میز تلویزیون – معرفی ۱۶ مدل میز مناسب هر سلیقه ای

t asli | میز تلویزیون
به این نوشته امتیاز دهید...

میز تلویزیون

میز تلویزیون یکی از الزامات دکوراسیون داخلی خانه میباشد. هر میز تلویزیون می بایست هماهنگ با دکوراسیون و متناسب با نوع، اندازه و رنگ تلویزیون باشد.

در صورتی در گزینش میز تلویزیون برای خانه خود سردرگم میباشید و نمی دانید چه میزی را انتخاب نمائید ، مطالعه این مقاله میتواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین نوع میز تلویزیون را متناسب با چیدمان داخلی منزل خود انتخاب فرمایید.

در ادامه همراه آئین لایف باشید تا مهم ترین نکات پیش از خرید میز تلویزیون را به شما معرفی نماییم:

ldc jg,dcd,k

حتما پیش از خرید میز تلویزیون به این نکات دقت نمایید.

  • اندازه میز تلویزیون
  • محل قرار گیری
  • هارمونی منزل
  • رنگ میز تلویزیون

به اندازه میز تلویزیون دقت نمایید

ldc jg,dcd,k

مهم ترین پارامتر پیش از خرید میز تلویزیون اندازه میز است . حتما باید توجه فرمایید که میز تلویزیون شما نباید کوچکتر یا حتی مساوی با تلویزیون باشد و بهتر است از هر طرف ۱۰ سانتی متر بزرگتر از تلویزیون گزینش شود.

به محل قرار گیری میز دقت نمائید

پیش از خرید میز تلویزیون به فضایی که می‌خواهید آن را قرار دهید ، دقت فرمایید . برای منازل بزرگ میز تلویزیون بزرگتر و برای منازل کچک نباید میز تلویزیونی خیلی بزرگ در لحاظ گرفت . مروزه انواعی از میز تلویزیون های جدید و مدرن به بازار آمده اند که برای فضاهای کوچک طراحی گردیده اند، ولی بسیار خوشگل می باشند.

هنگام خرید میز تلویزیون نو هارمونی منزل خود را فراموش نکنید

یک میز مطلوب بایستی با بقیه اجزای دکوراسیون خانه هارمونی داشته باشد و در کنار بقیه اثاثیه موجود در اتاق نشیمن برای مثال مبلمان و … جلوه قابل قبولی داشته باشد.

به رنگ میز تلویزیون دقت فرمایید

رنگ میز تلویزیون به ذوق و سلیقه شما بستگی دارد البته عالی است میز تلویزیونی انتخاب فرمایید که با رنگ بقیه اجزای دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.
رنگ های خنثی انطباق پذیری بهتری با بقیه المانهای دکوراسیون ایجاد می نمایند شما می‌توانید برای منزل به وسایل روشن ، رنگ سفید را گزینش نمایید و یا در شکل تیره بودن محیط و دکوراسیون تلویزیون مشکی یا قهوه ای گزینش بهتری است .

انواع میز تلویزیون

مهم ترین فاکتور در کیفیت میز تلویزیون ، جنس میز تلویزیون است . میز تلویزیون در گونه های متفاوت وجود دارد. شمامی توانید میز تلویزیون چوبی، میز تلویزیونهای MDF، میز تلویزیون های GLASS و فلزی و … تهیه نمایید و آن را با دیگر اجزای فضایتان هماهنگ نمایید.

میز تلویزیون فلزی

t1 | میز تلویزیون

ldc jg,dcd,k

این نوع میز تلویزیونی که محکم تر و مطمئن تر از میز تلویزیون چوبی میباشد. به دلیل عدم تنوع خیلی مورد استقبال عموم قرار نگرفته است . در صورتی که در چینش منزل خود از مبلمانی با اساس های فلزی استفاده نموده اید ، می‌توانید میز تلویزیون فلزی خریداری کنید.

استند های دیواری فلزی نیز وجود دارند که جز وسایل نگه داری تلویزیون بر روی زمین یا این که دیوار بوده و پر استفاده و پر فروش بوده و از آنان بیشتر در مراکز تردد جمعیت، اداره ها و … به کارگیری می کنند.

میز تلویزیون شیشه ای

t2 | میز تلویزیون

ldc jg,dcd,k

میز تلویزیون شیشه ای، ظاهری درخشان دارد و وسایل الکترونیکی را به زیبایی به اکران می گذارند. این نوع میزها که در آن ها فلز نیز به کار رفته است ، برای اشخاص خواهان خانه ای آراسته بسیار ایده آل می باشند.

این میزها از لحاظ بها بسیار ارزان تر از سایر میزها می باشند ولی به علت امکان شکسته شدن و جراحت های جانبی به آنان و با ورود سبک های متنوع چوبی دوست داران زیادی ندارند. در شرایطی که می خواهید میز تلویزیون شیشه ای بخرید، در ابتدا باور نمایید که از شیشه نشکن در ایجاد آن استفاده شده باشد.

میز تلویزیون از جنس چوب

t3 | میز تلویزیون

ldc jg,dcd,k

میزهای چوبی که از چوب طبیعی و مصنوعی تشکیل شده اند و تنوع زیادی در بازار دارند . از نکات مثبت میز تلویزیونی چوبی، قیمت های متفاوت آن ها در بازار و گران قیمت بودن و ساخت احساس خوب طبیعی بودن و تنوع رنگ ها و مدل های آن میباشد.

جنس مواد مصرف شده در این میز ها، اکثر وقت ها از نئوپان یا این که ام دی اف میباشد و معمولا دارنده کشو و فضای های قابل قبولی برای گذاشتن وسایل تزیینی در خود می باشند. میزهای LCD چوبی که دارنده حکاکی و تزیینات ظریفی می باشند ، برای دکوراسیون هایی به مدل کلاسیک بسیار مناسب می باشند.

میز تلویزیون کلاسیک

t4 300x214 1 | میز تلویزیون

ldc jg,dcd,k

برخی از اشخاص به دنبال طراحی های کلاسیک معمولی می‌باشند . برای گزینش میز تلویزیون کلاسیک بهتر است به رنگ بندی و مدل دکوراسیون داخلی دقت کنید و با دقت به وسایل دکوراسیون خانه سبک میز مورد نظرتان را تعیین نمایید. این نوع از میز تلویزیون ها نسبت به میز تلویزیون های امروزی طراحی های سنتی تری دارند و در اکثر زمان ها از محصول ام دی اف می باشند.

طرح سنتی

t5 300x300 1 | میز تلویزیون

ldc jg,dcd,k

یکی از انواع میزهایی که با الهام گرفتن از المان های دکوراسیون های کهن درست شده و وزن و سنگینی خاصی به منزل می بخشد ، طرح سنتی است . این طرح اکثر اوقات از چوب های طبیعی درست شده و در آن از رنگ های قوی و سنگین، با طرح های کابینتی و کنسولی بکار رفته تا آن را به یک میز خاص و زیبا تبدیل کند.

سبک روستایی

t6 300x275 1 | میز تلویزیون

ldc jg,dcd,k

یک مدل خاص که بسیار پر استفاده است و آدم را یاد زمان مشقت، اما زنده بودن امید و جریان داشتن معاش می اندازد. این مدل با رنگ های روشن با فضای منزل هماهنگ میگردد و نگاه ها را خسته نمی نمایند.

در این مدل که هواداران خاص خود را دارد از طرح های روستایی و روستیک سود گرفته شده است . ادغام چوب های جلا خورده و بست های فلزی متصل به آن این احساس را به شما منتقل می نماید که گویی منزل تان را با چوب های جنگلی آراسته کرده اید.

سبک مدرن میز تلویزیون

t7 300x300 1 | میز تلویزیون

یکی از پرفروش ترین گونه های میز تلویزیونی ، سبک مدرن میباشد که در طرح های معمولی و جذابی ارائه میشود. مدل مینیمال یکی از زیرمجموعه های مدل مدرن به‌ حساب می‌آید که از دوست داستنی ترین طرح های دکوراسیونی بوده و به همین دلیل بسیار پر فروش است.

مدل مدرن و امروزی شباهت های متعددی به یکدیگر دارند . میزتلویزیون های امروزی که اکثر اوقات ازجنس فایبرگلاس و ملامینه تشکیل شده اند ، طراحی های به روزی دارند و بسیار پر طرفدار می باشند. از برش های تیز در حاشیه و خطوط موازی در این مدل استفاده شده است و با ورود تلویزیون های بزرگ و جدید این مدل به روز رسانی گردیده است.

سبک پازلی

t8 1024x560 1 | میز تلویزیون

امروزه میزهای تلویزیون در انواع طرح های امروزی و متفاوتی ایجاد می‌شود . میز تلویزیون پازلی این امکان را دارد که با تغییر و تحول در محل قرارگیری اجزای آن طرح های نو و متنوع را ایجاد نماید . به عنوان مثال می توان با ارتقا فاصله در بین اجزا و اندازه ، میز تلویزیون را بزرگتر یا این که کوچکتر نمود.

این میزها معمولا از چوب ام دی اف ساخته می شوند و طرح های متنوعی دارا هستند و از قطعات مختلفی تشکیل‌شده اند که با کنار هم قرار دادن این قطعات می توان میزتلویزیون دلخواهتان را داشته باشید.

قفسه سبک جلو باز

t9 300x225 1 | میز تلویزیون

میز تلویزیون های قفسه ای، طبقاتی یا جلو باز ، دارنده طبقات و قفسه هایی بدون درب میباشند که می توانید در آن‌ها اسباب و اثاث ریز تزئینی و اثاثیه جانبی و متعلقات تلویزیون مانند دستگاه های پخش کننده، بلندگوها و… را مکان دهید.

دیوار سرگرمی

این نوع از میزتلویزیون ها که فضای یک دیوار را در بر میگیرند، حدودا دایمی می‌باشند و امکان تغییر و تحول این نوع از میز تلویزیون ها وجود ندارد . در این میز تلویزیون ها ، تلویزیون در بخش میانی این میز قرار می‌گیرد و می توان وسایل تزئینی فراوانی در نزدیکی آن قرار داد که منجر به جذابیتش میگردد. به کارگیری از مرکزیت قرار دادن محل نصب تلویزیون در این میز منجر می شود قسمت بزرگی از توجهات به سمت آن کشیده شود.

سبک کنسولی

t10 300x155 1 | میز تلویزیون

یکی از کابردی ترین و پر فروش ترین سبک های میز تلویزیون که با هر نوع طراحی و دکوراسیونی سازگار می باشد ، میز تلویزیون های کنسولی هستند.

این نوع از میزتلویزیون ها دارنده کشوهایی در بخش جلویی می باشند که میتوانید اثاثیه اضافی یا متعلقات مرتبط با تلویزیون خود را قرار دهید تا از نگاه دیگر افراد خارج گردد . وجود این درب ها یا کشوها در قسمت جلوی این میز باعث می شود میزان علاقه مندی به آن ارتقا یابد.

میز تلویزیون با پایه بلندگوی خاص

یکی از خاص ترین سبک های میز تلویزیونی که برای منزل های بزرگ مطلوب میباشد ، میز تلویزیون با پایه های بلندگوی می باشد که در آن دو کمد بلندگوی بزرگ در نزدیکی میز تلویزیون قرار می گیرد . از فضای درون و بالای کمدهای بلندگوی می توانید استفاده نمایید و اسپیکرهای سیستم صوتی و وسایل تزئینی قشنگ بگذارید.

میز تلویزیون آویزان

t11 300x232 1 | میز تلویزیون

یکی از سبک های میز تلویزیونی که با دنیای امروزی دکوراسیون به خوبی وفق پیدا کرده این سبک از میز تلویزیون ها می باشند که به دیوار نصب می شوند و با فاصله از تلویزیون بر روی دیوار قرار گرفته اند.

این میزها تحت عنوان یک دکوراتیو دیواری عمل کرده و زیبایی خاصی را دارا هستند. در این نوع از میز تلویزیون ها محلی برای قرار دادن وسایل جانبی تلویزیون وجود دارد و از سایر فضاها می توان برای نگه داری تزئینی ها و یا حتی کتب استفاده کرد.

نوع کابینتی

سبک کابینتی یکی دیگر از گونه های میزتلویزیون ها است که نمای کابینتی دارد و دارنده تعداد زیادی جایگاه های با درب و بدون درب می باشد. در این سبک ، فضا اطراف تلویزیون توسط بدنه میز پوشش داده می شود و می توان در درون جایگاه های آن انواع اسباب و اثاث را قرار داد.

این نوع از میز تلویزیون ها که کمدهای کابینتی در بخش پایین میز و پنجره های مختلف و در سایزبندی متنوع حول تلویزیون دارند نگاه ها را به خود جلب می نمایند و علاقه مندان زیادی دارند.

سبک سلطنتی

t12 300x171 1 | میز تلویزیون

این سبک که یاد آور میز تلویزیون های کهن و نوستالوژیک می باشد ، به مدل کابینتی شباهت دارد و دارنده دو درب در بخش جلو با طرح های خوشگل روی درب ها می باشد که به آن جنبه سلطنتی می بخشد و در زمان بسته بودن جلوی تلویزیون قرار می گیرد و نمایی قشنگ و لاکچری را ارائه می دهد . برای انتخاب این نوع میز بایستی به دکوراسیون منزل دقت کنید و بر همین اساس برای دکوراسیون منزل عمل نمایید.

میز تلویزیون دارای پایه

سبک خاصی از میزهای تلویزیون وجود دارد که دارنده یک قسمت یکپارچه استوانه ای می باشد که پایه میز می باشد و در نگهداری اثاثیه و وسایل اضافی نقش مهمی دارد.

جذابیت این سبک به علت عدم وجود زوائد در حوالی تلویزیون و استفاده از شیشه برای قسمت زیرین می باشد که همه حواس ها را به سمت نمایشگر می کشاند . عدم وجود بخش نگه دارنده برای بلندگوها و یا این که عدم وجود قابلیت به کارگیری از تلویزیون های بسیار بزرگ مدرن از معایب این نوع میز تلویزیون ها میباشد.

نکاتی که می بایست به آن توجه فرمائید :

• در زمان خرید میز تلویزیون به جنس پایه ها دقت نمائید، چون فشار کل وزن میز و کل وسایل روی پایه ها می باشد.

• پیش از خرید توجه نمایید که میز انتخابی شما برای همگی وسایلی که قصد دارید در آن جا دهید ، فضایی مناسب و خاص داشته باشد.

• ام دی اف جایگزین خوبی برای چوب میباشد و وزن کمتری دارد.

• میز انتخابی شما باید متناسب با سایز و نوع تلویزیونتان باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله نکات مهم در مورد میز تلویزیون را به شما عزیزان معرفی نمودیم و در ادامه شما را با بهترین مدل های میز تلویزیون آشنا کردیم و تمامی ابهامات موجود در رابطه با خرید میز مخصوص تلویزیون را رفع نمودیم.

اگر سوالی در مورد خرید و یا نحوه دکوراسیون منزل با این میز ها داشتید، در قسمت کامنت ها از ما بپرسید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را از ما دریافت نمایید.

منبع: سایت Home Designing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *