۵/۵ - (۱ امتیاز)

فرش آشپزخانه

خرید فرش، علاوه بر زیبایی و جلوه‌ای که به دکوراسیون داخلی منزل و دکوراسیون آشپزخانه، می‌بخشد، فواید دیگری همچون راحتی و نیز فواید درمانی و طبی هم دارد.

چیدمان داخلی ، آشپزخانه یکی از آن فضاهای منزل است که همان‌قدر که به زیبایی‌اش اهمیت می‌دهیم، راحتی و سادگی آن نیز برایمان مهم است. به همین علت برای انتخاب فرش آشپزخانه، باید نکاتی خاص را رعایت کنیم تا فرش مناسب را بخریم.

در این مقاله، عواملی را که در خرید انواع فرش آشپزخانه باید مدنظر داشته باشید، به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم.تا پایان همراه آئین لایف باشید.

 

عوامل مؤثر در انتخاب فرش آشپزخانه

فرقی ندارد برای چه نوع آشپزخانه‌ای فرش انتخاب می‌کنید، یک سری ویژگی‌ها را باید در انتخاب خود مدنظر داشته باشید. در ادامه، مهم‌ترین این ویژگی‌ها را بررسی می‌کنیم.

صداگیری فرش

اگر جنس کف آشپزخانه به‌گونه‌ای است که با راه رفتن روی آن صدا تولید می‌شود، مخصوصاً اگر در آپارتمان زندگی کنید، بهتر است فرشی انتخاب کنید که صدای راه رفتن را بگیرد. مخصوصاً اگر بچه کوچک دارید حتماً این موضوع را جدی بگیرید.

تمیز کردن فرش آشپزخانه

جنس فرش باید طوری باشد که راحت تمیز و شسته شود. استفاده از فرش‌های پرزبلند و خزدار برای آشپزخانه، کار تمیز کردن فرش را بسیار سخت می‌کند.

لطافت فرش آشپزخانه

حتماً باید راحت‌ترین فرش‌های موجود در بازار را باید برای فرش آشپزخانه خود انتخاب کنید.

البته راحتی فرش به این معنا نیست که حتماً از طرح‌های ساده برای آشپزخانه استفاده کنید.

در بازار همهٔ جنس‌های موجود فرش، طرح‌های متنوعی هم دارند. مثلاً برای انتخاب فرش آشپزخانه تازه‌عروس‌ها، می‌توانید از طرح‌های فانتزی هم استفاده کنید.

مطمئناً وقتی در آشپزخانه راه می‌روید، دوست ندارید پایتان به یک محیط سفت و سرد برخورد داشته باشد. انتخاب فرش آشپزخانه مناسب می‌تواند امکان بروز چنین اتفاقی را از بین ببرد.

 

منبع: https://www.elledecor.com/shopping/home-accessories/g10268584/kitchen-rugs/

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *