۴.۵/۵ - (۶۷ امتیاز)

طراحی دکوراسیون داخلی منزل؛ امروزه در بسیاری از خانه‌ها، اماکن تجاری، تفریحی و اداری به وسیله طراحی و اجرای دکوراسیون یک جلوه زیبا به محیط می‌بخشند. از آن‌جایی که طرح و رنگ دکوراسیون و سایر لوازم به کار رفته در آن با اجزای محیط هم‌خوانی دارد؛ موجب افزایش زیبایی فضا شده و افراد از حضور در این‌گونه اماکن لذت مضاعف می‌برند.

از شما دعوت می کنیم که با ۵ دقیقه وقت گذاشتن آئین لایف را در این سفر یادگیری جذاب طراحی دکوراسیون داخلی همراهی کنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

به‌طورکلی طراحی دکوراسیون داخل محیط به معنی هماهنگ نمودن درب، دیوارها، اثاثیه و سایر اشیاء با توجه به طرح و رنگ است. فرقی نمی‌کند که در چه محیطی قرار دارید، تنها باید با کمی ذوق و سلیقه طرح‌ها، رنگ‌ها و لوازم را در کنار یکدیگر جمع کنید و براساس‌رنگ‌بندی و طرح، آن‌ها را در محیط‌های مختلف قرار دهید. در این میان هتل‌ها به‌عنوان یکی از پر رفت‌ و‌ آمدترین اماکن تجاری دارای دکوراسیون‌های مختلفی هستند. به‌نحوی که هرچه کیفیت و طراحی دکوراسیون هتل بهتر و جدیدتر باشد، به نسبت نظر میهمانان بیشتری را جلب می‌کند.

به بیان ساده‌تر می‌توان گفت طراحی انواع دکوراسیون یک کنار هنری است و با آگاهی کامل نسبت به فضا و اجزای آن در ارتباط است. قطعاً افرادی در این راه موفق‌تر عمل می‌کنند، که آشنایی بیشتری با علم فضا و دکوراسیون داشته باشند. خاطر نشان می‌شود که طراحی دکوراسیون مدل‌های مختلفی نظیر دکوراسیون مدرن، دکوراسیون سنتی و غیره دارد. در این خصوص «میلانی ست» به‌عنوان یکی از پیشگامان عرصه طراحی دکوراسیون داخلی هتل و سایر اماکن به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه خدمت می‌نماید. شما نیز می‌توانید جهت بهره‌مندی از مشاوره و سایر خدمات این مجموعه به آدرس milaniset.com مراجعه کنید.

 

طراحی دکوراسیون چه هدف و مسئولیتی را دنبال می‌کند؟

همان‌طور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد طراحی دکوراسیون یک پوشش خاص و یکپارچه است، که تمامی قسمت‌های محیط را در برگرفته و آن را به صورت منسجم و جذاب در می‌آورد. به همین سبب دکوراسیون داخلی منزل به‌عنوان یکی از پر‌مخاطب‌ترین گونه‌های دکوراسیون در دهه اخیر شناخته شده است. با استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان محیط زندگی را به همان سبک و سیاقی درآورد که دوست دارید. تا همواره از زندگی و استراحت در آن لذت ببرید و اوقات خوشی را در منزل سپری کنید.

 

 

تفاوت طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی

 

چیدمان داخلی منزل

 

بعضی از افراد بر این عقیده‌اند که دکوراسیون و طراحی داخلی یکسان هستند. در صورتی‌که اصلاً این‌طور نیست؛ طراحی با دکوراسیون تفاوت‌های بسیاری دارد و هر یک از آن‌ها کارایی مخصوص به خود را داشته و برحسب نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین ترتیب که طراحی داخلی مربوط به اجزای اصلی محیط بوده و در زمان ساخت بنا طی یک نقشه اُتوکد در اختیار مهندسین ناظر و اجرا قرار داده می‌شود. در حالی‌که دکوراسیون داخل با ایجاد هماهنگی بین رنگ محیط، اندازه و شکل اشیاء و سایر تجهیزات ظاهر محیط را به حالت ایده‌آل در می‌آورد. بدین صورت دکوراسیون به یکی از روش‌های اساسی جهت ایجاد تغییر و تحول در محیط‌های خانگی تبدیل شده و شاهد استفاده گسترده از آن در اقصی‌نقاط کشور هستیم.

 

 

نگاهی به صنعت دکوراسیون داخلی منزل

از صنعت دکوراسیون عمدتاً در پروژه‌های ساختمانی و برای فضاهای مسکونی استفاده می‌شود. زیرا افراد به جز ساعات کار، بیشترین زمان خود را در خانه سپری می‌کنند و از این‌رو خواستار داشتن یک محیط یکدست، جذاب و بانشاط هستند. البته به یاد داشته باشید که هتل‌ها هم به نوعی محیط مسکونی محسوب می‌شوند و به همین دلیل طراحی دکوراسیون هتل بیشترین میزان تقاضا را پس از منازل مسکونی به خود اختصاص داده است. چرا که افراد با توجه به صرف هزینه، خوستار سکونت در محیط‌های لوکس و جذاب هستند. به همین سبب مالکان هتل طراحی دکوراسیون را گامل اصلی در زمینه جذب حداکثری میهمان می‌دانند.

 

 

پیشنهاد مطالعه:    خرید تلویزیون و نکات مهمی که باید بدانید

 

نکات کلیدی درباره دکوراسیون داخلی منزل

در سال‌های اخیر کیفیت و ساختار منحصر‌به‌فرد دکوراسیون‌های داخلی منازل منجر شده تا به تدریج افراد بیشتری به سمت استفاده از دکوراسیون داخلی منزل گرایش پیدا کنند. با توجه به این‌که دکوراسیون انواع مختلفی دارد و با توجه به نیاز مصرف‌کننده در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد؛ رعایت یک‌سری نکات در این رابطه لازم و ضروری است. مهم‌ترین نکات درباره دکوراسیون منزل عبارت است از:

 

۱- انتخاب تم یا موضوع مناسب

انتخاب تم دکوراسیون
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

 

یکی از نکات مهم و اصلی در خصوص اجرای طراحی دکوراسیون داخلی هتل و خانه انتخاب تم مناسب است. بدین منظور می‌بایست با توجه به نوع کاربری محیط، اندازه و سایر ویژگی‌های آن نسبت به انتخاب موضوع جهت اجرای دکوراسیون اقدام نمود. در این راستا مجموعه «میلانی ست» با در اختیار داشتن کادری متخصص و با تجربه قادر است تا بهترین موضوعات را برای انواع دکور در اختیار متقاضیان قرار دهد. این طرز عملکرد باعث شده تا فرآیند انتخاب و اجرای دکوراسیون در مدت زمان کمتر و با کیفیت عالی انجام شود. به‌عنوان مثال برای اجرای انواع دکوراسیون منازل تم‌های سنتی و مدرن مناسب هستند و با توجه به اثاثیه و نوع منزل می‌توان یکی از تم‌های موجود را انتخاب کرد.

 

۲- شخصی‌سازی محیط خانه با استفاده از دکوراسیون

به منظور اجرا دکوراسیون داخلی منزل می‌بایست فرآیند شخصی‌سازی محیط به‌طور کامل انجام شود. در غیر این‌صورت خانه تنها با یک نوع مبلمان و اثاثیه نمایان می‌شود. بدین جهت باید از تمامی عوامل و تجهیزاتی که موجب ایجاد تغییر اساسی در دکوراسیون می‌شود، استفاده کرد. معمولاً در دکوراسیون سنتی استفاده از تلفن‌های قدیمی، گرامافون، رادیو ضبط، سماور و غیره تأثیر بسزایی دارد و موجب افزایش زیبایی محیط خانه می‌گردد.

 

 

پیشنهاد مطالعه:   راهنمای خرید سرویس غذاخوری

 

 

۳- مدنظر قرار دادن کاربری محیط

در صورتی‌که قصد اجرای دکوراسیون در خانه دارید، باید بدانید که هر یک از اتاق‌ها یا سالن‌ها کاربرد متفاوتی دارند. بدین ترتیب براساس کاربری هر یک محیط‌ها، دکوراسیون منزل نیز تغییر پیدا می‌کنید. فرض کنید می‌خواهیم اتاق کودکان را دکور بزنیم. در این مورد باید از لوازم و اثاثیه متناسب به سن و سلیقه کودک استفاده کرد. قطعاً تجهیزات و نوع دکور اتاق خواب کودکان و بزرگسالان با سالن پذیرایی، اتاق مطالعه و آشپزخانه متفاوت است. عدم رعایت این مورد موجب ایجاد ناهنماهنگی در قسمت‌های مختلف خانه می‌شود.

 

۴- استفاده از طرح و رنگ‌بندی متوازن (ملایم)

بعضاً مشاهده شده که عدم‌توجه به اصول رنگ‌بندی و استفاده نکردن از رنگ‌های ملایم باعث شده که دکوراسیون چندان زیبا به نظر نرسد و با محیط اطراف سازگاری چندانی نداشته باشد. برای رفع این مشکل باید از رنگ‌های ملایم و دارای سنخیت با سایر بخش‌های محیط استفاده کرد. مشاورین و متخصصین باتجربه «میلانی ست» تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌اند، تا بهترین و با کیفیت‌ترین دکوراسیون را به شما مصرف‌کننده گرامی ارائه دهند.

 

دکوراسیون داخلی

 

 

 

جمع‌بندی

طراحی دکوراسیون و به‌کارگیری صحیح آن در محیط‌های خانگی و تجاری، موجب افزایش جذابیت و زیبایی فضا می‌شود. به همین دلیل باید تمامی فرآیند اجرای دکوراسیون داخلی منزل را به افراد با تجربه و متخصص محول کرد. تا بتوان از کیفیت، زیبایی و یکدست بودن طراحی دکوراسیون خانه نهایت لذت و بهره را برد.

به امید این‌که مطالب ارائه شده مفید واقع شده باشد. در بخش‌های بعدی قصد داریم به جنبه‌های دیگر از طراحی و اجرای دکوراسیون بپردازیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.