمائید.

دکوراسیون حمام و دستشویی

در کل طراحی و دکوراسیون یک حمام کوچک‌ ، بسیار مهم است ، شما بایستی اندکی ابتکار و ذوق به خرج دهید و همان حمام کوچک‌ و نقلی‌ را به فضایی ایده‌آل و قشنگ برای خود و اعضای خانواده‌ تبدیل کنید . در این مطلب آئین لایف به شما توضیح می دهیم از چه طرح ها و مدل هایی استفاده‌ نمائید.

امروزه به سبب کاهش‌ ابعاد خانه طراحان و معماران فضای کمتری را به حمام‌ اختصاص‌ می دهند . بایستی بتوانید با استفاده از طرح های جدید این فضا را به زیباترین فرم ممکن‌ چیدمان و دکوراسیون کنید . در این مقاله می خواهیم مدل های طراحی و زیباسازی این فضا‌ را برای شما شرح دهیم ، با ما همراه باشید.

بکارگیری از رنگ روشن‌

برای زیبا سازی و زیاد کردن ابعاد فضا بهتر است‌ از رنگهای روشن‌ استفاده نمائید . شما قادر خواهید بود از رنگهای خنثی و روشن از قبیل سفید ، خاکستری روشن ، کرم روشن استفاده‌ کنید . با بکارگیری از این رنگها ظاهر حمام شما بزرگ تر دیده خواهد شد ، کمی خلاق باشید و محیط‌ اطراف خود را پیش از هر کاری‌ بررسی‌ کنید.

شلف های آهن ربایی برای دکوراسیون حمام‌ با ابعاد کوچک‌

همه ما وسایل زیادی در حمام‌ خود داریم ، گاهی وقت زیادی را صرف‌ یافتن آنها در حمام‌ و سرویس بهداشتی می‌کنیم‌ . برای آسودگی از این هرج و مرج خوب است‌ از شلف های آهن‌ ربایی استفاده‌ کنیم . به صورت کلی‌ آنها را روی دیوار نصب‌ نمائید و آن‌وقت وسایل فلزی ظریف و پرکاربرد خود‌ را از آن آویزان‌ کنید.

ایجاد تضاد در فضا‌

اگر قانون‌ تضاد را دقیق‌ بدانید و از آن پیروی نمائید می توانید ابعاد حمام‌ خود را افزایش دهید و از تماشای آن کیف کنید. در این راستا‌ قادر هستید یکی از دیوارهای حمام را گزینش و آن را با رنگ تیره و یا کاغذ دیواری تزیین‌ کنید . با بکارگیری از این تلفیق ساده‌ و کم هزینه محیط‌ حمام‌ شما خاص تر خواهد شد.

دکوراسیون حمامهای کوچک با بکارگیری از آینه

اگر در پی تغییر‌ دکوراسیون حمام کوچک‌ خود هستید بهتر است از آینه های متنوع و متفاوت استفاده‌ نمائید و زیبایی‌ فضای خود را افزایش دهید . آینه ها با انعکاس روشنایی از سطح خود فضا را بزرگ تر نشان‌ می دهند . اگر فضای عمودی خالی در اختیار دارید ، بهتر‌ است‌ آن جا را با آینه های متفاوت تزیینی دکوراسیون و زیبا سازی نمائید.

حمام زیبا

نور‌ پردازی مناسب

به صورت کلی‌ نور ابعاد مکان را افزایش می دهد‌ و حس زیبایی را به شما منتقل می کند . اگر نور طبیعی در حمام‌ شما موجود است‌ بهتر‌ است‌ دقیق و اصولی از آن استفاده کنید ، در غیر این صورت قادر خواهید بود از لوازم نورپردازی یاری بگیرید . برای دکوراسیون و شیک سازی این مکان زمان بگذارید و طرح های متنوع وسایل نور‌ پردازی را بررسی نمائید.

بکارگیری از تجهیزات چند منظوره

اگر حمام‌ کوچکی دارید و قصد دارید به زیباترین صورت ممکن آن را دکوراسیون و دیزاین نمائید بایستی برای این مکان زمان بگذارید . برای نمونه : برای خریداری و گزینش میز روشویی شما باید مدل‌ها و الگو‌های مختلف این محصول‌ را بررسی‌ کنید ، به صورت کلی‌ شما بایستی به دنبال‌ کالایی بروید که به غیر از میز‌ توالت برای قرار دادن لوازم دیگر جا داشته باشد.

در کل قبل از اعمال و پیاده سازی ، محیط‌ را کاملا بررسی نمائید ، شما باید از همه مکان ها به صورت بهینه بهره برداری کنید و اجازه‌ ندهید هیچ فضایی پرت شود.

استفاده از شلف برای دکوراسیون حمام

داشتن یک حمام کوچک همیشه یک نقطه‌ ضعف‌ نیست‌ ، درصورتی‌که شما علم طراحی‌ و دکوراسیون را دقیق‌ و اصولی یاد گرفته باشید قادر خواهید بود از هر فضای کوچکی‌ به صورت‌ بهینه و ایده‌ آل استفاده‌ کنید و از تماشای آن حظ ببرید . برای چینش وسایل در حمام‌ کوچک خود از شلف استفاده‌ نمائید.

شما قادر‌ هستید از طرح ها و الگو های مختلف این شی استفاده نمائید و استایل فضا‌ را به صورت کلی‌ تغییر دهید . اندکی خلاق باشید و از خلق تجهیزات جدید‌ نترسید.

در مجموع شما قادر خواهید بود بر روی شلفها لوازم مختلفی از قبیل صابون ها ، حوله ها و دیگر وسایل‌ خود را قرار دهید و به محیط نظم دهید.

دکوراسیون حمام شیک

حفظ‌ تناسب و هارمونی

به طور کلی داشتن هارمونی در هر فضایی مهم و اساسی می باشد . شما نباید از تجهیزات کوچک و بزرگ‌ در هم استفاده‌ کنید . دقت نکردن به این مبحث حس بدی را به افراد منتقل می‌کند‌.

برخی اشخاص گمان می کنند با گزینش وسایلی بسیار کوچک‌ برای یک حمام‌ و سرویس‌ بهداشتی‌ کوچک‌ ، این فضا را زیباتر می کنند ، ولی بهتر‌ است‌ بدانید این فکر کاملا اشتباه است . انجام این کار‌ یعنی زیر‌ پا گذاشتن‌ قانون‌ هارمونی ، شما بایستی از لوازم متناسب‌ و متعادل استفاده‌ نمائید و محیط‌ خود را زیبا تر کنید‌.

استفاده از رنگهای روشن

بکارگیری از رنگ روشن حس زیبایی را به فضا وارد می کند و از طرفی ابعاد فضا را زیادتر می کند . پیشنهاد می دهیم از رنگ‌های روشن‌ برای کف ، دیوارها و کاشی‌ها استفاده نمائید.

درصورتی‌که از دوست‌ داران رنگهای تیره‌ می باشید ، بهتر‌ است کف حمام‌ را تیره‌ و دیوار ها را روشن کنید . توجه نکردن به این موضوع در کنار‌ کاهش‌ ابعاد مکان حس بدی را نیز به شما منتقل‌ می کند‌.

بکارگیری از بافتها و مدل های خوب و شاد‌ حس زیبایی را به محیط‌ حمام وارد می کند‌ ، اگر حمام‌ کوچکی‌ دارید و از یکنواختی آن خسته شده اید ، بهتر‌ است‌ از الگو‌های فانتزی‌ و ویژه انواع کاشی ها استفاده کنید.

نخست طرح های گوناگون این کالا را بررسی کنید و پس‌ازآن بهترین مدل را برای حمام خود‌ خریداری کنید . چنانچه قصد دارید فضای حمام منزلتان بزرگتر به نظر برسد بایستی از رنگهای روشن‌ کاشی برای دیزاین دکوراسیون این فضا‌ استفاده‌ نمائید و از رنگهای خیلی تیره‌ اجتناب کنید.

از قفسه‌های‌ جوراجور برای ایجاد نمای بهتر‌ در حمام خود استفاده‌ کنید . شما می توانید از تمام‌ ظرفیت حمام کوچک‌ خودتان به بهترین ترین شکل ممکن‌ بهره‌ بگیرید . طراحان داخلی‌ توصیه می کنند قفسه های باریک‌ و باز را در بالا و اطراف‌ آینه قرار دهید . اگر مکان حمام‌ شما کوچک است و شما جای کافی‌ برای قرار دادن وسایل خودتان ندارید بهتر است‌ از این تجهیزات استفاده کنید و به مکان خود‌ نظم‌ دهید . به طور کلی‌ بدون نظم بودن ، استرس و اضطراب اشخاص را افزایش می دهد.

ساخت یک دیوار کانونی در حمام‌

دیوار کانونی دیواری است که از نظر رنگ ، طرح و بافت با دیوارهای دیگر فرق دارد‌ . قرار دادن‌ یک دیوار کانونی در حمام‌ می تواند زیبایی این محیط را بیشتر نماید . گزینش دیوارهایی با رنگ بیش‌ از حد روشن هم می تواند حمام شما رو کوچک‌ نشان‌ دهد ، بنابراین هوشمندانه رنگ را تعیین کنید . به صورت کلی‌ با اضافه‌ کردن‌ یک دیوار کانونی قادر خواهید بود بین فضا‌ و دیوارها هماهنگی به وجود آورید و ابعاد فضا‌ را افزایش‌ دهید.

این یک تکنیک خیلی خوب برای طراحی‌ و دکوراسیون حمام‌های‌ کوچک می باشد.

استفاده‌ از تابلو

تابلو می تواند فضای شما را خاص‌ تر سازد . برای خرید‌ و گزینش این شی وقت بگذارید و طرح های موجود در بازار‌ را دقیق و اصولی جستجو نمائید . به طور‌ کلی‌ شما با استفاده از این وسیله‌ خاص‌ قادر‌ هستید حمام خود را بزرگ تر و زیبا تر نشان دهید.

تابلو هر محیطی را خاص و خوشگل می کند‌ . بهتر است‌ خلاقیت را فراموش نکنید و از تابلو هایی که با دکور شما ست می باشد استفاده‌ کنید . بهتر است‌ بدانید انتخاب تابلو‌ برای این فضا کار‌ خیلی سختی‌ می باشد . دقت نکردن و ساده گرفتن این موضوع حس بدی را به شما انتقال‌ می دهد.

حمام جدید

حذف‌ وان از فضای حمام‌

یک وان عادی اغلب فضای بیشتری را نسبت به یک دوش‌ اشغال می کند . برای افزایش ابعاد حمام‌ خود‌ بهتر است‌ وان را حذف‌ نمائید و از دوش استفاده کنید‌ . وان ها علاوه بر محدود‌کردن‌ فضا مشکلات دیگری را هم ایجاد می کنند ؛ استفاده از آنها خیلی زمان‌ بر است و مصرف‌ آب آنها بالاست.

این در حالتی است‌ که استفاده از دوش‌ خیلی سریع است و نیاز به آب کمتری دارد، همچنین استفاده از دوش برای بزرگسالان بهداشتی تر است . بهتر‌ است قبل از هر اقدامی مدل های دوش را بررسی‌ کنید‌ و پس‌ازآن برای خرید‌ آن اقدام‌ کنید‌.

بهره گیری از فضای بالای روشویی

بیشتر فضای بالای سرویس‌ بهداشتی‌ و یا روشویی در بیشتر مواقع خالی می باشد . شما می‌توانید‌ با بکارگیری از چند اشکاف و کمد‌ متحرک و ثابت‌ به این فضا نظم‌ دهید و از آن به حالت بهینه استفاده‌ کنید.

بهتر است ابتدا این فضاها را دقیق و اصولی اندازه‌ گیری نمائید . در مجموع بایستی روشویی را به شکلی گزینش کنیم که بتوانیم از فضای زیر آن برای قرار دادن قفسه ها استفاده‌ کنیم . به اضافه اینکه می توانید از فضای پشت‌ درب سرویس‌ بهداشتی با نصب‌ رخت آویز‌ استفاده کنید . این نکات ظریف ولی بااهمیت و کاربردی می تواند به ما در داشتن حمامی زیبا و شیک یاری زیادی‌ کند.

استفاده‌ از فضای قناس حمام‌

شگفت آور است بدانید بیشتر حمامهای کم حجم دارای فضایی قناس می باشند . بهتر‌ است این مکان را نادیده‌ نگیرید به آسانی از آن عبور نکنید . قادر خواهید بود در این فضا لوازم مورد نیاز‌ و اصلی خود را قرار دهید و به محیط حمام‌ خودتان نظم دهید . توجه‌کردن‌ و بررسی‌ کردن‌ دقیق‌ فضاها حس خوبی‌ را به شما منتقل‌ می‌کند‌.

بکارگیری از تزیینات ساده

هنگامی که فضای حمام تان کوچک است‌ باید هر گونه‌ الگو شلوغ را فراموش نمائید و از الگوهای ساده استفاده کنید‌ . هر چقدر فضای داخلی شما ساده‌ تر باشد‌ بزرگتر دیده خواهد شد.

به صورت کلی شلوغ‌ بودن‌ فضای داخلی‌ حمام افزون بر ایجاد آشوب بصری ظاهر فضای شما را کوچکتر می سازد ، در مجموع خوب است‌ برای زیبا‌ سازی فضای حمام خود از الگوهای ساده‌ استفاده‌ نمائید.

استفاده از دیوار شیشه‌ ای

وقتی فضای حمام‌ شما کوچک است برای مجزا کردن فضاهای متعدد مثل رختکن و… . بهتر است از دیوارهای شیشه‌ ای استفاده‌ نمائید . این دیوارها فضای حمام‌ شما را بزرگتر نمایش می دهند و ظاهر‌ ویژه تری به دکوراسیون حمام‌ کوچک شما می بخشند.

استفاده از پرده‌ در آبزن برای ایجاد‌ دکور زیباتر

با اندکی ابتکار قادر خواهید بود فضای حمامتان را شخصی‌ تر کنید . نخستین چیزی که در موقع انتخاب پرده‌ برای حمام حتما باید به آن دقت داشته باشید تعیین طرح‌ و رنگ پرده‌ خواهد بود . توجه داشته باشید که رنگ پرده‌ حمام‌ بایستی به گونه‌ ای تعیین گردد که با رنگ بقیه وسایل حاضر در دکوراسیون حمام سازگاری و همخوانی داشته باشد‌ . اگر حمام‌ کوچکی‌ دارید بهتر است پرده‌های‌ روشن را انتخاب‌ نمایید تا فضای حمام‌ بزرگ‌ و دلباز تر دیده شود‌.

حمام

بکارگیری از وسایل خاص در حمام‌

حتی کوچکترین حمامها را می توانید تبدیل به یک حمام‌ شیک و لوکس کنید ، کافی‌ است به فضای اطراف‌ حمام‌ تان جزئیات ویژه ای اضافه‌ کنید ، اضافه کردن یک صندلی شیشه ای ، چند دکوری کوچک‌ می تواند حمام‌ شما را لوکس و بسیار شک نماید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تمامی نکاتی که برای داشتن یک حمام شیک و زیبا لازم است را بیان کنیم ، حال این به تصمیم خود شما بستگی دارد که چگونه دکور حمام خود را طراحی میکنید. هر سوالی در این باره داشتید می تواند در قسمت کامنت های همین مطلب بپرسید.ممنون که مارا همراهی کردید.

منبع : Goodhousekeeping

2 thoughts on “دکوراسیون حمام – ۵ مدل طراحی جذاب و زیبا! (۱۴۰۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *