۴.۷/۵ - (۳۲ امتیاز)

پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه از جزئیات مهم و ضروری برای دکوراسیون داخلی منزل است که نباید نادیده گرفته شود و علاوه بر این طرح و مدل پرده در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه تأثیر زیادی دارد.

با آئین لایف همراه شوید تا به انواع پرده های آشپزخانه بپردازیم.

پرده برای آشپزخانه در انواع مدل‌های متنوع ساده و فانتزی موجود است و شما می‌توانید از بین این مدل‌ها، مدل پرده‌های جدید آشپزخانه با طرحی مناسب و ایده آل را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

انواع مدل‌های پرده آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک‌خانه است زیرا باید آن را طوری طراحی کنید که زیبا و جذاب باشد و همچنین چیدمان داخلی منزل را خوب جلوه دهد، یکی از بخش‌های مهم آشپزخانه پرده آشپزخانه است در قدیم از پرده‌ها فقط به‌عنوان پارچه‌ای که از تابش نور جلوگیری می‌کند استفاده می‌کردند.

اما امروزه پرده‌ها علاوه بر اینکه کاربردهای مختلفی دارند به‌عنوان یک وسیله تزئینی نیز استفاده می‌شوند. پرده‌ها علاوه بر اینکه به‌عنوان یک وسیله برای جلوگیری از تابش نور و یا برای تنظیم نور در روز استفاده می‌شوند به‌عنوان یکی از ارکان زیبایی هر خانه نیز به‌حساب می‌آیند.

در هنگام انتخاب مدل پرده آشپزخانه باید به نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید زیباترین پرده را برای چیدمان داخلی آشپزخانه انتخاب نمایید. همچنین اگر طرح و رنگ پرده آشپزخانه به‌درستی انتخاب شود حس آرامش و امنیت را برای بانوی خانه به ارمغان می‌آورد. اساساً پرده آشپزخانه نقش مهمی در زیبایی و تزئین کل خانه دارد.

در انتخاب پرده برای آشپزخانه باید به چندین نکته توجه کرد:

• جنس پرده

• رنگ پرده

• طرح پرده

• مدل پرده

• سایز پرده

اما جزئیات توجه به این نکات سلیقه‌ای است و می‌توان طبق سلیقه خود آن هارا شخصی‌سازی کرد.

ازآنجاکه پرده بخش مهمی از دکوراسیون آشپزخانه را شامل می‌شود، بنابراین همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم توجه به جنس، رنگ و طرح آن اهمیت زیادی دارد، ازاین‌رو در زیر به ارائه نکاتی کلی درباره انتخاب پرده مناسب برای آشپزخانه پرداخته‌ایم:

۱-پرده اتاق قابلیت شست‌وشو داشته باشد.

۲-اندازه آن بلند نباشد، زیرا ممکن است پای افراد خانه به آن گیر کند و باعث خسارت شود.

۳-پرده نازک نباشد تا جلوی نور خورشید را به‌خوبی بگیرد.

۴-استفاده از رنگ قرمز برای پرده آشپزخانه مناسب نیست زیرا موجب استرس می‌شود. بنابراین بهتر است از ملایم‌تر استفاده شود.

تصاویر بیشتر:

 

منبع: Bedbathandbeyond

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *