۲/۵ - (۲ امتیاز)

پارتیشن شیشه ای

ما در این مقاله قصد داریم شما را با پارتیشن شیشه ای و تاثیر پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون خانه آشنا نماییم تا بتوانید ایده های متنوعی برای انجام دکوراسیون به کمک شیشه داشته باشید.

پس اگر شما هم علاقه مند به دکوراسیون هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی با ارزش میلیون ها تومان را به شما آموزش دهیم که حاصل سال ها تجربه در انجام دکوراسیون منزل و محیط های اداری است.

پارتیشن شیشه ای با رویکرد مینیمالیستی بهترین انتخاب برای دفاتر مدرن است و به خوبی نور را به محیط هدایت می کند. این پارتیشن ها با ایجاد یک سطح شفاف، بستر مناسبی را برای تبلیغات یا مدیریت منابع انسانی فراهم می کنند.

استفاده از این پارتیشن علاوه بر تقسیم بندی فضاهای مورد نظر در ادارات، نقش بسزایی در زیبایی دکوراسیون داخلی فضای اداری دارد که قابل مقایسه با سایر محصولات نیست.

این پارتیشن ها ترکیبی بسیار جذاب و زیبا از شیشه و آلومینیوم با تنوع رنگ و کیفیت در پروفیل ها و یراق آلات درب پارتیشن می باشد که برای جداسازی قسمت های مختلف در یک دفتر کار مدرن استفاده می شود. استفاده از شیشه به عنوان جدا کننده فضا به انتقال نور محیط به قسمت های دیگر محیط نیز کمک می کند و همچنین نقش مهمی در کنترل صدا دارد.

به جرئت می توان گفت پارتیشن های شیشه ای فریم لس جدیدترین و زیباترین نوع پارتیشن قابل استفاده در ادارات هستند.

انواع پارتیشن

پارتیشن ها در انواع مختلفی وجود دارند که در ادامه چند مورد را نام خواهیم برد:

  • پارتیشن های آلومینیومی و شیشه ای

  • پارتیشن ام دی اف

  • پارتیشن های شیشه ای فریم لس

چرا استفاده از پارتیشن شیشه ای توصیه می شود؟

تکنیک های به کار رفته در ساخت و نصب پارتیشن شیشه ای تک جداره به گونه ای است که این نسل از پارتیشن ها به یکی از موثرترین و جذاب ترین پارتیشن های موجود در بازار تبدیل شده است.

مهم ترین ویژگی های این نوع از پارتیشن ها عبارت اند از:

  • قیمت بسیار مناسب
  • سرعت بالای این نوع پارتیشن ها در تولید و نصب
  • صدای قابل قبول در مقایسه با سایر پارتیشن های موجود در بازار یکی از نقاط مثبت و قابل توجه در این ابزار دکوراسیون است.

پارتیشن شیشه ای چقدرعایق صدا است؟

یکی از دغدغه های اصلی کسانی که مایل به استفاده از پارتیشن اداری در دفاتر خود هستند عایق صدا بودن پارتیشن می باشد.

اصولاً چیزی به نام عایق صدا در همه پارتیشن ها وجود ندارد، حتی اگر فرض کنیم پارتیشنی با عایق صوتی ۱۰۰ درصد طراحی و ساخته شده است، این موضوع با چالش های بزرگی مواجه است، زیرا در اکثر فضاهای اداری که در اطراف ما وجود دارد.

سقف ها، کف ها و دیوارها عایق صدا نیستند و در نتیجه می توانند به ایجاد صدمات صوتی بالا کمک کنند. پارتیشن های شیشه ای حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد انکسار صدا در محیط اطراف را تشکیل می دهند که آن ها را در وضعیت بهتری نسبت به سایر جداکننده ها قرار می دهد.

پارتیشن های شیشه ای دوجداره از نظر انکسار صدای محیط هیچ تفاوتی با پارتیشن های شیشه ای تک جداره ندارند چرا که هر دو پارتیشن دارای شیشه های تک جداره در قسمت در هستند و معمولا از پارتیشن های دوجداره برای مصارف دیگر استفاده می شود.

کدام پارتیشن ها ارزان ترند؟

طراحی پارتیشن ها در کشور ما کاملا به روز بوده و از نظر کیفیت می تواند با اکثر کشورها رقابت کند. پارتیشن های مختلفی در بازار موجود است از جمله پارتیشن شیشه ای فریم لس، پارتیشن شیشه ای و آلومینیومی، پارتیشن ام دی اف، تمامی پارتیشن های فوق دارای مدل های تک جداره و دو جداره می باشند.

در قیمت گذاری پارتیشن ها مدل و مقدار مواد اولیه مصرفی در ساخت آن و در نهایت حمل و نصب این محصول تاثیر بسزایی دارد و مورد توجه قرار می گیرد.

پارتیشن شیشه ای چه رنگی است؟

پارتیشن شیشه ای فریم لس به عنوان یکی از کم تولید ترین پارتیشن ها دارای رنگ بندی متنوع در فریم ها، دستگیره ها و لولاهای آلومینیومی و همچنین شیشه می باشد.

رنگ های سفید، مشکی، طوسی و نقره ای در قاب و یراق آلات از جمله رنگ های پرفروش هستند که بر اساس نظر کارفرما و بر اساس رنگ های موجود در سراسر فضای اداری و دکوراسیون داخلی انتخاب می شوند.

شایان ذکر است تمامی رنگ ها به صورت رنگ های روکش دار و الکترواستاتیک ضد خش در کیت پارتیشن بندی موجود بوده و مجهز به این ویژگی می باشند.

هنگام سفارش شیشه و حتی پس از نصب پارتیشن بهتر است از انواع شیشه های رنگی و یا انواع کیت های رنگی برای پوشش شیشه خود استفاده کنید.

کار بر روی پارتیشن های شیشه ای چقدر طول می کشد؟

پارتیشن های شیشه ای فریم لس کمترین زمان را برای طراحی و اجرا دارند. اجرای پارتیشن شیشه ای در دو بازه زمانی امکان پذیر است که در صورت سفارش معمولا از طراحی تا اتمام ۱۰ روز زمان می برد و در صورت فورس ماژور تا دو روز کاری امکان نصب و اجرا وجود دارد.

به جرئت می توان گفت با این زمان پارتیشن شیشه ای تک جداره سریع ترین نوع پارتیشن موجود در بازار است و به دلیل این نکته مثبت طرفداران زیادی دارد.

ارتفاع پارتیشن شیشه ای چقدر است؟

پارتیشن های شیشه ای که به دلیل استحکام بالای فریم آلومینیومی و ساختار مربوط به آن ساخته و نصب می شوند، از نیم متر تا ارتفاع ۳۱۰ سانتی متر قابل پارتیشن بندی هستند، اما در هنگام سفارش پارتیشن باید پاسخگوی نیاز پروژه باشد و از طرفی پاسخ به نیاز ها را انجام دهد.

پارتیشن های شیشه ای بهترین ارتفاع از نظر استحکام و زیبایی پارتیشن چسباندن به سقف دارند اما همیشه در کار استثنا وجود دارد. در برخی موارد طراح داخلی بنا به نیاز کارفرما یا محدودیت سیستم های نصب ممکن است ارتفاع متفاوتی را در نظر بگیرد.

پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون خانه

طراحی داخلی منزل، طراحی کابینت آشپزخانه، دکوراسیون اتاق خواب، استفاده در حمام و سرویس بهداشتی و طراحی کمد دیواری تنها بخشی از کاربرد های پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون منزل است. پارتیشن شیشه ای در طراحی داخلی یکی از ایده های مدرن و پرطرفدار است که می توان از آن در تمامی قسمت های دکوراسیون استفاده کرد.

• باید گفت که استفاده از خلاقیت در طراحی و ساخت پارتیشن شیشه ای شاید بهترین ویژگی پارتیشن شیشه ای برای استفاده در قسمت های مختلف یک پروژه اجرایی باشد.

• با توجه به تغییر مداوم ایده ها در طراحی دکوراسیون مدرن، باید گفت که می توانید هر روز دکوراسیون داخلی را تغییر دهید و موارد جدیدی را اعمال کنید.

• استفاده از پارتیشن شیشه ای در طراحی دکوراسیون منزل تا طراحی کمد اتاق خواب و یا حتی حمام شیشه ای بسیار کوچک بسیار زیاد است.

استفاده از شیشه در قسمت های مختلف طراحی دکوراسیون خانه علاوه بر ایجاد زیبایی یکی از محبوب ترین ایده های مدرن است.

از جنس شیشه در قسمت های مختلف ساخت پنجره ها، دیوار های شیشه ای، درهای شیشه ای تا پارتیشن ها و سایر عناصر در طراحی دکوراسیون منزل استفاده می شود. در اینجا ایده هایی وجود دارد که می توانید برای ساخت یا طراحی پارتیشن شیشه از آن ها استفاده نمایید.

• طراحی انواع مدل های شومینه شیشه ای

• طرح درب شیشه ای کابینت

• استفاده از پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی مدرن و مجلل

• پارتیشن در طراحی دکوراسیون منزل از چوب، فلز، شیشه، طبیعی و گیاهی

• پارتیشن شیشه ای ثابت یا متحرک در طرحی مدرن برای دکوراسیون پذیرایی

• استفاده از شیشه در طراحی تراس یا بالکن خانه

• طراحی روف گاردن شیشه ای برای ساختمان

• پارتیشن های کف تلفیقی از چوب و شیشه با امکان استفاده از لوازم تزئینی در دکوراسیون پذیرایی می باشد.

• پارتیشن شیشه ای در طراحی کمد یا رختکن

• پارتیشن شیشه ای در طراحی مکان لباسشویی یا کمد دیواری

• پارتیشن شیشه ای در طراحی مدرن برای دکوراسیون اتاق خواب

• طراحی درب شیشه ای برای ساختمان و درب ورودی خانه

• استفاده از پارتیشن شیشه ای در فضای داخلی لابی و بسیاری موارد دیگر…

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با مهم ترین نکات پارتیشن شیشه ای آشنا نماییم و به شما اهمیت پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون خانه را توضیح دهیم. اما مهم ترین نکته در دکوراسیون خانه این است که پیش از هر اقدامی در ابتدا با یک متخصص دکوراسیون داخلی مشورت نمایید تا بدون هیچ مشکلی دکوراسیون محل مورد نظر خود را انجام دهید.

در پایان از شما سپاس گذارم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. اگر سوال یا ایده ای در رابطه با پارتیشن ها و انواع مختلف آن داشتید، حتما در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را از متخصصین وب سایت ما دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *