۴.۴/۵ - (۱۰ امتیاز)

دکوراسیون طلا فروشی

طلا یک وسیلهٔ با ارزش و لوکسی محسوب می‌شود که در میان انسان‌ها بسیار محبوب است.

طلا فروشی یک محل بسیار مهم در عرصه تجارت است.

دیزاین و دکوراسیون داخلی این محل تأثیر مستقیمی بر روی جذب مشتری دارد. هر چقدر دیزاین این محیط بهتر باشد و محیط جذاب‌تر باشد باعث می‌شود که میزان فروش شخص بالاتر برود و به موفقیت برسد.

مشتری از بدو ورود به درون فضای طلافروشی توجه خاصی به طراحی دکوراسیون محیط می‌کند به همین منظور برای ظاهر محیط باید نهایت ظرافت را به کار برد.

در ادامه مقاله با آئین لایف همراه باشید.

دکور طلا فروشی

این نکته آنقدر اهمیت دارد که حتی طلا فروشی‌هایی که محصولات خودشان را به صورت اینترنتی به فروش می‌رسانند هم وبسایتی طراحی می‌کنند که بسیار جذاب بوده همچنین در ساخت آن بسیار حساسیت به خرج می‌دهند و سعی می‌کنند ظاهر زیبایی را به وجود بیاورند.

برای اینکه بتواند طلافروشی با ظاهری چشم نواز و زیبا خلق کنید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال به رنگ‌هایی که برای مغازه استفاده می‌کنید توجه کنید سعی کنید با نورپردازی صحیح و اصولی باعث بهتر دیده شدن محصولات که قصد فروش آنها را دارید بشوید؛ مواردی از این قبیل دست به دست هم می‌دهند تا فروش محصولاتتان را بالا ببرید.

اغلب بانوان به زیبایی بصری بسیار توجه می‌کند به همین علت که اکثر طرفداران و مشتریان بانوان هستند باید به زیبایی محل توجه بسیار نمود.

گاهی ایجاد محلی زیبا یک حس دلگرمی در انسان را به وجود می‌آورد و شخص با دیدن دیزاین لوکس در ذهن خود متصور می‌شود که این محل مورد اعتماد می‌باشد و این اطمینان باعث می‌شود که شخص وسیله‌ای که احتیاج دارد را از آن مغازه تهیه نماید به همین علت باید به دیزاین و طراحی طلا فروشی بسیار دقت نمود.

علاوه بر توجه به ایجاد ظاهری چشم‌نواز و زیبا به عوامل دیگری از جمله بالا بردن امنیت محیط نیز باید توجه نمود تا از وسیله‌های قیمتی به خوبی محافظت بشود.

طراحی این محیط بسیار سخت می‌باشد زیرا در طلا فروشی که طلا به فروش می‌رسد به علت اینکه این شیء بسیار با ارزشی محسوب می‌شود، نباید طراحی این محیط به گونه‌ای باشد که اشخاص با ورود به درون آن فضا به راحتی به این اجناس قیمتی دسترسی داشته و در اختیار اشخاص قرار داد.

افرادی که این محیط را طراحی می‌کنند باید دقت داشته باشند که طلا با سایر اقلام متفاوت است یعنی به گونه‌ای نیست که مشتری چیزی را بخواهد و فروشنده در اختیارش بگذارد بلکه باید طراحی این قسمت به صورتی باشد که افراد طلای مورد نظر خودشان را از ویترین شیشه‌ای مشاهده کنند و مدل‌های انتخابی خود را در نظر بگیرد و زمانی که به طور قطعی قصد خرید داشت آن را به فروشنده نشان داده و از فروشنده بخواهد که آن جنس را در اختیارش قرار دهد.

در جواهر فروشی نیز به همین صورت فرقی نمی‌کند که محیط انتخابی کوچک و یا بزرگ باشد چیزی که باید همواره به آن دقت نمود این است که استانداردهای زیبایی شناسی به خوبی رعایت شود و محیطی باشد که تمام نیازهای فرد را پاسخگو باشد همچنین اشخاص مجذوب محیط و اجناس خاص آن بشود.

طراحان داخلی با در نظر گرفتن نوع فروشگاه و دکوراسیون مغازه معیارهایی را برای آن محیط در نظر می‌گیرند و با توجه به اجناسی که درون آن محیط به فروش می‌رسد آنها را اولویت بندی می‌نمایند.

در مورد طلا فروشی اولین اولویت با امنیت و زیبایی محیط است.

اصلی‌ترین رکن و حیاتی‌ترین مسئله برای فروشگاه طلا فروشی امنیت آن است زیرا طلا یک وسیله یبا ارزش و تجملاتی محسوب می‌شود و نباید آن را مثل سایر اجناس در ویترین ساده‌ای قرار داد.

دارا بودن دکوراسیونی مجلل یک فاکتور اساسی در جهت موفق شدن شخص فروشنده محسوب می‌شود؛ همین امر موجب شده تا صاحبان طلافروشی از حرفه‌ای‌ترین و مجرب‌ترین طراحان که مهارت بالایی دارند برای ساخت مجموعه‌شان استفاده کنند.

در ادامه مقاله به بررسی چند مورد از مواردی که در زیبا سازی و دیزاین فضای طلافروشی اهمیت دارد می‌پردازیم و همچنین مواردی که در بالا بردن امنیت محیط طلافروشی باید آنها را در نظر گرفت می‌پردازیم و آن‌ها را بررسی می‌کنیم و اطلاعات جامع و مانعی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

دکوراسیون طلا فروشی جدید

رنگ محیط طلا فروشی

برای دیزاین این مدل مغازه‌ها انتخاب رنگ بندی مناسب امری بسیار مهم است.

البته انتخاب رنگ به کار رفته در محیط در وهلهٔ اول به سلیقهٔ مالک مربوط می‌شود و باید با در نظر گرفتن نظر او باشد.

اما در کل برای انتخاب رنگ مناسب برای محیط فروشگاه باید تلفیقی از رنگ‌های کرم، سفید، طلایی به کار برد. طراحان داخلی تلاش می‌کنند با در نظر گرفتن محیطی که در اختیار دارند بهترین رنگ را برای دیزاین این فضا برگزینند.

برای دیزاین فروشگاه طلا فروشی پیشنهاد می‌شود به هیچ عنوان از رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌های هیجان آور و شاد محسوب می‌شود استفاده نشود مانند رنگ‌های سبز و یا قرمز.

البته دقت داشته باشید که انتخاب رنگ صحیح و مناسب برای این محیط که فضای دورتادور دیوارها، سقف و ویترین را شامل می‌شود باید با در نظر گرفتن نکات خاصی صورت بگیرد تا فضایی زیبا و همینطور استاندارد را ایجاد نماید.

اگر دقت کرده باشید اغلب طلافروشی‌های خاص برای کف فروشگاهشان از کفپوش چوبی استفاده می‌کنند. چوب به کار رفته در کف یک ابهت خاصی به محیط می‌بخشد و باعث به نما آمدن محیط می‌شود.

طراحی این محیط باید به صورتی باشد که بین رنگ انتخابی برای کاغذ دیواری یا رنگ دیوارها با رنگ لوازم تزیینی و دکوری برای محیط هارمونی ایجاد شود.

یک گزینهٔ جذاب دیگر که برای زیبا سازی بیشتری محیط به کار می‌برند استفاده از سنگ‌های آنتیک است. این سنگ‌ها باعث خاص‌تر به نظر رسیدن محیط می‌شود. با بازی کردن با رنگ‌های موجود می‌توانید اقلام مورد نظرتان را خاص‌تر جلوه دهید.

بهتر است از رنگ‌های ملایم و روشن مثل سفید و کرم برای این محیط استفاده کنید و باعث مجلل‌تر نشان دادن محیط بشوید. البته سلیقهٔ شخصی فرد حرف اول را می‌زند فقط دقت داشته باشه که رنگ انتخابی با لوازم و اقلام در یک تناسب رنگی قرار داشته باشد.

نورپردازی محیط طلا فروشی

یک بخش اصلی برای دیزاین محیط طلافروشی استفاده از نورپردازی صحیح و مناسب است.

اگر نورپردازی برای دیزاین محیط و همچنین برای ویترین، تابش نور طبق اصول و با خلاقیت صورت بگیرد سبب می‌شود تا مشتریان بتوانند بهتر بر روی انتخاب طلای موردنظرشان تمرکز کنند و بهترین خرید را تجربه نمایند.

برای اینکه نورپردازی درست صورت بگیرد و فضای داخلی بهتر دیده شود باید نکاتی را مدنظر قرار داد. گفتیم رنگ‌هایی که باعث هیجان می‌شوند و انرژی فرد را بالا می‌برند مانند قرمز برای این فضا مناسب نیست و بهتر است که استفاده نشود و همینطور لامپ‌هایی که دارای نور قرمز هستند هم توصیه نمی‌شود زیرا باعث می‌شود که مشتری دید خوبی نداشته باشد و نتواند برای انتخاب کالایی که قصد خرید آن را دارد تمرکز لازم را داشته باشند و این موارد باعث ایجاد حس عصبانیت در خریدار بشود.

دقت داشته باشید که اصلاً از لامپ مهتابی در طلا فروشی استفاده نکنید. چنانچه از لامپ مهتابی برای نورپردازی فضای طلافروشی استفاده نمودید این نور باعث می‌شود تا رنگ طلا و جواهر به خوبی نشان داده نشود به همین علت خریدار حس می‌کند که این محصول مرغوب نیست و برای خرید آن دو دل می‌شود.

در طلا فروشی‌هایی که به سبک مدرن و امروزی طراحی شده‌اند از لامپ‌های هالوژن و آنهایی که مصرفشان پایین است استفاده می‌نماید. این لامپ‌ها نور زیبایی دارد و باعث می‌شود که طلا بهتر دیده شود همچنین باعث کاهش استفاده از سوخت طبیعی و هزینه‌های آن می‌شود.

دکوراسیون جواهر فروشی

یک ایدهٔ جالب برای ایجاد فضای لوکس، استفاده از نورهای متحرک است.

از نورهای متحرک می‌توانید جهت جذاب‌تر نشان دادن کف چین ویترین و درون فضای فروشگاه استفاده کنید و باعث جلب توجه اشخاص شوید که این مورد حواس فرد را به خودش معطوف نماید و باعث شود که مشتری به سمت مغازه جهت خرید طلا گام بردارد.

امنیت محیط طلا فروشی

یکی از شغل‌هایی که امنیت در آن محل و کسب و کار فرد بسیار حیاتی است شغل طلا فروشی محسوب می‌شود.

اهمیت این مورد به قدری است که قبل از هر چیزی حتی توجه به زیبایی محیط باید برای این مورد تمهیدات لازم را در نظر گرفت.

همانطور که می‌دانید طلا کالای گران بهایی است به همین منظور امنیت داشتن آن بسیار مهم می‌باشد تا از سرقت اجناس موجود در فروشگاه جلوگیری شود.

برای پیشگیری از سرقت طلا با بالا بردن امنیت می‌توانید از مواردی مثل شیشه‌های ضد سرقت، نصب دوربین مداربسته، درب‌های ریموتی قفل دار، استفاده از گاوصندوق و دزدگیر و مواردی از این قبیل استفاده نمایید تا امنیت محیط را تا حد ممکن بالا ببرید.

طراحان داخلی که این کار طراحی این فضا را انجام می‌دهند باید تمامی اصول محافظتی را به طور درست و دقیق در نظر بگیرند تا از بروز هرگونه مشکل‌های احتمالی مراقبت کنند.

به خاطر اینکه این پروژه‌ها کمی دشوار محسوب می‌شود و برای طراحی آن باید پروژه‌های زیادی طی شود تا به نتیجه قابل قبولی برسد از طراحان داخلی مجرب و باسابقه برای طراحی این فضا استفاده می‌کنند.

محل قرارگیری دزدگیر و گاز صندوق: یکی از مواردی که در طراحی این محل جهت بالا بردن امنیت محیط باید به آن توجه نمود مکان نصب دزدگیر و گاوصندوق است. بهترین محل برای قرارگیری گاوصندوق درون دیوار می‌باشد با این کار تا حد زیادی از سرقت نمودن لوازمی که درون گاوصندوق قرار می‌دهید می‌کاهید.

دزدی کردن یک کاری است که نیاز به سرعت بالا دارد بنابراین باید برای محل تمهیداتی را قرار داد که تا حد ممکن باعث شود که سارق برای دزدیدن وسیله به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد.

با بالا بردن امنیت باعث می‌شوید که سرعت سارق پایین بیاد در نتیجه از انجام دزدی صرف نظر نماید.

مختل کردن لوازم امنیتی محیط با استفاده از تکنولوژی‌های امروزه کاری دشوار است. گاوصندوق و یا دزدگیری که بر روی این موارد قرار می‌گیرد سبب می‌شود تا امنیت آنها را بالا برده و سارق نتواند به راحتی از طلافروشی سرقت نماید.

دکوراسیون طلا فروشی شیک

استفاده از شیشه ضد سرقت: یکی دیگر از مواردی که استفاده از آنها برای بالا بردن امنیت بسیار لازم می‌باشد استفاده از شیشه‌های ضد سرقت است.

از این شیشه‌ها برای ویترین و درب فروشگاه استفاده می‌کنند؛ همچنین در جلوی درب ورودی فروشگاه باید از قفل‌های امنیتی استفاده نمود.

مجهز کردن در به قفل ضد سرقت باعث می‌شود از اولین قدم سارق برای ورود به درون محیط جلوگیری شود.

بهترین جنس شیشه که سارق نتواند آن را بشکند و وارد فضای مغازه شود استفاده از شیشه‌های مینرالی است.

این شیشه‌ها ضخامت بالایی دارد از این شیشه‌ها برای محل‌هایی که در معرض خطر هستند استفاده می‌شود.

هر اندازه که ضخامت شیشه بیشتر باشد ایمنی آن نیز بالاتر می‌رود.

این شیشه‌ها در رنگ‌های مختلفی موجود است برای طلا فروشی از رنگ خام و بی رنگ استفاده می‌شود تا هم اشخاص بتواند اجناس خود را به خوبی مشاهده کنند و همینطور از اقلام موجود در محیط نیز به خوبی حافظت شود.

مغازه‌های طلافروشی همیشه در معرض تهدید و سرقت اشخاص سارق هستند سارق به همین علت برای اینکه اشخاصی که در این حوزه فعالیت می‌کند از امنیت شغلی و روانی بهره مند باشد باید تا حد ممکن نکات ایمنی را رعایت نمود.

 استفاده از آژیر خطر: با دقت به طراحی و نصب کردن آژیر خطر در بهترین و نزدیک‌ترین محل و همینطور در دسترس بودن افرادی که در این محیط کار می‌کند از اقداماتی است که طراحان داخلی به آن دقت می‌نمایند و با این کار به مالک طلافروشی کمک می‌نمایند.

دکور جواهر فروشی

نکته‌ای که در این مورد بسیار مهم می‌باشد این است که باید آژیر خطر در محلی نصب شود که قابل مشاهده افراد نباشد و در دید و دسترس عموم نباشد.

نصب دوربین مدار بسته: این مورد مؤثرترین و تاثیرگذارترین شیوه برای ایجاد امنیت در محیط طلا فروشی است. این دوربین‌های امنیتی بیست و چهار ساعته ضبط می‌کنند و بازدارنده‌ترین عامل محسوب می‌شوند زیرا اشخاص سارق با دیدن دوربین‌های امنیتی فکر سرقت از آن محیط را سرشان بیرون می‌کند. همچنین نصب دوربین امنیتی نسبت به سایر عواملی که در ایجاد محیط امن بکار می‌رود ارزان‌تر و بهتر است. ابتدا از اینکه دوربین در مناسب‌ترین مکان نصب شده باید اطمینان حاصل نمود و بعد از نصب آن را به کامپیوتر و یا تلفن همراه شخص وصل نمود تا تصاویر ضبط شده بر روی سیستم انتقال پیدا کند.

بخش آخر

در این مقاله سعی شده که به تمامی سؤالات شما دوستان گرامی در خصوص نحوهٔ دکوراسیون طلا فروشی پاسخ دهیم و اطلاعات جامع و مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم تا با مطالعه آن از هر وبسایت دیگری بی نیاز شوید. چنانچه در خصوص سوالی داشتید تیم معماری آئین لایف همراه و پاسخگوی سؤالات ارزشمند شما است.

منبع : Alibaba

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *