۴.۱/۵ - (۲۳ امتیاز)

کاغذ دیواری پذیرایی

یکی از بخش‌های اصلی هر خانه‌ای،‌ پذیرایی است. در خانه‌ها با متراژ متوسط و کوچک این فضا به نوعی به بخش نشیمن خانه نیز مبدل شده‌است. و تنها در خانه‌های کمی بزرگ‌تر به عنوان یک بخش مجزا در کنار نشیمن در خانه، به استقبال از مهمانان اختصاص یافته‌است. بسیاری از افراد دوست دارند قبل از هر کاری این بخش را زیبا و دوست داشتنی بسازند. از این رو اگر قرار باشد، بین بخش‌های مختلف خانه، قسمتی برای بازسازی در نظر گرفته شود،‌ این بخش از اولویت اول برخوردار است.

 

پیشنهاد مقاله : کاغذ دیواری چیست

 

از جمله تغییراتی که در این بخش می‌توان ایجاد کرد، زیبا سازی دیوارهای آن است. در واقع با تزئین و ایجاد تغییر کوچکی در دیوارهای پذیرایی،‌ می‌توان اتمسفر فضا را به طور کلی تغییر داد.

از جمله انتخاب‌هایی که در تزئینات برای دیوار بخش پذیرایی وجود دارد، خرید کاغذ دیواری است. اما این کاغذ دیواری چگونه باید مورد استفاده قرار گیرد؟ کاغذ دیواری پذیرایی مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ اگر شما هم دوست دارید بخش پذیرایی خانه‌تان شیک و خاص باشد، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. در اینجا می‌خواهیم به معرفی انواع کاغذ دیواری پذیرایی بپردازیم و شما را با هزار نکته باریک‌تر از مو آشنا سازیم.

 

کاغذ دیواری پذیرایی مناسب را چطور می‌توان انتخاب کرد؟

همیشه انتخاب در بین هزاران طرح و رنگ کار دشواری است! مگر آنکه ما واقعا بدانیم که چه می‌خواهیم و به دنبال چه چیزی می‌گردیم؟!

در بین طراحان دکوراسیون داخلی یک ایده کلی وجود دارد! آن ایده این است که شما می‌توانید با استفاده از انواع گوناگون کاغذهای دیواری، به بخش‌های مختلف خانه‌تان، شخصیت ببخشید! و این شخصیت بسیار شبیه به آن چیزی است که دوست دارید از خود بروز دهید! به همین دلیل مهمترین قدم در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی مناسب، این است که بدانید می‌خواهید به کجا برسید؟ در قدم اول، از خود بپرسید که چه چیزی بیشتر از همه برای شما معنا و مفهوم آرامش را در پی دارد؟

به عنوان مثال: اگر عاشق طبیعت هستید، و بودن در فضای طبیعی به شما آرامش می‌بخشد؛ می‌توانید از کاغذ با طرح برگ‌ها و گیاهان سبز استفاده کنید.

 

پیشنهاد مقاله : دیوارپوش چیست

 

همواره به یاد داشته باشید که مبلمان و کاغذ دیواری پذیرایی یکدیگر را کامل می‌کنند. مثلا در مثال قبلی، اگرکاغذ با طرح گیاهان انتخاب می‌شود، یک انتخاب برای مبلمان، استفاده از چوب بامبو است!‌ به همین سادگی! البته شاید خیلی هم ساده نباشد اگر قصد تعویض مبلمان خود را نداشته باشید! در این صورت سلیقه و خواست شما باید در چارچوب استایل و چیدمان فضا، محدود شود. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که به هر حال، استایل مبلمان نیز مطابق سلیقه شما صورت گرفته‌است!

حالا می‌خواهیم برویم به سراغ ایده‌های طلایی در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی! پس در ادامه نیز با ما همراه شوید!

 

ایده‌های طلایی در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

حتما برای شما هم پیش آمده است که وارد خانه‌ای شوید و ببینید، با وجود سادگی در مبلمان، خانه ظاهری بسیار شیک داشته باشد! نکته مهم در اجرای این ایده‌های ناب است و بس!‌ البته ما در اینجا تنها بخشی از این کلیدهای طلایی را برایتان بازگو می‌کنیم، اما شما می‌توانید با کمک نیروی خلاقیت خودتان، هزاران طرح و ایده جدید را پیاده سازی کنید. به خاطر داشته باشید که خانه شما و به نوعی کاغذ دیواری مورد استفاده‌تان، بخشی از شخصیت شما را به نمایش خواهند گذاشت!

 

یکی از روش‌های معمول در بکارگیری کاغذ دیواری،‌ استفاده از این مدل دیوار پوش بر روی دیوارهای بخشی از فضاست. اما دقت داشته باشید که این انتخاب‌ها باید هوشمندانه و به دنبال هدفی، انجام شوند. در بین استایل‌های مختلف دچار سردگمی نشوید. تا پایان پروژه به یک استایل خاص پایبند باشید! حالا برویم به سراغ نکات جالب در بکارگیری کاغذ دیواری پذیرایی!

 

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون مغازه

 

اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، از طرح‌های شلوغ و رنگ‌های پررنگ بپرهیزید! ‌به این ترتیب، تاکید بیشتری بر کوچکی فضا خواهید کرد.

 • از آنجا که شما در زمان‌های زیادی در این فضا حضور خواهید داشت، بسیار مهم است که رنگی را انتخاب کنید که به سرعت از آن خسته نشوید.
 • استفاده از کاغذ دیواری بافت دار فضا را برای شما به محیط آرامی تبدیل می‌کند. این نوع کاغذ را به عنوان یک انتخاب مدرن و شیک، در نظر داشته باشید.
 • می‌توانید از رنگ‌های شاد و زنده برای قسمت غذا خوری استفاده کنید. این رنگ‌ها بسیار پر انرژی هستند. و میز ناهار خوری جایی است که افراد برای غذا خوردن دور هم جمع می‌شوند، انرژی رنگ‌های دیوار، این دورهمی خانوادگی را پر انرژی‌تر و گرم‌تر خواهد کرد.
 • در صورتیکه در این قسمت از خانه شومینه دارید، میتوانید یک ابتکار جالب به خرج بدهید! شومینه و بخشی از دیوار آن را به عنوان یک بخش مجزا لحاظ کنید. حالا دو انتخاب دارید؛ می‌توانید این دیوار منتخب را فقط با کاغذ دیواری بپوشانید و یا اینکه تنها این قسمت را رنگ کنید. با این کار تاکید بیشتری بر شومینه به عنوان نقطه کانونی فضا خواهید داشت. سعی کنید رنگ دیوار از طیف رنگی خود شومینه انتخاب شود تا به این ترتیب هارمونی بیشتری در فضا رعایت گردد.

 

پیشنهاد مقاله : کاغذ دیواری در مشهد

 

 • می‌توانید پس زمینه تزئینی ایجاد کنید. یک ایده ساده اما در عین حال به شدت خلاقانه! در بخشی از فضا از یک قفسه با پشت باز استفاده کنید. این قفسه را در مقابل یک دیوار با پوشش کاغذ دیواری استفاده کنید. چیدمان قفسه را با المان‌های همرنگ دیوار انجام دهید. سعی کنید از مبلمان با رنگ خنثی استفاده کنید تا از ایجاد شلوغی در فضا جلوگیری شود. یکی از بهترین رنگ‌ها برای مبلمان، سفید است. .سفید به راحتی با دیگر رنگ‌ها ست می‌شود.
 • از دو ضلع دیوار در امتداد یکدیگر استفاده کنید. با این کار حرکت در دیوارها را القا خواهید کرد. یک ایده جالب برای پایین آوردن هزینه کاغذ، این است که، می‌توان نصب کاغذ دیواری تنها بر روی دو سوم یا نیمی از ارتفاع دیوار انجام گیرد.
 • اگر دوست دارید با کمترین هزینه، تغییر چشمگیر در اتاق پذیرایی ایجاد کنید، پیشنهاد ما استفاده از دیوارهای کوچک است!‌ بهتر است این دیوار، نقطه کانونی باشد. مانند دیوار شومینه.
 • از تنالیته‌های مختلف یک رنگ استفاده کنید. باید دوباره تاکید کنیم که، زمانی که از تناژهای مختلف یک رنگ استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که مبلمان یا در رنگ‌های خنثی انتخاب شوند و یا به رنگ یکی از تناژهای رنگی موجود در طرح کاغذ. هر چه این رنگ روشن‌تر باشد بهتر است.
 • از طرح‌های زیبای گل‌ها غافل نشوید! به این ترتیب حس ظرافت و طبیعی گلها را در کنارتان خواهید داشت. این طرح‌ها می‌توانند به صورت تک رنگ باشند و یا اینکه در رنگ‌های طبیعی‌شان انتخاب شوند. در حالتی که به صورت تک رنگ باشند، ست کردن آنها با وسایل موجود در فضا راحت‌تر خواهد بود.
 • زمانی که تصمیم می‌گیرید یک ایده خلاقانه را اجرا کنید، باید تمام جوانب امر را بسنجید. شما می‌توانید از تکنیک‌های مختلف هنری بهره بگیرید. اما توجه کلی به سبک اتاق پذیرایی داشته باشید تا از اصل موضوع منحرف نشوید. از تکنیک‌های نقاشی الهام بگیرید و کاغذهایی با طرح‌های آبرنگی را بکار بگیرید. این طرح‌ها در عین سادگی، جلوه‌ای مدرن و هنری به فضای شما می‌بخشند.
 • کاغذها با تصویر آجری، یکی از جذاب‌ترین انتخابهایی است که می‌توانید داشته باشید!‌ این دیوارها همیشه در دکوراسیون داخلی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. طرح آجر، نوعی گرما با خود به همراه دارد. در صورتی که این طرح با چیدمان و وسایل شما سازگاری دارد، می‌تواند یکی از همان انتخاب‌هایی باشد که تا سالیان طولانی از دیدنش لذت ببرید!

حالا که با ایده‌های مختلف و خلاقانه بکارگیری کاغذ دیواری پذیرایی آشنا شدید، می‌خواهیم در مرحله بعد ببینیم این کاغذ را در کدام قسمت‌ها بهتر است نصب کنیم.

 • برای از بین بردن یکنواختی فضا می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری، بخشی از در و یا میز و یا وسیله‌های دیگری را در اتاق پذیرایی بپوشانید. به این ترتیب ارتباطی بین مبلمان و دیوارها به وجود می‌آورید.
 •  

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون دفتر کار

 

درکنار تمام این نکات توجه داشته باشید که قبل از هر چیزی، شما تعیین کننده استایل و رنگ و طرح کاغذ دیواری‌تان هستید. رنگ و طرحی را انتخاب کنید که به شما حس آرامش و نشاط را همزمان هدیه می‌کند. زیرا در قدم اول می‌خواهیم خانه شما برای خودتان زیبا و دوست داشتنی باشد. بنابراین ردپایی از امضای شخص شما، باید در تمام قسمت‌ها به چشم بیاید.

کاغذ دیواری پذیرایی چگونه اجرا می‌شود؟

در هر فضا یک نقطه کانونی وجود دارد. منظور از نقطه کانونی، دقیقا بخشی است که در بدو ورود، نظرات را به خود جلب می‌کند. این بخش می‌تواند، دیوار شومینه باشد. یکی دیگر از این نقاط می‌تواند دیوار پشت تلویزیون باشد و یا اینکه بخشی از دیوار قسمت ناهار خوری را شامل شود.پیشنهاد مقاله : میز تلویزیون

شما می‌توانید با در نظر گرفتن نکاتی که در قسمت ایده‌ها مطرح شدند، این بخش‌ها را با کاغذ دیواری پذیرایی بپوشانید. و برای سایر قسمت‌ها از رنگ استفاده کنید. این رنگ باید با رنگ کاغذ انتخاب شده، در هماهنگی کامل باشد.

نکات تکمیلی در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

به نور در فضا بسیار توجه داشته باشید. اگر اتاق شما، نور کافی ندارد، بهترین انتخاب، استفاده از کاغذها با رنگ روشن و طرح‌های خلوت است.

بسیار جالب‌تر خواهد بود اگر دیوارها با کفپوش‌ها هماهنگ باشند. اگر کف طرح شلوغی دارد، دیوارها را با طرح خلوت‌تر انتخاب کنید.

هر چه از رنگ‌های روشن استفاده کنید، نور بیشتر شده و فضا، بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید. اگر چیدمان شما، از نوع کلاسیک است، کاغذهایی با طرح‌های طلایی می‌توانند، با چیدمان شما به خوبی هماهنگ شوند.

اگر مساحتی که در آن از کاغذ استفاده شده، کوچک است،‌ می‌توانید در دیگر قسمت‌های مبلمان از المان‌های همرنگ طرح و نقشه کاغذ،‌ استفاده کنید. مانند کوسن‌های رنگی و یا اکسسوری‌های ظریف و کوچک. حواستان باشد در این مورد بخصوص، زیاده‌روی نکنید. همیشه حفظ هارمونی فضا یکی از مهمترین نکاتی است که در همه حال باید به آن پایبند بود.

 

در صورتی‌که اتاق پذیرایی شما دیوارهای بسیار بلندی دارد،‌ از انواع کاغذ با طرح‌های افقی استفاده کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که خطوط افقی، از ارتفاع کاسته و به عمق محیط اضافه می‌کنند.

اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است، تا حد امکان از رنگهای روشن و براق استفاده کنید تا به این وسیله، فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

 

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون پذیرایی

 

 

به خاطر خود بسپارید که در یک طراحی دکوراسیون مدرن، همه چیز ساده است. تنوع رنگی زیادی به چشم نمی‌خورد و حتما از یک رنگ خنثی استفاده می‌شود. اگر چنانچه طراحی مبلمان شما سبک مدرن و امروزی دارد،‌کاغذی که انتخاب می‌کنید، تا حد امکان ساده و یا با طرح‌های خلوت باید باشد.

مهمترین ویژگی‌های کاغذ دیواری پذیرایی

نکاتی که در اینجا به آنها خواهیم پرداخت، به نوعی عمومیت داشته و برای دیگر فضاها هم می‌توان از آنها استفاده کرد. از جمله مهمترین ویژگی‌های کاغذ دیواری مرغوب برای استفاده در خانه، عبارت است از:

 1. بسیار مهم است که کاغذ قابلیت شستشو را داشته باشد.
 2. ضد گرد و غبار باشد و به آسانی چرک نشود. به هر حال برای خرید و نصب کاغذ‌های دیواری، هزینه‌هایی انجام می‌گیرد. این کاغذ‌ها باید تا مدت زمان خوبی ظاهر زیبایشان را حفظ نمایند. از این رو یکی از بهترین گزینه‌ها در انتخاب دیوارپوش مناسب، دارا بودن خاصیت ضد گرد و غبار آنها می‌باشد.
 3. در مقابل تابش نور خورشید، خیلی سریع تغییر رنگ ندهند. و از این نظر مقاوم باشند.
 4. مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و پاره شدن. این گزینه یک آیتم ایده‌آل است مخصوصا برای کسانی است که در خانه‌شان کودک خردسال دارند.

بهتر است که در ابتدا با صرف هزینه بیشتر، کاغذی را انتخاب کنیم که عمر طولانی‌تری دارد و دیرتر کهنه می‌شود. این هزینه، به طور حتم از هزینه تعویض سالانه کاغذ دیواری بسیار کمتر است.

سخن آخر

می‌خواهیم محیط خانه‌، برایمان سرشار از حس خوب آرامش باشد. جایی که بتوانیم ساعاتی را در کنار عزیزانمان به استراحت و گفتگو بپردازیم. از این رو بسیار دوست داریم تا با اعمال تغییراتی هر چند کوچک، محیط خانه‌مان را بیش از پیش دوست داشتنی سازیم. یک انتخاب خوب،‌ استفاده از کاغذ دیواری است.

 

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون داخلی منزل

 

اگر با قدم زدن در بخش‌های مختلف خانه، به اتاق پذیرایی رسیدید،‌ اندکی صبر کنید!‌ اینجا یکی از بخش‌های مهم خانه است که شما می‌توانید آن را تغییر بدهید. در این مقاله برایتان از پارامترها و ایده‌های طلایی انتخاب کاغذ دیواری اتاق پذیرایی گفتیم. امیدواریم این ایده‌های ناب، بتوانند گامی مثبت در جهت زیباتر ساختن خانه شما باشند! متشکریم که برای داشتن خانه رویایی‌تان با همراه شدید!

 

2 thoughts on “کاغذ دیواری پذیرایی ۲۰۲۲ – شیک و خاص [+عکس]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *