۴.۲/۵ - (۷۳ امتیاز)

جواب به یک چالش مهم؛

دکوراسیون تالار عروسی یا دیزاین سالن پذیرایی؟

شاید به‌جرئت بتوان گفت جشن ازدواج مهم‌ترین مراسمی است که در طول زندگی یک زوج خوشبخت اتفاق می‌افتد.

عاشقانه‌ترین جشن زندگی یک زوج در تالار عروسی، جشن گرفته می‌شود؛ و آن دو تا آخرین روز زندگی‌شان، لحظه‌به‌لحظه آن مراسم را در خاطراتشان مرور خواهند کرد. به همین دلیل است که در دیزاین دکوراسیون داخلی تالار عروسی، باید دقت و توجه کافی به عمل آید.

چینش ردیفی میز و صندلی ها متناسب با فضای موجود در سالن پذیرایی تالار عروسی
چینش ردیفی میز و صندلی ها متناسب با فضای موجود در دیزاین سالن پذیرایی در دکوراسیون تالار عروسی

این روزها، تالارهای عروسی، میزبان مراسم متعددی هستند.

درگذشته شاید موارد استفاده از تالارهای عروسی با سالن‌های پذیرایی متفاوت بود. در سالن‌های پذیرایی فقط دورهمی‌ها و مراسم شام و مهمانی گرفته می‌شد و تالارها مخصوص مراسم عقد و عروسی بودند.

اما در حال حاضر دیزاین سالن پذیرایی هتل‌ها یا رستوران‌های لوکس و لاکچری آن‌قدر پیشرفت کرده که عملاً در طراحی با یک‌شبه دکوراسیون تالار عروسی مواجه می‌شویم. برای همین نیز عملاً دیزاین و دکوراسیون تالار عروسی و سالن پذیرایی دارد به سمت یکی شدن می‌رود.

ورودی و تشریفات مناسب مجلسی تالار هتل برای مجلس عروسی
ورودی و تشریفات مناسب مجلسی تالار هتل برای مجلس عروسی

پس شاید اگر از منظر اصول دکوراسیون بخواهیم دقیق بیان کنیم فعلاً در عمل با دیزاین سالن پذیرایی تالار عروسی روبرو هستیم؛ یعنی شاید بتوان گفت یک تالار عروسی لاکچری و نوین بایستی امکانات متعدد و شرایط مختلفی را در خود جای دهد و سالن پذیرایی یکی از آن‌هاست.

یعنی سالن پذیرایی به جزئی از یک تالار عروسی تبدیل‌شده!

برای همین هم امروزه علاوه بر جشن ازدواج، مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی مختلفی در تالار عروسی برگزار می‌شود.

چینش بهینه و استفاده از فضای سالن پذیرایی تالار عروسی
چینش بهینه و استفاده از فضای سالن پذیرایی تالار عروسی

برای همین هم هست که تعداد تالارها و سالن‌های پذیرایی در شهرها در حال افزایش است.

یکروی دیگر سکه، این است که افراد با انتخاب‌های متعددی برای برگزاری مراسم خود مواجه هستند؛ بنابراین بسیار مهم است که بدانیم که یک دکوراسیون بی‌نقص تالار عروسی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

حتی اگر شما، صاحب تالار عروسی نیستید هم می‌باید با برخی از ویژگی‌های تالار عروسی خوب آشنا باشید تا بتوانید از بین چندین انتخاب، بهترین را برگزینید.

ازاین‌رو از شما دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید. در ادامه قصد داریم نکات مهم و بسیار مفید و کاربردی را در خصوص دکوراسیون تالار عروسی و دیزاین سالن پذیرایی با شما در میان بگذاریم.

در دکوراسیون یک تالار عروسی خوب به چه نکاتی باید توجه داشت؟

در یکی از مهم‌ترین جشن‌ها و مراسمی که در طول زندگی هر زوجی برگزار می‌شود، برخی نکات نه‌چندان مشکلی باید رعایت شود تا جشن و مهمانی درنهایت آسایش و رفاه برگزار گردد.

این موارد عبارت‌اند از:

 • تهویه مناسب
 • نورپردازی
 • کف‌پوش مناسب
 • مبلمان
 • تزئینات

در ادامه هر یک از این موارد را به‌تفصیل بررسی خواهیم کرد.

تهویه مناسب

دیزاین سنتی سالن پذیرایی
وجود پنجره سراسری در انتهای تالار عروسی برای تهویه مناسب در دیزاین سنتی سالن پذیرایی

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در دکوراسیون تالار عروسی باید به آن توجه ویژه داشت، مسئله تهویه مطبوع و مناسب فضا است. به هر ترتیب تعداد افراد زیادی در تالار حضور خواهند داشت. این افراد حتی اگر فقط سر جای خود بنشینند و فعالیتی نداشته باشند، در صورت نبود جریان هوای کافی، حس بدی پیدا خواهند کرد.

ازاین‌رو جابجایی مناسب و کافی هوا در این فضا حتماً باید وجود داشته باشد. از آن گذشته دمای هوا نیز باید در حد مطلوب و آسایش، فراهم گردد. در تابستان و باوجود جمعیت مهمانان، باید به‌اندازه کافی خنک باشد؛ و در زمستان هم باید گرمایش کافی در محیط فراهم گردد؛ بنابراین اگر به دنبال یک تالار عروسی خوب می‌گردید در هنگام بازدید به این گزینه حتماً توجه داشته باشید.

نورپردازی

چینش و نورپردازی سالن های بزرگ پذیرایی و تالارهای عروسی
اهمیت چینش و نورپردازی در سالن های بزرگ پذیرایی و تالارهای عروسی بسیار زیاد است

در گام نخست، یک تالار عروسی ایدئال می‌باید نور کافی داشته باشد. نور لازم یک تالار را معمولاً چراغ‌های سقفی و انواع آل ای دی‌ها تأمین می‌کنند. حال اگر بخواهیم شکوه و جلوه بیشتری به این بخش ببخشیم می‌توانیم انواع لوسترها را نیز مورداستفاده قرار دهیم. مهم‌ترین نکته این است که باید نور به‌اندازه کافی تأمین شود و از طرف دیگر پخش نور نیز در فضا مناسب باشد. به‌صورت خاص جایگاه عروس و داماد باید کاملاً روشن باشد. همچنین میزها نیز باید از نور کافی برخوردار باشند.

دید نورپردازی داخل سالن پذیرایی مجلس عروسی از بیرون و ورودی تالار
دید نورپردازی داخل سالن پذیرایی مجلس عروسی از بیرون و ورودی تالار
نورپردازی سن عروسی در شب در باغ تالار
نورپردازی سن عروسی در شب در باغ تالار
نورپردازی رویایی در شب با صندلی های شیشه ای
نورپردازی رویایی در شب با صندلی های شیشه ای
نورپردازی و گل آرایی رویایی در شب تالار عروسی
نورپردازی و گل آرایی رویایی در شب تالار عروسی

معمولاً در تالار عروسی، از انواع رقص نورها نیز برای ایجاد جلوه بیشتر استفاده می‌گردد.

کف‌پوش تالار عروسی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

کفپوش فرش مخمل در تالار پذیرایی متناسب با سبک دیزاین و لوستر مجلسی سالن
کفپوش فرش مخمل در تالار پذیرایی متناسب با سبک دیزاین و لوستر مجلسی سالن

کف‌پوش مناسب در یک تالار عروسی، قبل از هر چیز نباید لیز باشد. معمولاً خانم‌ها در این مکان، از کفش‌های پاشنه‌بلند استفاده می‌کنند. پس این مورد جزو مهم‌ترین نکات است! بسیار دقت کنید که از چه نوع کف‌پوشی استفاده می‌کنید.

پارکت و کفپوش در تالار پذیرایی عروسی
پارکت و کفپوش در تالار پذیرایی عروسی
نقش کفپوش و پارکت در دیزاین لاکچری تالار عروسی و دیزاین سالن پذیرایی
نقش کفپوش و پارکت در دیزاین لاکچری تالار عروسی و دیزاین سالن پذیرایی

ازآنجاکه رفت‌وآمد زیادی در این مکان انجام می‌شود، بسیار مهم است که کف‌پوش‌ها در مقابل خراشیدگی مقاوم باشند. یک نکته بسیار مهم دیگر در خصوص پوشش مناسب کف در تالار پذیرایی این است که زمین باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که به‌آسانی تمیز شود.

یک مبلمان ایدئال تالار عروسی چه ویژگی‌هایی دارد؟

چینش صندلی ها در زیر آلاچیق باغ تالار و گل آرایی مجلسی روی میزها
چینش صندلی‌های چوبی متناسب در زیر آلاچیق باغ تالار و گل آرایی مجلسی روی میزها

مبلمان در یک تالار خوب باید بسیار زیبا و درعین‌حال راحت انتخاب شود. معمولاً برای اینکه به فضا یک جلوه لاکچری داده شود، از مبلمان استیل استفاده می‌شود. این مبلمان همان‌طور که گفته شد،‌ در عین زیبایی باید برای تمام مهمانان مناسب و راحت باشد. به هر ترتیب، مهمانان در سنین مختلف در مراسم حضور دارند. از کودکان و خردسالان گرفته تا جوانان و بزرگان و پا به سن گذاشته‌های مجلس!

صندلی های شیشه ای و چینش مجلسی رو به سن در باغ تالار ساحلی
صندلی های شیشه ای و چینش مجلسی رو به سن در باغ تالار ساحلی

در خصوص رنگ مورداستفاده مبلمان، سلیقه‌ها کمی متفاوت است. بسته به اینکه استایل کلی فضا و تالار از چه نوع دکوراسیونی پیروی می‌کند، در رنگ‌های مختلفی انتخاب می‌شوند. اگر استایل تالار از نوع کلاسیک باشد، مبلمان با چوب سفید و یا طلایی با پارچه‌هایی به رنگ تیره و معمولاً زرشکی طرفدار بیشتری دارد. این ترکیب رنگ در کنار اینکه اصالت و زیبایی خاصی با خود به همراه می‌آورد، در مقابل لکه‌ها و چرک شدن نیز کمی مقاوم است.

مبلمان سالن پذیرایی تالار عروسی
مبلمان سالن پذیرایی تالار عروسی
صندلی های مجلسی سالن پذیرایی تالار عروسی
صندلی های مجلسی سالن پذیرایی تالار عروسی

جنس پارچه‌ای که برای مبلمان تالار انتخاب می‌شود، باید به‌گونه‌ای باشد که به‌آسانی شسته و تمیز شوند؛ و استهلاک بالایی هم نداشته باشند. به‌عنوان‌مثال پارچه‌های مخمل برای مبلمان تالار مناسب نیستند؛ زیرا مخمل جنس مقاومی ندارد؛ و خیلی زود زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهد.

تزئینات

نقش مهم ست بودن رنگ دکوراسیون با رنگ های گل های به کار رفته در تزیئینات مجلس عروسی
نقش مهم ست بودن رنگ دکوراسیون با رنگ های گل های به کار رفته در تزیئینات مجلس عروسی

حالا می‌رسیم به یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون تالار عروسی که جلوه و زیبایی مراسم به‌شدت به آن وابسته است. معمولاً برای اینکه یک حس رمانتیک در فضا به وجود بیاید، از انواع شمع‌ها استفاده می‌شود.

دیزاین سالن پذیرایی
استفاده از شمعدان در دیزاین سالن پذیرایی

این شمع‌ها معمولاً در شمعدان‌های فاخر بر روی میزها قرار داده می‌شود. یک اقدام بسیار مهم دیگر در راستای هر چه زیباتر نمودن فضای تالار عروسی، استفاده از گل‌آرایی است. معمولاً بر روی میزها و در گوشه‌های سالن و ورودی تالار از این گزینه یعنی گل‌آرایی استفاده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:  دکوراسیون داخلی هتل

نکات تکمیلی:

ریز و درشت دکوراسیون داخلی و خارجی تالار عروسی و سالن پذیرایی

تا به اینجا از نکات اولیه و مهمی که در تالار عروسی باید موردتوجه قرار بگیرند، مطالبی را عنوان کردیم. حال در این بخش می‌خواهیم از نکات تکمیلی در این خصوص، مواردی را باهم مرور کنیم.

 • پرده‌ها جلوه و شکوه خاصی به فضا می‌بخشند. رنگ و مدل آن‌ها بر اساس استایل دکوراسیون تالار عروسی انتخاب می‌شود.
ساخت تاج گل و سن عروس و داماد در فضای کوچک در باغ تالار
ساخت تاج گل و سن عروس و داماد با یک پرده توری ساده در فضای کوچک در باغ تالار
 • میزهای مهمانان معمولاً به‌صورت میزهای گرد انتخاب می‌شوند. این مدل از میزها حس گرمی را به جمع می‌بخشد. یک مزیت دیگر در استفاده از میزهای گرد این است که این شکل از میزها به علت نداشتن لبه‌های تیز، مزاحمتی برای رفت‌وآمد مهمانان ایجاد نمی‌کنند.
دیزاین ست ظروف روی میز تالار عروسی
چینش میزهای گرد در سالن پذیرایی و دیزاین ست ظروف روی میز تالار عروسی
 • رومیزی‌ها نیز در جای خود بسیار مهم هستند. جنس پارچه آن‌ها باید مقاوم در برابر لکه باشند. رنگ آن‌ها بهتر است از رنگ‌های روشن و خنثی انتخاب شوند تا به‌این‌ترتیب با دیگر تزئینات و سایر مبلمان، به‌راحتی ست شوند.
چینش ست ظروف و قاشق و بشقاب هماهنگ با گل آرایی روی میز
چینش ست ظروف و قاشق و بشقاب هماهنگ با رنگ رومیزی گل آرایی روی میز
 • سرویس بهداشتی و رختکن، دو بخش مهمی هستند که می‌بایست با رعایت کامل نکات بهداشتی مدنظر قرار بگیرند. وجود آینه و نور کافی و همچنین تهویه مناسب در این دو بخش بسیار مهم است. همچنین تعداد سرویس‌های بهداشتی با توجه به ظرفیت تالار باید موردتوجه قرار بگیرد.
  هم سرویس بهداشتی و هم بخش رختکن،‌ باید برای خانم‌ها و آقایان به‌صورت مجزا در نظر گرفته شوند. این دو بخش باید فاصله مناسبی از محل نشستن مهمان‌ها هم داشته باشند؛ اما این فاصله نباید آن‌قدر باشد که مهمانان مجبور باشند، مسافت زیادی را طی کنند.
نقش راه پله ها در تالارهای عروسی
نقش راه پله‌ها در تالارهای عروسی
 • داشتن پله در تالار عروسی گزینه مطلوبی نیست. در صورت نیاز به استفاده از پله، بهتر است تعداد آن‌ها کم باشد. در صورت امکان بهتر است برای مهمانان آسانسور مخصوص در نظر گرفته شود. در بخش ورودی تالار می‌بایست سطح شیب‌دار یا همان رمپ تعبیه گردد. این موارد برای رعایت هر چه بیشتر آسایش مهمانان رعایت می‌شود.
  اما اگر در ذهن خود پله‌های گرد قدیمی و ورود رمانتیک عروس و داماد با پایین آمدن از این پله‌ها را مرور می‌کنید، بایستی به یاد کلیپ‌های خنده‌دار افتادن عروس خانم از این پله‌ها هم بیافتید!?
  مطمئناً همه موارد یکسری خوبی و بدی دارند، اما خودتان را جای عروس خانم بگذارید! حاضرید با یک کفش پاشنه بلند که عملاً دارید روی میخ راه می‍روید، این پله‌های گرد وکم پهنا را از یک ارتفاع ۳ الی ۴ متری با یک عالمه توری که به لباسش وصل است، پایین بیایید؟!
  به نظرتان احتمال افتادن خود شما و کلیپ شدن ویدئوی عروسیتان چقدر است؟!!!
 • در صورت امکان، بهتر است در طراحی دکوراسیون تالار عروسی، یک فضای بیرونی هم برای استراحت مهمانانی که صدا برایشان خسته‌کننده است، در نظر گرفت. ممکن است مهمانان بخواهند در میانه مراسم نفسی تازه کنند؛ و یا اینکه کمی دورتر از صدای موزیک، به گفتگو بپردازند. فضای سبزی که در محوطه داخلی تالار و بیرون از ساختمان در نظر گرفته می‌شود، بهترین کاربرد را در این زمینه خواهد داشت.
گل آرایی روی میز مناسب برای مجلس عروسی
گل آرایی روی میز فضای بیرونی تالار مناسب برای افرادی که در مجلس عروسی صدای ازدحام بیچاره‌شان کرده است!
 • قبل از تجهیز تالار باید یک استایل کلی برای دکوراسیون تالار عروسی در نظر گرفت و تمام اجزا بر اساس این استایل و هماهنگ با یکدیگر انتخاب شوند. معمولاً دو نوع چیدمان سنتی و کلاسیک بیشتر از انواع دیگر موردپسند واقع می‌شوند.
  حتی تالارهایی که فضای کافی در اختیاردارند، در خارج از سالن و در محوطه، آلاچیق و یا ساختمان کوچکی را به چایخانه سنتی اختصاص می‌دهند.
تالار عروسی مجلسی کلاسیک و اشرافی
تالار عروسی مجلسی کلاسیک و اشرافی با گچ‌بری‌های و اشرافی
 • اگر می‌خواهید دیوارها زیبایی و جلوه بیشتری به تالار ببخشند، می‌توانید از انواع گچ‌بری‌ها استفاده کنید. استفاده از گچ‌بری گزینه بسیار حساسی است؛ زیرا با اندکی اغراق در استفاده از آن، فضا به‌شدت خسته‌کننده خواهد شد.
 • بهتر است تا سالن غذاخوری در تالار عروسی از محل نشستن مهمانان مجزا باشد. در این صورت، چیدمان غذا بدون ایجاد مزاحمت برای مهمانان انجام می‌شود. از طرفی بوی غذای سرو نشده نیز باعث ایجاد حس نامطلوب در فضا را نخواهد کرد.
تزیین فضاهای باز برای استفاده به عنوان سالن پذیرایی در جشن عروسی
تزیین فضاهای باز برای استفاده به عنوان سالن پذیرایی در جشن عروسی
 • از تزئینات خاص سقف غافل نشوید. اگر تالار و تزئینات دیگر این امکان را فراهم می‌کنند، می‌توانید سقف تالار را هم به شیوه‌ای باشکوه، جلوه و زیبایی ببخشید. معمولاً می‌توان از تورهای سفید برای تزئین سقف استفاده کرد. این مدل از تزئینات، یک جلوه رمانتیک و درعین‌حال لاکچری را به تالار هدیه خواهد نمود.
دیزاین فق العاده لاکچری سقف تالار عروسی با تاج گل
دیزاین فق العاده لاکچری سقف تالار عروسی با تور و تاج گل
 • برخی از تالارها از قسمت مجزایی برای برپایی مراسم عقد استفاده می‌کنند. مزیت این کار این است که می‌توان سفره عقد را تا پایان مراسم در همان بخش باقی گذاشت تا سایر مهمانان که وابستگی دورتری با عروس و داماد دارند و یا از دوستان آنان محسوب می‌شوند، هم بتوانند در کنار سفره عقد با عروس و داماد عکس یادگاری بگیرند.
  این مورد یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بخش‌های دکوراسیون داخلی تالار عروسی به‌حساب می‌آید؛ و خاطره آن برای همیشه در عکس‌های یادگاری باقی خواهد ماند.
استفاده از امکانات موجود در باغ تالار برای برگزاری بهینه مراسم عقد
استفاده از امکانات موجود در باغ تالار برای برگزاری بهینه مراسم عقد
 • برای مهمانان فرش قرمز بگسترانید! اگر می‌خواهید مهمانان شما، حس خاص بودن و احترام زیادی از حضور در تالار عروسی شما در خود داشته باشند، برایشان و در قسمت ورودی تالار فرش قرمز بگسترانید. در یک دکوراسیون تالار عروسی، مهمانان باید حس خاص بودن را در تمامی ابعاد احساس کنند.
اهمیت ورودی مناسب برای تالار عروسی
اهمیت ورودی مناسب برای تالار عروسی
 • برخی از باغ تالارها از فضای کافی برخوردار هستند و به‌این‌ترتیب می‌توانند از برخی از تزئینات خاص در فضای باز محوطه باغ استفاده کنند. یکی از این تزئینات که جلوه لاکچری و خاص به مراسم می‌بخشد، استفاده از مشعل است.
  آتش و مشعل زیبایی و گرمی را یکجا تقدیم شما و مهمانان شما خواهند کرد. به‌علاوه در عکس‌ها و فیلم‌ها هم جلوه بصری بی‌نظیری را ایجاد خواهند کرد.
 • اکثر تالارهای عروسی، مجهز به آشپزخانه صنعتی هستند. به‌این‌ترتیب شام مهمانان توسط خود تالار پخت می‌شود؛ و در زمان سرو غذا نیز مشکل گرم نگه‌داشتن غذا وجود نخواهد داشت. درصورتی‌که یک تالار مجهز به آشپزخانه صنعتی باشد، بنا بر ملاحظات بهداشتی، می‌بایست حتماً دیوارها و کف سرامیکی داشته باشد. رعایت این مورد به خاطر حفظ بهداشت محیط انجام می‌شود.
 • در صورت وجود فضای کافی در محوطه فضای داخلی فضای تالار، برای دکوراسیون تالار عروسی می‌توان از ایده‌های جالب و خلاقانه دیگری نیز استفاده نمود. استفاده از آلاچیق، ستون‌های رومی و سنگی، مجسمه‌ها و آب‌نماها همگی از مواردی هستند که تغییرات چشمگیری را ایجاد می‌کنند.
 • محل سرو غذا حتماً باید در بخش سرپوشیده تالار انجام بگیرد. می‌توان برای دکوراسیون تالار عروسی در بخش سرو غذا از استایل سنتی استفاده نمود. به‌این‌ترتیب تنوع در فضاها به وجود می‌آید؛ و صدالبته می‌توان سلیقه‌های مختلف را هم در نظر گرفت و راضی نمود.
جمع بندی

مواردی که در خصوص دکوراسیون تالار عروسی عنوان گردید، جزو مهم‌ترین مواردی بودند که در طراحی دکوراسیون تالار عروسی باید مدنظر قرار بگیرند. در این مقاله تلاش کردیم تا از دو منظر نکات کاربردی را برایتان بازگو کنیم. به‌این‌ترتیب اگر صاحب تالار عروسی باشید و یا اینکه برای برگزاری مراسم و جشن ازدواج خود، در جستجوی تالار هستید، می‌توانید از این نکات بهره‌مند شوید.

امیدواریم با به‌کارگیری این موارد توانسته باشیم راهنمای خوبی در طراحی دکوراسیون تالار عروسی شما و یا انتخاب تالار محبوبتان بوده باشیم. شاید نکات ظریف دیگری هم بوده باشد که دقیقاً مربوط باشد به آرزو و خواسته قلبی شما! بسیار سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را از زیرمجموعه مقالات دکوراسیون داخلی منزل در وب سایت آئین لایف همراهی فرمودید.

استفاده از پارچه توری تزئینی برای زیبایی صندلی های مجلس عروسی
استفاده از پارچه توری تزئینی برای زیبایی صندلی های مجلس عروسی
استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون تالار عروسی
استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون تالار عروسی
استفاده از صندلی شیشه ای در دکوراسیون تالار عروسی
استفاده از صندلی شیشه ای در دکوراسیون تالار عروسی
تالار پذیرایی و سالن عروسی به سبک هندی
تالار پذیرایی و سالن عروسی به سبک هندی
تالار عروسی سنتی با دکوراسیون چوبی
تالار عروسی سنتی با دکوراسیون چوبی
تالار عروسی لاکچری با تشریفات رسمی کلاسیک
تالار عروسی لاکچری با تشریفات رسمی کلاسیک
تناسب رنگ دکوراسیون تالار عروسی با گل های به کار رفته
تناسب رنگ دکوراسیون تالار عروسی با گل های به کار رفته
چینش اصولی لیوان ها روی میزهای استفاده شده در تالار عروسی
چینش اصولی لیوان ها روی میزهای استفاده شده در تالار عروسی
چینش جزیره ای میز و صندلی های سالن پذیرایی و تالار عروسی در جشن
چینش جزیره ای میز و صندلی های سالن پذیرایی و تالار عروسی در جشن
چینش روی مجلس عروسی
چینش روی مجلس عروسی
چینش روی میز با موارد حداقلی
چینش روی میز با موارد حداقلی
چینش روی میز برای مجلس عروسی در باغ
چینش روی میز برای مجلس عروسی در باغ
چینش روی میز در تالار عروسی
چینش روی میز در تالار عروسی
چینش روی میز مجلس عروسی در سالن پذیرایی
چینش روی میز مجلس عروسی در سالن پذیرایی
چینش روی میز
چینش روی میز
چینش صندلی های جشن عروسی در باغ تالار
چینش صندلی های جشن عروسی در باغ تالار
حلقه گل برای سن مجلس عروسی
حلقه گل برای سن مجلس عروسی
دکوراسیون باغ تالار عروسی
دکوراسیون باغ تالار عروسی
دکوراسیون خارجی تالار عروسی و سالن پذیرایی
دکوراسیون خارجی تالار عروسی و سالن پذیرایی
دکوراسیون فیروزه ای در تالار عروسی و دیزاین سالن پذیرایی
دکوراسیون فیروزه ای در تالار عروسی و دیزاین سالن پذیرایی
دکوراسیون مدرن تالار عروسی و سالن پذیرایی
دکوراسیون مدرن تالار عروسی و سالن پذیرایی
دکوراسیون و جایگاه عروس در ساحل دریا
دکوراسیون و جایگاه عروس در ساحل دریا
دیزاین لاکچری میز عروس و داماد
دیزاین لاکچری میز عروس و داماد
دیزاین رمانتیک مناسب برای میز عروس و داماد
دیزاین رمانتیک مناسب برای میز عروس و داماد
رنگ سفید زیباترین رنگ قالب برای دکوراسیون جشن عروسی
رنگ سفید زیباترین رنگ قالب برای دکوراسیون جشن عروسی
سن پذیرایی مجلس عروسی در ساحل
سن پذیرایی مجلس عروسی در ساحل
سن عروس و داماد با دیزاین مدرن و استفاده از گل آرایی آویز از سقف
سن عروس و داماد و استفاده از گل آرایی آویز از سقف
سن عروس و داماد در باغ تالار
سن عروس و داماد در باغ تالار
طراحی تاج گل سن عروس و داماد برای مجالسی که در باغ ها و تالارهای رو باز برگزار می شود
طراحی تاج گل سن عروس و داماد برای مجالسی که در باغ ها و تالارهای رو باز برگزار می شود
عروسی در ساحل دریا
عروسی در ساحل دریا
گل آرایی جانبی در مجالس عروسی
گل آرایی جانبی در مجالس عروسی
گل آرایی سقف تالار عروسی
گل آرایی سقف تالار عروسی
گل آرایی فوق العاده زیبا برای روی میز در مجلس عروسی
گل آرایی فوق العاده زیبا برای روی میز در مجلس عروسی
گل آرایی میز تشریفات تالار عروسی
گل آرایی میز تشریفات تالار عروسی
گل روی میز عروس و داماد
گل روی میز عروس و داماد
گل و گلدان روی میز متناسب با رنگ دکوراسیون تالار عروسی
گل و گلدان روی میز متناسب با رنگ دکوراسیون تالار عروسی
میز عروس و داماد در تالار عروسی و سالن پذیرایی
میز عروس و داماد در تالار عروسی و سالن پذیرایی
هارمونی عالی رنگ گل انتخابی برای روی میز با دکوراسیون تالار عروسی
هارمونی عالی رنگ گل انتخابی برای روی میز با دکوراسیون تالار عروسی
هماهنگی دکوراسیون سن با تالار
هماهنگی دکوراسیون سن با تالار

منبع:   theknot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *