۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

لوازم‌خانگی یکی از پراستفاده‌ترین وسایل در داخل منازل می‌باشد. این لوازم علاوه بر استفاده مخصوصی که دارند به‌عنوان تزیینات نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند. لوازم آشپزخانه بخشی از لوازم منزل محسوب می‌گردد که همواره نقش بسزایی در داخل خانه بازی می‌کنند.

این لوازم شامل ظروف چینی، ظروف آکروپال، ست قاشق و چنگال، لیوان، استکان و نعلبکی، قابلمه‌ها و … . می‌شود. این لوازم ازآن‌جهت که با بخش خوراک ما در ارتباط هستند از اهمیت بالایی برخوردارند و همواره یکی از دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار تهیه این لوازم بوده است.

یکی از سنت‌های ما ایرانیان خرید جهیزیه برای عروس می‌باشد. این سنت در چند سال اخیر موجب چشم و هم چشمی و وسیله‌ای برای پز دادن به بقیه افراد فامیل شده است. به‌گونه‌ای که در خرید این نوع اقلام از هم پیشی می‌گیرند و حتی به نوع ناخن‌گیر سروکار دارند.

متأسفانه همین عوامل باعث شده تا شروع زندگی برای جوانان و خانواده‌های آنها سخت شود و سن ازدواج هرسال بیشتر می‌شود. یکی از وسایلی که خیلی در زمان خرید جهیزیه از اهمیت بالایی برخوردار است خرید ملزومات مخصوص آشپزخانه است. در این مقاله به بحث مربوط به سرویس غذاخوری و به طور خاصه به ظروف آکروپال می‌پردازیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم. امیدوارم که تا پایان این مقاله همراه باشید و بتوانید از این مقاله بهترین استفاده را بکنید. پس تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

انواع سرویس غذاخوری

سرویس غذاخوری بسته به نوع جنس به‌کاررفته به چند دسته تقسیم می‌شود. این سرویس شامل انواع وسایل مانند برنج خوری، سالادخوری، پیاله، خورشت خوری، جای سس، دیس و … می‌شود. در خرید سرویس غذاخوری به تعداد اقلام موجود در سرویس توجه خاصی میشود و این سرویس را با واحد چندنفره خرید می‌کنند. مانند  6 سرویس نفره، ۱۲ نفره، ۱۸ نفره و … .

جنس این سرویس می‌تواند از نوع‌های مختلفی باشد که به‌تبع دارای قیمت‌های مختلفی هستند. از انواع آن می‌توان به جنس بلور و شیشه، آکروپال، استیل، ملامین و چینی اشاره کرد. امروزه در هنگام خرید سرویس غذاخوری بیشتر ظروف از جنس آکروپال و چینی به فروش می‌رود.

طرح‌های به‌کاررفته در روی این ظروف در خرید آن نقش بسزایی دارند. این طرح‌ها هم در هنگام غذا خوردن به شما احساس خوبی می‌دهند و هم از جهت تزئینات و دکور نیز به آشپزخانه منزل شما شکل بهتری مدهند و از لحاظ زیباشناختی منزل شما رو جذاب می‌کنند. البته هدف خرید این ظروف غذاخوری برای خیلی از افراد فقط برای پز دادن به دیگر فامیل‌ها است و شاید اصلاً به آن احتیاج نداشته باشند.

ظروف آکروپال

فرق ظروف چینی با آکروپال

خیلی از افراد فکر می‌کنند که ظروف چینی همان ظروف آکروپال می‌باشد ولی این کاملاً اشتباه است و جنس این دو با هم فرق دارد. در این قسمت ما جنس این دو را با هم مقایسه می‌کنیم تا شما را با تفاوت آن ها بتوانیم آشنا بکنیم.

در ابتدا به سراغ ظروف آکروپالی می‌رویم. این ظروف در واقع بین شیشه و چینی هستند و به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که علاوه بر زیبایی منحصربه‌فردی که دارند از ظروف چینی نیز سبک‌تر باشند و همین ویژگی‌ها سبب پرفروش شدن این ظروف شده است. اگر شما به دنبال خرید سرویس غذاخوری هستید سرویس غذاخوری آکروپال یکی از بهترین پیشنهادها به شما است.

جنس ظروف آکروپال از مواد معدنی مختلفی است که در داخل قالب‌ها به شکل‌های مختلفی ریخته و در کوره با دمای بالا گرما دیده است. از مواد به‌کاررفته در این ظروف می‌توان به آهک، سیلیس، کربنات، فلدسپات اشاره کرده که ترکیب این مواد در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد منجر به ساخت ظروف آکروپال می‌شود.

یکی از تفاوت‌های ظروف چینی و آکروپال نداشتن قالب در هنگام ساخت و تهیه این ظروف می‌باشد و به‌واسطه مواد به‌کاررفته در آن هر دو سفید و شکل هم به نظر می‌رسند. سرویس غذاخوری آکروپال یکی از شیک‌ترین سرویس‌های مورداستفاده در خانه هر ایرانی می‌باشد.

 

پیشنهاد مطالعه:

ظروف آشپزخانه – معرفی و خرید ظروف آشپزخانه (۱۴۰۱)

 

ویژگی‌های ظروف آکروپال

ظروف آکروپال، ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که افراد را به سمت خرید این نوع ظروف هدایت می‌کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به:

  • سبک بودن

در هنگام پذیرایی و بهنگام حمل وسایل مشاهده می‌کنید که هرچه وسایل وزن کمتری داشته باشند این کار به‌راحتی امکان‌پذیر است و هرچه این ظروف سنگین‌تر باشد این کار برای شما سخت‌تر خواهد شد. باتوجه‌به سبکی ظروف آکروپال به ظروف چینی خیلی از سالن‌های پذیرایی استفاده از آکروپال را به چینی ترجیح می‌دهند.

  • نشکن بودن

 ظروف آکروپال به‌خاطر نوع ساخت و مواد به‌کاررفته در آن نشکن‌تر از ظروف چینی هستند. اگر شما نگران ناقص شدن سرویس غذاخوری خود در هنگام حمل‌ونقل هستید و از شکستن سرویس غذاخوری احساس ترس می‌کنید خرید سرویس غذاخوری آکروپال پیشنهاد ما به شماست.

  • مقاومت در برابر گرما

یکی از وسایلی که امروزه از آن استفاده فراوان می‌کنیم و نیاز است که سرویسی که داریم با آن سازگار باشد، ماکروویو است. به‌خاطر آنیل شده ظروف آکروپال در هنگام ساخت، این ظروف در مقابل حرارت قوی می‌شوند و با خیال راحت می‌توانید آنها را در داخل ماکروویو خود قرار دهید بدون آنکه نگران شکستن آن در اثر گرما باشید.

  • زیبایی

 ظروف آکروپال همانند ظروف چینی و شیشه‌ای به‌صورت درخشان نیستند و حالت مات دارند. اما به‌خاطر نوع ساخت به‌راحتی می‌توان در آن ها طرح‌های مختلفی کشید و همین عمل دست خریدار را باز می‌گذارد تا بتواند سرویس هماهنگ‌تر با سایر لوازم خود را تهیه کند.

با وجود ویژگی‌هایی که گفتیم ولی هنوز استفاده از ظروف چینی رواج دارد. این ظروف را به‌خاطر لوکس بودن و مجلل بودن مورداستفاده خانواده‌های ایرانی قرار می‌گیرد. پس اگر قصد خرید سرویس غذاخوری را دارید، سرویس غذاخوری چینی نیز یکی از بهترین انتخاب‌های پیشروی شماست.

زیبایی چشم نواز ظروف چینی و آکروپال

آکروپال یا آیروپال

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نام سرویس آکروپال را با نام‌های متفاوت بشنوید و ندانید که تماماً یک جنس هستند. ظروف آکروپال در واقع اپال است که با نام‌های آیروپال، آکروپال گسترش‌یافته‌اند و بیشتر مردم این لوازم را با این اسامی سرچ می‌کنند.

دلیل تفاوت نام این ظروف به این دلیل است که کارخانه جات مختلف که این ظروف را تولید می‌کنند بنا بر قانونی نام شرکت خود را به اول اسم اپال اضافه می‌کنند. مثلاً شرکت فرانسوی آرک نام خود را به اول ظروف تولیدی خود اضافه کرده و به آکروپال تغییر نام داده است.

پس اگر در هنگام خرید سرویس غذاخوری نام‌های متفاوت دیدید آگاه باشید که هرکدام تولید یک شرکت مجزا می‌باشند. مثلاً پارس اپال که ساخت داخل است و در ابتدای آن نام پارس آورده شده است تا در هرجای دنیا که این ظروف استفاده شد بداند ساخت چه برندی است.

برترین برندهای تولید ظروف چینی و آکروپال

تا اینجا شما را با انواع سرویس غذاخوری آشنا کردیم و نوع‌های آن را مورد بررسی قرار دادیم. در این قسمت می‌خواهیم با هم انواع برندهایی که در این زمینه فعالیت دارند را بشناسیم تا بتوانیم در هنگام خرید سرویس غذاخوری بهترین نوع آن را انتخاب کنیم.

ظروف چینی زرین

یکی از برترین کارخانه‌های تولید ظروف چینی، شرکت چینی زرین می‌باشد که نزدیک به ۶۰ سال است که در این زمینه فعالیت می‌کند و چنین نفر در این کارخانه کار می‌کنند. هرسال مقدار زیادی چینی و آکروپال از این شرکت به سراسر دنیا صادر می‌شود.

دلیل برتری چینی زرین کیفیت و تنوع بالای محصولاتش است، به‌گونه‌ای که نیاز هرکسی با هر سلیقه‌ای را بر طرف می‌کند. این ظروف در دو کیفیت به بازار عرضه می‌شود که بسته به نوع کیفیت دارای قیمت متفاوتی نیز هست. برای خرید سرویس غذاخوری چینی زرین یکی از بهترین پیشنهادهاست.

چینی توس

 حتماً شما هم‌نام چینی توس را بارها شنیده‌اید. یکی دیگر از بهترین برندهای داخلی تولید چینی، جینی توس می‌باشد. این کارخانه در حدود ۴۰ سال پیش در مشهد تأسیس شده و هرساله چندین هزار ظروف چینی باکیفیت روانه بازار می‌کند.

دلیل برتری این چینی استفاده از مواد مرغوب و باکیفیت و ساخت چینی‌های شفاف و باکیفیت می‌باشد. این کارخانه انواع چینی‌ها را در قالب‌های مختلف دایره‌ای و مربعی و … تولید می‌کند و دارای صادرات فراوان در این زمینه می‌باشد.

ظروف چینی و آکروپال چینی مقصود

 یکی دیگر از برترین شرکت‌ها در تولید ظروف چینی و آکروپال مقصود می‌باشد. این کارخانه از جمله اولین تولیدکننده‌های ظروف چینی و آکروپال در خاورمیانه می‌باشد و یکی از معروف‌ترین برندها در این حوزه می‌باشد.

این شرکت با استفاده از پخت در کوره‌های ویژه باعث سبکی این ظروف شده‌اند. این شرکت با پشتیبانی خوبی دارد که دارد به‌محض شکستن یا لب پرشدن هر جز سرویس غذاخوری خود می‌توانید به‌راحتی آن را جایگزین کنید و نگران ناقص شدن سرویس خود نباشید.

ظروف چینی پردیس کاشان

 این کارخانه با داشتن تجربه ۳۰ ساله در این صنعت یکی از مرغوب‌ترین چینی‌ها را روانه بازار می‌کند. این کارخانه نیز سالیانه مقادیر زیادی چینی و آکروپال را به سراسر جهان صادر می‌کند و یکی از بهترین تولیدکننده‌های چینی در ایران می‌باشد.

 

انواع برندهای تولید ظروف چینی و آکروپال

چینی تقدیس

 از جمله کارخانه‌های تولید چینی در ایران می‌توان به تقدیس اشاره کرد. این شرکت با وجود داشتن سابقه کمتر به موارد بالا و لی به‌سرعت پله‌های پیشرفت را طی کرده و امروزه به یکی از برترین‌ها در این حوزه تبدیل شده است.

این شرکت با تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که در تولید ظروف خود به کار می‌برد، ظروف چینی سبک و با کیفیتی ارائه می‌دهد که مشتریان را جلب خود می‌کند. این شرکت از فناور نانو در ساخت ظروف خود بهره می‌برد و ظروف با خاصیت چربی گریزی بیشتر تولید می‌کند.

ظروف چینی Lenox

در خارج از کشور نیز کارخانه‌های بزرگی وجود دارند که تولیدکننده ظروف چینی و آکروپال می‌باشند. یکی از این شرکت‌ها Lenox می‌باشد که قدمت طولانی دارد. این شرکت در آمریکا تأسیس شده است. این شرکت ظروف چینی باکیفیت و دوام بالایی را به بازار عرضه می‌کند.

ظروف چینی Corelle

یکی از تولیدکننده‌های دیگر آمریکایی در زمینه‌ چینی، شرکت Corelle می‌باشد. این شرکت بیشینه‌ای ۳۰ ساله دارد و یکی از برترین شرکت‌ها در حوزه تولیدات چینی و آیکروپال می‌باشد. حتماً در هنگام خری سرویس غذاخوری این برند را نیز در نظر داشته باشید.

برند Noritake

این شرکت از برترین شرکت‌های خارجی در تولید ظروف چینی می‌باشد. این شرکت حدود سال ۱۹۰۰ در ژاپن تأسیس شده است. با استفاده از طرح‌های مختلف و کیفیت بالای اجناس خود را تبدیل به یکی از بهترین شرکت‌ها در تولید این ظروف کرده است.

آرکوپال فرانسه

یکی از بهترین و معروف‌ترین شرکت‌های تولید چینی و آکروپال در ایران محصولات تولید شرکت فرانسوی آرک می‌باشد. این شرکت دارای بیشینه‌ای چندصدساله در فرانسه تأسیس شده است و برندهایی مانند لومینارگ، آکروپال، زنیکس، دیامکس و … را تولید می‌کند.

 

نتیجه‌گیری

اگر شما هم به دنبال خرید سرویس غذاخوری برای خود می‌باشید قبل از خرید در مورد جنس ظروف خود تحقیقات لازم را انجام دهید. سرویس غذاخوری یکی از مهم‌ترین وسایل در آشپزخانه هر ایرانی می‌باشد که توجه به خرید آن ضروری است.

خوشبختانه در داخل ایران، شرکت‌های زیادی وجود دارد که باعث شده کشور ایران یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های ظروف چینی و آکروپال به تمام دنیا شده باشد. ظروف تولید شده در این شرکت‌ها یکی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین جنس‌ها می‌باشد.

برای حمایت از کالای ایرانی و افرایش رونق تولیدات داخل بهتر است در هنگام خرید سرویس غذاخوری به سمت تولیدات داخل برویم. این کار هم باعث افزایش کیفیت جنس این شرکت‌ها می‌شود و هم حمایت از کارگر ایرانی است.

باتوجه‌به گسترش ویروس کرونا و لزوم انجام اینترنتی کارها و خریدها، شما می‌توانید سرویس غذاخوری را به‌صورت آنلاین از طریق فروشگاه‌های اینترنتی خریداری کنید. در این سایت‌ها شما می‌توانید تمام اجناس را مشاهده و بررسی کنید و بهترین را انتخاب نموده و خرید کنید.

در هنگام خرید اینترنتی توجه داشته باشید که از سایت معتبر خرید کنید که در صورت مغایرت کالا با جنس در خواستی شما بتوانید مورد را پیگیری و بررسی کنید. احتمالاً گاهی در این خریدها با صحنه‌ای مواجه شده‌اید که شما چیز دیگری سفارش داده‌اید اما جنسی که برای شما پست شده است خیلی با جنس اصلی فرق دارد.

در این مقاله با هم در مورد ظروف چینی آکروپال با هم صحبت کردیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. امیدواریم از این مطالب بتوانید بهترین استفاده را بکنید و در هنگام خرید سرویس غذاخوری از این مطالب استفاده بکنید. لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *