۴.۴/۵ - (۱۳۱ امتیاز)

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

امروزه خانه‌هایی با متراژهای کوچک و محدود یکی از هدایایی است که زندگی در شهرهای شلوغ و بزرگ به شهروندانشان هدیه می‌کنند. تمام آنچه همه افراد از محیط خانه خود انتظار دارند این است که به دنبال یک روز سرشار از کار و فعالیت، بتوانند دمی در کنار عزیزانشان بیاسایند.

از این رو از طراحی دکوراسیون داخلی کمک گرفته می‌شود تا علاوه بر استفاده عالی و کاربردی فضا، حس آرامش و آسایش به دست آید. در این میان، باید گفت که:

دکوراسیون داخلی منزل کوچک در عین سادگی با پیچدگی‌های خاص خودش همراه است. به عنوان مثال اگر خانه‌ای به اندازه کافی بزرگ باشد به راحتی می‌توان از انواع مبلمان در آن استفاده نمود.

این در حالی است که در یک خانه کوچک باید در استفاده از فضا کاملاً هوشمندانه و خلاقانه عمل کرد. اگر شما هم دغدغه دکوراسیون داخلی منزل را دارید و از استفاده از ایده‌های ناب و جدید استقبال می‌کنید، تا پایان با آئین لایف همراه شوید. تا برایتان از مهمترین نکات کاربردی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک بگوییم.

همچنین شما را با ایده‌های جذاب در دکوراسیون داخلی مدرن برای خانه‌هایی با متراژ محدود آشنا سازیم. و در پایان از موارد عمومی در دکوراسیون داخلی نکاتی را با هم مرور نماییم. و اما تمام آنچه که باید از دکوراسیون داخلی خانه کوچک بدانید! با آئین لایف همراه باشید.

نکات طلایی در دکوراسیون خانه‌های کوچک

در این بخش برایتان از ۶ کلید طلایی در دستیابی به یک چیدمان عالی و بی‌نقص در دکوراسیون منزل کوچک می‌گوییم. برای اینکه بتوانید از فضا به اندازه کافی استفاده کنید می‌توانید این ایده‌ها را به کار گیرید و از نتیجه آن شگفت‌زده شوید:

۱.استفاده از رنگهای روشن در درجه اول اهمیت هستند:

تا می‌توانید برای دیوارها، کفپوشها، اکسسوری‌ها و مبلمان از رنگ‌های روشن استفاده کنید. هر چه رنگهای مورد استفاده در چیدمان فضای کوچک روشن‌تر باشند فضا بزرگتر و دلبازتر به نظر خواهد رسید.

علاوه بر آن، ایجاد هماهنگی بین اجزای مختلف هم راحت‌تر انجام می‌شود. این مورد را به ویژه در مورد آشپزخانه در نظر داشته باشید. رنگ کاشی‌ها و کابینت‌ها را با دیگر بخش‌های خانه به صورت هماهنگ انتخاب نمایید.

نکات کلیدی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌ها را هم می‌توانید در اینجا بخوانید.

۲.پرده‌ها در دکوراسیون داخلی منزل کوچک نقش کلیدی دارند:

دو نکته درباره انتخاب پرده‌ها در فضاهای کوچک وجود دارد. اول اینکه آنها را از سقف آویزان کنید و قد تمام شده آنها را هم تا زمین در نظر بگیرید، به این ترتیب پنجره‌ها بزرگتر به نظر خواهند رسید.

نکته دوم، انتخاب مدل مناسب است. هر چه پرده انتخابی ساده‌تر باشد و تزئینات اضافی مانند والان و دکور کمتر داشته باشد با فضای شما هماهنگ‌تر خواهد بود. بهترین حالت این است که پرده‌ها از حریر و یا تور ساده و یا طرح خلوت مانند طرح در حاشیه انتخاب شوند. پرده‌هایی که تزئینات زیاد دارند، موجب شلوغی بیش از حد فضا خواهند شد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک جدید

۳.و اما نور و ماجرای دکوراسیون داخلی منزل کوچک:

از تمام نور طبیعی که وارد خانه می‌شود استفاده کنید. در طول روز پرده‌ها را به کناری زده و آمدن نور را به خانه جشن بگیرید. هر چه خانه شما پرنورتر باشد، بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر خواهد رسید.

برای ساعات شب هم می‌توانید به زیبایی هر چه تمام‌تر از نورپردازی استفاده کنید. برای اوقات استراحت نور را کم کنید و با کمک آباژورها به خودتان استراحت بدهید! می‌توانید از لوسترهایی با بهره‌مندی از تکنولوژی کم و زیاد شدن نور کمک بگیرید. با این کار شما در واقع با یک تیر چند نشان زده‌اید!

۴.استفاده از مبلمان مدرن:

این روزها می‌توان گفت که مشکل کمبود کمد و کشو یک معضل جهانی شده است!‌ به همین دلیل طراحان مبلمان آستین‌ها را بالا زدند و دست به کار تولید انواع مبلمان مدرنی کردند که چند ویژگی خاص دارند:

مبلمان تاشو: مانند انواع کاناپه‌های تخت خواب شو یا تخت‌خوابهایی که در داخل کمد جمع می‌شوند و یا انواع تخت‌خوابها با تشک مهمان و … تمامی این وسایل در عین زیبایی بسیار کاربردی هستند. بهتر از قبل از نهایی کردن خریدتان، نگاهی هم به این لوازم داشته باشید.

انواع مبلمان همراه با باکس: به جرات می‌توان گفت که یکی از خلاقانه‌ترین و جالب‌ترین طراحی‌های انجام شده در حوزه دکوراسیون داخلی این دسته از محصولات هستند. اگر شما هم در خانه خود به اندازه کافی کمد و کشو ندارید، استفاده از این محصولات برایتان بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

۵.یکی از بهترین روشهای چیدمان مبلمان منزل کوچک، شیوه قرینه است. این روش با نظم بخشیدن به فضا، باعث می‌شوند خانه دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد.

۶.استفاده از آینه: چنانچه برایتان مقدور است، یکی از دیوارها را به طور کامل با آینه بپوشانید. وجود آینه‌ها علاوه بر آنکه موجب زیبایی و افزایش نور محیط می‌شوند، به فضا عمق هم می‌بخشند. در نتیجه خانه بزرگتر جلوه خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک مدرن

خانه شما بزرگ باشد و یا کوچک، بسیار مهم است که اصول طراحی در آن رعایت شود تا در نتیجه آن بتوانید آرامش و آسایش را در کنار عزیزانتان تجربه کنید. خانه‌های کوچک برای دکوراسیون داخلی بیشتر نیازمند استفاده از طراحی مدرن هستند.

تا به این ترتیب از تمامی فضا بهترین استفاده به عمل بیاید. درست است که در انجام دکوراسیون داخلی منزل کوچک توجه به سلیقه شخصی اولین و مهمترین گام در اجرای پروژه به شمار می‌رود، اما در کنار آن هم می‌بایست نکات اصولی که در بخش‌های قبلی به آنها اشاره گردید مورد توجه قرار بگیرند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک خوشگل

به این ترتیب شما می‌توانید چندین قدم از دوستان خود پیشتر باشید. و دکوراسیون داخلی خانه شما با اختلاف چند پله بالاتر قرار بگیرد. در دکوراسیون داخلی منزل کوچک مدرن توجه بیشتر بر المانهای ساده و خطی است. به این معنا که مبلمان بیشتر صاف هستند.

چیدمان آنها در امتداد هم انجام می‌شود. و رنگها بیشتر سفید و خاکستری می‌باشند. در این حالت و برای شادتر کردن فضا می‌توان از انواع اکسسوری‌های رنگی مانند کوسن‌های رنگی و گلدانهای کوچک با رنگ‌های شاد استفاده نمود.

منبع : Housebeautiful

در اینجا می‌توانید از تابلوها برای تزئین دیوارها کمک بگیرید. توجه داشته باشید که نصب چند تابلو با اندازه متوسط در کنار هم بهتر خواهد بود. به علاوه سبک هنری تابلوها را هم مورد توجه قرار بدهید. در یک خانه مدرن بهتر است تابلوها هم حال و هوای مدرن داشته باشند. شاید کارهای آبستره یکی از بهترین گزینه‌ها باشند. دیگر اکسسوری‌ها را هم بر همین منوال انتخاب نمایید.

اگر برای پوشش دیوارها کاغذ دیواری را انتخاب می‌کنید، می‌توانید طرح‌های خلوت، برگ‌های بزرگ و رنگ‌های روشن را استفاده کنید.

اگر دوست دارید با دنیای کاغذهای دیواری بیشتر آشنا شوید و بدانید علاوه بر انتخاب رنگ و طرح، دیگر چه مواردی را باید مورد توجه قرار بدهید، سری به اینجا بزنید.

حال که با نکات کلیدی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک آشنا شدید و همچنین نکات کاربردی درباره خانه‌های کوچک مدرن را دانستید، شاید بد نباشد با هم مروری داشته باشیم بر نکات عمومی در دکوراسیون داخلی. این موارد تنها مختص فضاهای کوچک نیستند. و برای تمام مکانها به کار برده می‌شوند.

نکات تکمیلی در اجرای دکوراسیون داخلی

در اجرای دکوراسیون داخلی خانه‌ها (چه متراژهای کوچک و چه متراژهای بزرگتر) نکات مهمی وجود دارد که در عین سادگی بسیار مهم و کاربردی هستند. در واقع ممکن است این موارد به دلیل سادگی نادیده گرفته شوند. و اما این نکات تکمیلی عبارتند از:

تمام فضا را با مبلمان پر نکنید. برای رفت و آمد هم جایی را در نظر بگیرید.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک شیک

بسیار مهم است که تمام فضای خالی خانه را با فرش نپوشانید. در سالن پذیرایی وسط سالن را با فرش بپوشانید و قسمتهایی مانند فضای زیر مبلها را اجازه بدهید که خالی بماند.

به خصوص در دکوراسیون داخلی منزل کوچک، بهتر است از مبلمانی استفاده کنید که پایه داشته باشند و فضای زیر آنها دیده شود. این هم ترفندی است برای بزرگتر نشان دادن خانه.

در صورت امکان مبلها را کمی با فاصله از دیوار قرار بدهید. اگر کمی با فنگ شویی آشنایی داشته باشید، می‌توانید به خوبی دریابید که این فاصله‌گذاری در جهت هدایت انرژی‌های خوب صورت می‌گیرد.

بهتر است کفپوشها را از رنگ‌های روشن انتخاب کنید. به این ترتیب با بقیه بخش‌های دکوراسیون داخلی مانند دیوارها و مبلمان به آسانی هماهنگ می‌شوند. اگر دوست داشته باشید از دنیای کفپوش‌ها بیشتر بدانید می‌توانید سری به اینجا بزنید.

برای خانه خود یکتم رنگی در نظر بگیرید و تلاش کنید اینتم را در تمامی بخش‌ها پیاده سازی نمایید.

بسیار مهم است که تمام بخش‌های دکوراسیون خانه شما از یک استایل کلی پیروی کند. شاید برای اینکه یک دید کلی درباره انواع مختلف استایل دکوراسیون داخلی داشته باشید، لازم باشد کمی مطالعه نمایید. برای آگاهی از انواع استایل دکوراسیون داخلی می‌توانید سری به اینجا بزنید.

با کمی خلاقیت می‌توانید بهترینها را بیافرینید!‌ در انتخاب اکسسوری‌ها خلاقیت خودتان را به کار بگیرید. اما حواستان باشد که در استفاده از آنها زیاده روی نکنید. زیرا استفاده زیادی از آنها، تنها موجب آشفتگی در فضا خواهد شد.

می‌توانید از قفسه‌های مدرن و دیواری برای استفاده هر چه بهتر از دیوارها کمک بگیرید. به خصوص در مورد دکوراسیون داخلی منزل کوچک این مورد می‌تواند کمک بسیاری به شما نماید.

اگر چند پنجره در کنار هم دارید، می‌توانید پرده آنها را به هم متصل کنید. این یک ایده جالب و خلاقانه برای بزرگتر نشان دادن فضا می‌باشد.

سادگی هرگز از مد نمی‌افتد. استفاده از انواع تزئینات در بخشهای مختلف دکوراسیون علاوه بر شلوغ نشان دادن فضا باعث می‌شود تا چشمان شما خسته شود.

هماهنگی و یکپارچگی را در تمام فضای خانه در نظر داشته باشید. به عنوان مثال آشپزخانه، سالن پذیرایی و اتاق‌ها باید با یکدیگر در تعادل باشند.

بهترین شکل میز عسلی که در مقابل کاناپه اصلی در سالن پذیرایی قرار می‌گیرد، شکل گرد آن است. دورهمی‌ها با وجود این میز گرد دوستانه‌تر و گرم‌تر خواهد بود.

یکی از بهترین انتخابها در دکوراسیون هر فضایی استفاده از انواع گیاهان با برگهای سبز است. گیاهان در خانه موجب ایجاد حس طراوت هستند. در دکوراسیون منزل کوچک می‌توانید آنها را به صورت آویز مورد استفاده قرار بدهید.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک زیبا

از انبار کردن لوازمی که هرگز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند خودداری نمایید. شاید این جمله را بارها شنیده باشید که: بعدها ممکن است لازم شود! حقیقت این است که لوازمی که بعد از گذشت یک سال مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، احتمال آنکه دوباره استفاده شوند بسیار کم است.

نگاه داشتن این لوازم اضافی به نوعی موجب انسداد انرژی‌های خوب در خانه می‌شود. بنابراین لوازمی را که نیازی ندارید یا بفروشید و یا ببخشید و اگر هم قابل استفاده نیستند دور بریزید.

در دکوراسیون داخلی منزل کوچک از تمام گوشه‌ها و فضاها استفاده کنید. به خصوص اگر خانه شما کوچک است این مورد می‌تواند بسیار به کارتان بیاید. فضای زیر پله،‌ گوشه‌ها، قسمت‌های داخلی کمدها و هر فضای کوچکی که در نظر اول ممکن است به کارتان نیاید را می‌توان با استفاده از کمی خلاقیت به صورت کاربردی دوباره طراحی کرده و مورد استفاده قرار داد.

در هر بخشی که می‌خواهید طراحی دکوراسیون داخلی را انجام بدهید، یک نقطه کانونی در نظر بگیرید. و تمام اجزای چیدمان را حول آن به انجام برسانید. به عنوان مثال این نقطه کانونی در سالن پذیرایی می‌تواند شومینه، کاناپه اصلی و یا حتی میز تلویزیون باشد. و در اتاق خواب می‌تواند تخت‌خواب شما باشد.

تابلوها را فراموش نکنید. سبک کلی تابلوها باید مناسب با استایل کلی خانه باشد. به عنوان مثال اگر خانه شما یک چیدمان کلاسیک دارد، بهتر است تابلوهای شما هم همین سبک کلاسیک را دنبال کنند.

تمام مواردی که در این بخش و بخش‌های قبلی برایتان گفته شد، همگی پیشنهاداتی بودند برای پیاده‌سازی هر چه بهتر سلیقه شخصی شما در دیزاین داخلی خانه. و دیگر ریش و قیچی را به شما می‌سپاریم تا بهترین‌ها را بسازید.

دکور داخلی منزل کوچک

کلام آخر

امروزه هنر و تکنولوژی به همراه ایده‌های خلاقانه چهره‌ای جدید به دیزاین و دکوراسیون خانه‌ها بخشیده است. به طور خاص و ویژه می‌توان به دکوراسیون داخلی منزل کوچک اشاره نمود. که بیشترین تأثیر را در این روند به خود گرفته‌است.

شما می‌توانید با رعایت نکات کلیدی و ساده‌ای که در بخش‌های قبلی به آن اشاره گردید یک چیدمان عالی را در خانه خود تجربه نمایید. و به این ترتیب ساعاتی را به خوشی در کنار عزیزانتان سپری نمایید. اگر فضای خانه شما به قدر کافی بزرگ است که چه بهتر هم این نکات و هم نکات عمومی کاملاً به کارتان خواهد آمد.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با نکات کلیدی و ایده‌های ناب دیزاین داخلی هم برای خانه‌های کوچک و هم سایر فضاها آشنا سازیم. خوشحالیم که تا پایان آئین لایف را همراهی نمودید. امیدواریم با به کار گرفتن این نکات بهشت رؤیایی خود را بیافرینید. چرا که شما لایق بهترین‌ها هستید.

3 thoughts on “دکوراسیون داخلی منزل کوچک – ۵ ایده جذاب! + تصاویر

  1. asal میگوید:

    مطلب خیلی جالبی بود…
    تا حالا از این منظر به قضیه خونه های کوچیک نگاه نکرده بودم…
    دوست دارم نکاتشو توی خونه خودمونم اجرا کنم…
    مرسی ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *